Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megállíthatatlan az összeomlás...

Megállíthatatlan az összeomlás, a fiatalok fele megy külföldre?

Figyelt kérdés

[link]


A számok elszomorítóak. Szerintem itt egy totál csőd most már elkerülhetetlen 5-10 év múlva. Mi lesz itt? Vissza lehet ezt fordítani, vagy mérsékelni?


Én is most döntöttem el, hogy 2-3 évet szeretnék az USA-ban tanulni és dolgozni amúgy, szóval én is csak erősíteni tudom ezt a statisztikát.

Jelenleg egyetem mellett a szakmámban még egyszerűbb munkát se találtam, ha meg találnék is, másutt ezt 10szer ennyire megfizetik. Szerintem normális, hogy szeretnék egy nagyobb indítótőkét az életemhez.



2012. máj. 24. 13:25
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Újra meg kell építeni az országot?


Ez azért eléggé mózesi végzetnek hangzik.


Két opció:

- egész életeden át "építesz", feláldozol

- önmegvalósítassz, felfedezel, elfogadható fizetést kapsz a tudásodért cserébe


Mindenkinek a saját dolga eldönteni, mit szeretne. Be kell látni, hogy az emberek szemébe már régen nem a csoport, hanem az individuum van magasabb prioritásban.

2012. júl. 24. 20:42
 22/27 anonim ***** válasza:
67%
a nő szül 1.3 utódot. Ezek most már talán nagyobb része úgy fog szocializálódni, hogy nem a munka világában képzeli el a jövőjét. Mi lett pl Tiszabővel? Az egykor virágzó telepőléssel az etnikai átrendeződés miatt? Nem szép ilyet mondani, de a tények makacs dolgok. Évente 40.000-en elmennek. Ezek nagyobbik része dolgozni akaró, nyelvet beszélő ember. Mi lesz az eredmény? 1. GDP csökkenés. 2 Az etnikai átrendeződés felgyorsulása. 50 év mulva az ország ún neve: Tiszabő
2012. okt. 24. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
20%

Egyrészt igaz, hogy a fiatalok és sok idősebb ember is ki akar menni dolgozni, pontosan az előttem felvázolt(majd ebből alapozom a jövőmet) felkiáltással. De ha valaki alaposan utánanéz, akkor egy tartósabb kinti munka kemény szabályokhoz van kötve, csak ezt sokan elfelejtik. Persze lehet feketézni is, mert az ottaniak sem adóznak szívesebben, mint az itteniek. Annál aztán nincsen kiszolgáltatottabb helyzet, és sokan jönnek haza csöpögő orral azért, mert a kemény munkájuk után nem fizetést kaptak, hanem kidobták őket a fenébe, panaszkodjanak ahol tudnak. Aki pedig be van jelentve, az is szembesül mindannak a hazugsággal, amit itthon etettek be nekik az állítólag magukat hülyére kereső honfitársaik. Havi 1-2000 euró minimálbér, olcsó szállás.. Ha pedig ott vannak, nem tudnak megélni 1 hónapig sem, mert a valós bér köszönőviszonyban sincsen az álombérrel, és nemhogy pénzt nem tudnak hazaküldeni, de kaját is alig tudnak venni. Azoknak van valós esélye akik hetelnek Ausztriában(feketén), de nagyon telített ott is a piac, nehéz odakerülni.

A helyzet az, hogy aki itthon nem tud boldogulni, az külföldön sem lesz sikeres ember. Elcsesznek éveket külföldön szolgamunkával, és amikor visszajönnek (mert visszajönnek), még annyi esélyük sincs elhelyezkedni mint korábban, mert huszonix évesen pályakezdőként már túlkorosak és semmit sem konyítanak az eredeti szakmájukhoz.

2012. okt. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Egyet értek veled. Én ha megyek valahova, nem feketézni és nem minimálbérre hajtanék.

Amúgy elkezdtem itthon most dolgozni a szakmámban, úgy döntöttem, itt szerzek munkatapasztalatot, hogy majd máshol jobb esélyekkel indulhassak.

2012. okt. 24. 08:33
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
23-asnak. Hát nem tudom ezt honnan vetted. Én Mo-n megkeredtem 500 nettót. A válsg miatt kirúgtak. Most No-ban keresek 3000 Nettót. 5250 Havi bruttó. Nem mosogatok. Informazikusként szakmában dolgozom. És kopp. - kopp. kajára is telik. Mivel No. olcsóbb (Szinte mindenben ) mint Mo. Gerincgyógyászom is távozott, pedig Mo-n többet összehozott mint én itt. Nyelveket beszélő dolgozni akaró, kurrens szakmával rendelkező emberek vágnakneki többségben. Lehet fanyalogni, de a csak mosogatni tudók többségben maradnak. Jó mosogatást neked. :)
2012. okt. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
a 8-asnak nincs igaza, hogy Németországban nincsenek magyar orvosok. München mellett élek, és Münchenben 32 magyar orvos tevékenykedik, és majdnem minden környező kisvárosban van magyar háziorvos. a miénk is magyar.
2012. nov. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
100%

" Fontos tény, hogy valószínűleg hamarosan bedől az EU és jön a gazdasági összeomlás Európa szerte. Ha figyelembe vesszük a jelenlegi helyzetet a magyar nemzet szemszögéből, akkor ez mindenképpen jó lesz számára. Ugyanis a jövendő nyomorúság ellenére ez azt jelentené, hogy megszűnik az Európai Unió, ami eddig csak kihasználta Magyarországot a létét veszélyeztetve. S ez nem fikció, ugyanis az egészségügy és közbiztonság már most romokban van, a demográfia helyzetről már ne is beszélve! Fel kell készülni az átmeneti állapotokra fizikailag és lelkileg egyaránt, szerveződni kell! Nem külföldre menni, mert itt élned és halnod kell! Újra kell majd építeni az országot egy új társadalmi rend keretében és ehhez minden magyarra szükség lesz."


Légy szíves inkább reptess turulmadarakat az udvarodon, ahelyett hogy idejössz hangulatot kelteni nekünk.

Persze úgy lesz ahogy mondod, minden széthullik majd, újra lóháton fogunk majd vadászni a Hortobágyon.Meg hátra fele íjazunk ülve.

igazad van na, most már beveheted a gyógyszeredet. :D

2013. máj. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!