Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megállíthatatlan az összeomlás...

Megállíthatatlan az összeomlás, a fiatalok fele megy külföldre?

Figyelt kérdés

[link]


A számok elszomorítóak. Szerintem itt egy totál csőd most már elkerülhetetlen 5-10 év múlva. Mi lesz itt? Vissza lehet ezt fordítani, vagy mérsékelni?


Én is most döntöttem el, hogy 2-3 évet szeretnék az USA-ban tanulni és dolgozni amúgy, szóval én is csak erősíteni tudom ezt a statisztikát.

Jelenleg egyetem mellett a szakmámban még egyszerűbb munkát se találtam, ha meg találnék is, másutt ezt 10szer ennyire megfizetik. Szerintem normális, hogy szeretnék egy nagyobb indítótőkét az életemhez.



2012. máj. 24. 13:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%
Te is például a mintapéldája vagy az illúziónak. Az USÁ - ban nagyon nehéz és rengeteg pénz kell hozzá. Tanulni még csak - csak lehet, de ezáltal ottmaradni már nem nagyon. Rengeteg ilyen kérdés van, én ezt szeretném és meg azt. De ez nem így működik, oda kell menni, ahova engedik és azt kell csinálni, amire lehetőség van. Ha valaki nem ezt akarja, akkor annyi pénzt kell ráköltenie, amiből már Magyarországon is el tud indulni. A véleményvezér is elmehet a fenébe az elitista hülyeségeikkel. Erről így nem lehet beszélni, hogy jaj, de rossz, mindenki el akar innen menni, jaj - jaj. Ez az a mentalitás, amire garantáltan nem vevők sehol a világon.
2012. máj. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos nem csak a 30 év alattiak. Mi a férjemmel jócskán túl vagyunk a 30-on. Soha nem akartam elmenni, küzdöttünk EDDIG! Nekünk volna lehetőségünk, és most sajnos kénytelen vagyok elgondolkodni ezen. A sógorom 40 éves, de már második éve a felesége és a gyereke nélkül kénytelen élni Németországban. A sógornőm is kint volt 35 évesen, csak jött a baba. Szóval most még "csak" a fiatalok, de akinek lesz lehetősége, tök mindegy hány éves, RÁKÉNYSZERÜL, pedig nem akar. Azt hiszik, hogy az ember örömében hagyja itt a családját, az otthonát? mindannyian tudjuk, hogy kint sem kánain vár, mert nagyon keményen kell dolgozni, PÉNZT KERESNI MENNEK!!

Én jelenleg kisvállalkozóként tengődök itt, de kezdek olyan csávába kerülni a sok fizetnivaló miatt és a büntetések miatt, hogy úgy érzem nem lehet ezt már sokáig nyújtani. Egyelőre nem úgy néz ki a dolog, hogy ez javulna, a sok új törvénnyel nemhogy a személyes szabadságunkat sértik, de demokratikusnak már semmiképp nem nevezhető az ország.

2012. máj. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
69%

A vicc az hogy a számok szerint a Jobbik szavazói egy iszonyat erősen migrálni akaró csoport! És ezek csak azok akik nyiltan felvállalták hogy Jobbik szavazók!

Magyarán a jobbikosok legalább 32%-a baromira nem akar a "szent anyaföldön" élni mindenáron! Sőt. Szívesen elmenne innen!

Na akkor hogy is van ez??


Egyébként tényleg katasztrófa ami nálunk folyik de ezt magunknak is köszönhetjük hogy bedőlünk a populista ígéreteknek ahelyett hogy rendes gazdasági érvek alapján döntenénk!

