Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gazdagok közt látszólag...

A gazdagok közt látszólag miért nincs "hazaszerető"?

Figyelt kérdés

Ne forgassuk ki a kérdést kérem!


Arra gondolok,hogy aki gazdag, hatalmas villája van meg luxusautóval járkál annak sosincs pl. egy magyar zászló a házán, vagy egy Magyarország-os matrica az autóján ami sok autón van.

Igen nem ez a hazaszeretet, azért írtam,hogy látszólag és direkt ezért van idézőjelben a hazaszerető...


Persze kivételek mindig vannak, de nem sok.



2012. máj. 20. 23:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam hogy a gazdagabbak között pont hogy nagyobb a hazaszeretet csak ők nem kürtölik szét meg nem maga mutogatóak.

Nem egy családot ismerek akik 1956-ban disszidáltak majd a rendszerváltás után visszatértek és mindegyikükben jelen van nagymértékben a hazaszeretet.Ugyebár rájuk nem hatott a kommunista agymosás.Többségük nemesi származású magyar ahol azért hagyománya van a hazaszeretetnek.

2012. máj. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%

A "magyarkodók" általában csak mondják, hogy hazaszeretet így meg úgy, de amikor megkérdezed, mit tett a hazáért, még annyit sem tud felmutatni, hogy pl. kizárólag magyar termékeket vásárol vagy ilyesmi, ami nem pénzkérdés lenne, csak egy kis odafigyelés kell hozzá.


A hazaszeretők általában igyekeznek tenni valamennyit, mindenki annyit, amennyit tud. Lehet, hogy ez csak annyi, hogy nem veszi meg a görög epret a tescoban, és feláll, amikor meghallja a Himnuszt.


De a gazdagok általában ennél sokkal többet tesznek. Például számos tanulmányi ösztöndíjjal segítik a tehetséges, ámde szegény fiatalokat, hogy a pénz ne legyen akadály számukra. Emellett rengeteg különféle beruházásnál megjelennek támogatóként. Sokszor név nélkül, így ki sem derül, ki adta azt a pénzt.


Persze ez csak a hazaszerető gazdagokra igaz. Köztük is nyilván ugyanúgy vannak önzők, mint bármely anyagi helyzetű csoport tagjai között.

2012. máj. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A hazaszeretet nem pénz kérdése, csak akitől az állam évi többtízmillió adót szed be magán és céges tőke után, az már nem biztos, hogy olyan szívesen kitűzi ezen ország zászlaját a házára...
2012. máj. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Honnan tudni azt, hogy az az autó amin van matrica kié?

Én mondjuk a környezetemben a szegények házán sem látok zászlót sem, meg matricát sem az autójukon.

Nekem sincs és ez nem azt jelenti, hogy nem szeretem a hazámat. Hozzáteszem, nem vagyok gazdag, de még jómódú sem.

2012. máj. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

„A hazaszeretet nem pénz kérdése, csak akitől az állam évi többtízmillió adót szed be magán és céges tőke után, az már nem biztos, hogy olyan szívesen kitűzi ezen ország zászlaját a házára...”


Nem pártzászlót kell kitennie. Szerintem a magyar lobogót ettől még nyugodtan ki lehetne tenni. Már akinek jelent valamit.

2012. máj. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Most nagyon össze vagyok zavarodva, mert nem értem a kérdést. Tehát az a kérdés, hogy miért nincs un. nagymagyar, vagy az, hogy miért nem mutatják ki a haza szeretetüket?

Amugy láttam már olyan házat, ahol rovásírással ki van írva valami, már elfelejtettem mi, meg a kapun egy magyar zászló van. Tehát vannak csak lehet kevesen és nem fedeztél még fel ilyet

2012. máj. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Mert magyarországon nincs mit szeretniük
2012. jún. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!