Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 1990-ben létrejöhetett volna...

1990-ben létrejöhetett volna egy rendszerváltásból adódó gazdasági/politikai összeomlás, aminek során Magyarországból egy Szomália-szerű anarchia lesz? Meddig maradhatott volna fent ez az állapot?

Figyelt kérdés
Elbukik a kormány és fegyveres lázadók, valamint katonai hadvezérek veszik át az uralmat.
2011. okt. 12. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. okt. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"aminek során Magyarországból egy Szomália-szerű anarchia lesz? "


Úgy érted, kalózok lettek volna? Nincs tengerpartunk, tehát ez nem lett volna lehetséges.

2011. okt. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem. Magyarországon akkor egyszerűen nem volt "Szomália-szerű" helyzet. A rendszerváltást minden oldalon kellően önfegyelmezett és tiszta helyzetet akaró emberek készítették elő.

Csak más kérdés (és hozzáértés) egy véges idejű egyszeri változást levezényelni, és más kérdés tartósan jól irányítani.

2011. okt. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17.02 Ha nem engedtük volna akkor ma nincs rothadt kapitalizmus. Hiába mondod, hogy tiszta agyu emberek készítették elő. Ez kevés . Meggyőződés nélkül ,de előítéletekkel tele engedtük és sajnos félreálltunk, mert hittünk azoknak , akik évtizedekig sunnyogtak, szívták a vérünket és eltartottuk őket pedig semmihez nem értettek csak osztották a frankót. Na - ezek az emberek lettek a rendszerváltó politikusok és munkaadók és váltak olyanná, hogy megtámadhatatlanok lettek. Szerintem sajnos baj lesz.
2011. okt. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Na - ezek az emberek lettek a rendszerváltó politikusok és munkaadók és váltak olyanná, hogy megtámadhatatlanok lettek. "


te anno miért nem készültél politikusnak, ha ez ilyen egyszerű? :)


Félreértés ne essék, én is azon a véleményen vagyok, hogy kb. fölöslegesen "termeltük" ki őket, de azért ez merő demagógia, amit itt nyomatsz...

A magyar is fogyasztani akart, mit bárki más, ezért volt a rendszerváltás.

2011. nov. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5/5 Mármint mi ilyen egyszerű ? Az az elképzelés amit felvázotam. Mondhatnám azt is, hogy az akkori vállalati gazdasági vezetők, akik kezén átfutottak a gmk-k vagy az uj cégektől kiszakított vállalkozási formák - természetesen parasztvakítással - azok olyan helyzetbe voltak, hogy éltek az alkalommal és lehetőséggel ,tehát visszaéltek helyzetükkel. Az más kérdés, hogy milyen alapból indultak ki avagy a pályájuk már más felé keringett csak vártak az alkalomra. Természetesen ebbe benne volt az aki közel volt a fazékhoz és ehhez kellett az egyén gátlástalansága. Hát ilyen egyszerü a képletem
2011. dec. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!