2012. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
74%
Már a fele? o.O Két hate még csak az éretlenek egyharamada mondta, hogy ő lelép. Apám is le akart lépni a hatvanas években, mégis itt maradt. Most is a haramdának a felének vagy a felének a harmadának csak egy álom lesz a külföldi munka. Az, hogy ő ezt így eldönti, meg az, hogy ezt megvalósítja és kint is marad egy hétnél tovább... nos ezek nem feltétlen így működnek. Kinövik.
2012. máj. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Összeomlás nem lesz, viszont előbb-utóbb a kormány (legyen az Fidesz-kormány, MSZP-kormány, vagy bármilyen összetételű) rá fog kényszerülni arra, hogy egy iszonyat nagyot vágjon a kiadási oldalon, mert egészen egyszerűen nem lesz elég aktív dolgozó, aki "összedobja" a pénzt a befizetett adóival és járulékaival a nyugdíjakra, segélyekre, állami szférára.
2012. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek azokkal, akik el akarnak menni és ott akarnak szerencsét próbálni, ahol nagyobb esélyük van a jó életre. A másik része pedig az, hogy a fiatalok nagyon sokat tanulhatnak a külföldi tapasztalatokból, ami rájuk is fér. Vissza kell szerezniük az önbizalmukat, mert itthon ezt nagyon sokan elvesztették és azt hiszik, nincsen már más remény és út. De igen, van.
2012. máj. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy minden második fiatal azt tervezi, hogy elmegy messze nem jelenti azt, hogy el is fog menni. Az ismeretségi körömben is sokan tervezik (már évek óta) hogy külföldre menjenek, de vhogy eddig még nem mentek. Van olyan is aki elment, majd hazajött, mert vagy nem talált munkát, vagy csak olyat talált, ahol a belét is kidolgoztatták. Ugyan magasabb fizetést kapott, mint itthon, de az élet is drágább volt, tehát nem tudott többet félretenni, mint Mo-on.

Én nem mondom, hogy itthon könnyű az élet, mert nem az. Nehéz munkát találni, általában többet kell dolgozni, mint napi 8 óra és a fizetések alacsonyabbak, mint nyugaton. Azonban az arányok tekintetében elég nagy tévhitek vannak sajnos. Sokan a külföldi bruttó átlagbéreket vetik össze a magyarországi nettó minimálbérrel, ami nagyon csalóka eredményt ad. Ha pl. Angliát nézzük lehet, hogy ott mondjuk 1500Font az átlagbér, ami cirka 550eFt. DE! Ezt nem fogod megkapni magyar vendégmunkásként, csak a minimálbért, ami 1000Font körül van bruttó. Az nettóben már csak 800 Font, azaz kb. 300eFt. Ez szép összeg, de ha figyelembe veszed, hogy az albérlet, élelmiszer, rezsi és közlekedés sokkal drágább, akkor máris nem olyan rózsás a helyzet. Erre persze sokan csak akkor jönnek rá, amikor már kint vannak.

Természetesen a fejlettebb országokban magasabb az életszínvonal, de 10x-es szorzóval nem lehet számolni, sokszor még kétszeressel sem.

(Természetesen vannak olyan munkák, ahol hihetetlen nagyok a különbségek, pl. egy svájci orvos megkeres 5-6 ezer Frankot, ami 1,5mFt, ha itthon marad kap 150ezret, itt valóban van 10x-es szorzó, de ez egy extrém példa!)

2012. máj. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Én Ausztriában és Németországban megnéztem néhány kórházat, de nem nagyon voltak ott magyarok. Konkrétan egy sem. Aztán van egy belgyógyász, aki a 3 éves szerződése után hazajött Bajorországból, de igazából orvosi feladatot ő ott nem kapott. Segédorvos féle volt egy kis kórházban. Persze, ha tényleg tehetséges lett volna, akkor nem lett volna az, csak úgy látszik, hogy mégsem volt eléggé.
2012. máj. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy valaki kimenjen kell:

- valamilyen ismeret, nem biztos, hogy azzal fog foglalkozni, de valami kell.

- nyelvtudás, de nem olyan, hogy tanultam, hanem 3 nap kinttartózkodás után már jó eséllyel értenie és válaszolnia is kell

Nagyon csodálkoznék, ha ez ezeknek az embereknek meglenne.

- legalább 1000 - 2000 € Európán belül.

2012. máj. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nincsenek illúzióim. Elsődleges célom a tanulás, emellett szeretnék dolgozni, kapcsolatokat építeni.

Annyira nem is szívesen megyek, mivel van már saját lakásom, ilyesmi, de ugyanakkor meg érdekel, mi van ott, tapasztalatokat akarok gyűjteni, világot látni. A világot nem csak a Discoveryn akarom látni, ott is akarok lenni legalább pár helyen.

Az meg hogy csak a szerencsét próbálók csak egy részének jön be az élet, pont hogy nem érdekel, nem adom le a szintet. Jelenlegi egyetememre is több mint 10szeres volt a túljelentkezés, mégis felvettek másodjára.

2012. máj. 24. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!