Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz azzal a több millió...

Mi lesz azzal a több millió emberrel, akik minimálbérre bejelentve, vagy feketén dolgoznak?

Figyelt kérdés

Közülük a vállalkozóknak lehet annyi felhalmozásuk, hogy kitartson, de a nagy többségnek semmi megtakarítása nincs, és így fognak nekimenni a 0 vagy max 28500 Ft nyugdíjnak.


És ez nem csak az egyének problémája, mert ha az állam nem akarja, hogy évente százezer ember éhen haljon vagy megfagyjon, akkor kénytelen lesz segélyezni őket. De miből? És itt óriási tömegről van szó.



2012. máj. 28. 07:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az állam tökre leszarja. Ülnek a kétharmadukon.
2012. máj. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
A minimálbérre bejelentett emberek csak egy kis része keres valóban minimálbért. A többség zsebbe kapja a maradék fizetését. Csak a környezetemben hivatalosan 20 ember van minimálbéren, közülük azonban senki sem keres ennyit, mert bőven kapnak még a kezükbe is. Én magam is 6 órára vagyok bejelentve, ennyi bért is kapok a számlámra, viszont a rendes fizetésem 180.000 Ft.
2012. máj. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Pontosan így megy..Csak nézzük a dolog másik oldalát is.Az unokaöcsém egy menő étteremben szakács.Napi 16-18 órát dolgozik,a 46 fokos hőségben,nyakig beöltözve "egyenruhába",szinte megállás nélkül.Igen valóban 190 ezer forint a fizetése,és a minimálbér megy a kártyájára,a többi meg kézbe.Megtakarításra nem nagyon elég még ez az összeg sem,ilyen árak mellet.De képzeljük el,ha becsületesen leadózna ez az összeg után,mi maradna neki és a családjának??Két gyereket eltartani,lakást fent tartani,enni,élni,létezni.
2012. máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

A legtöbb fodrász , kozmetikus meg a hasonló szakma béliek akik egyéni vállalkozók ők önmagukat mindig minimálbérre jelentik be.A vállalkozóknak eddig is nehezebb volt Magyarországon és most még nehezebb.Olyan magasak az adók hogy nem tudnak mást csinálni.


Világ színvonalon Magyarország 4. helyen áll ahol a legmagasabbak az adók.Ez elég szégyen.

2012. máj. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Az ilyen magas adókat pont az említett "minimálbér plusz zsebbe a maradék" típusú adócsaló bandának köszönhetjük. Most majd megehetik, amit főztek.
2012. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem, amit írtok, és hát így is tűnik logikusnak az elképesztő adók és más közterhek mellett. Így ma szerényen meg lehet élni, csak az a bibi, hogy e mellett úgy havi 100 ezret kéne félretenni és jól befektetni ahhoz, hogy a munkaképtelen életszakaszban is legyen miből élni. Mert nyugdíjként szinte semmire nem számíthatnak egész nemzedékek.
2012. máj. 28. 12:03
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a vállalkozásomat három hónap alatt vissza is adtam,tavaly nyáron.Nem,hogy minimálbértől magasabb bérrel nem tudtam senkit sem bejelenteni,hanem egyáltalán alkalmazottat sem tudtam felvenni magam mellé, köszönhetően a kormánynak.Amikor a könyvelőm széleskörűen felvázolta a mai vállalkozások kötelezettségeit,beleértve a saját járulékfizetésem összegét is,azt hittem lefordulok a székről.Hazáig azon tűnődtem,hogy tulajdonképpen akkor minek a vállalkozni??Hogy szinte az egész bevételemet,önként dalolva átutaljam az adóhivatalnak,és a többi pénzéhes hatóságnak??Ezért dolgozzak napi 20 órát?És ha valamelyest megindulna a vállalkozásom(talán)akkor hol találnék olyan munkavállalót,aki hajlandó lenne leadózni a keservesen megkeresett pénzének a java részét,holott haza is vihetné?Szóval nem olyan egyszerű ez.Ezeket a pénzeket ki kell termelni,és ha netán nem sikerül,akkor is fizetni kell,még ha mínuszba kerülsz akkor is.
2012. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a kormánynak (és 22 éve az összesnek!!) a legnagyobb baja, hogy képtelen felszámolni a szocializmust. Nem munkahelyeket kell teremteni, hogy mindenki dolgozzon, hanem olyan környezetet kell teremteni, hogy azok az emberek, akik vállalkozni szeretnének, megtehessék normális fizetések nyújtása és normális profit mellett. De mi még mindig ott tartunk, hogy a nyolc óra munka a tisztes és kívánatos, aki befektetésekből, vagy vállalkozásból szeretne élni, neadjisten megfelelő tőkejövedelemmel rendelkezik és semmit sem akar csinálni, az pária, megvetendő. Arról a századik bőrt is lenyúznák. Remélem, ha ez a generáció kiöregszik végre a politikából, akkor csak olyanok kerülhetnek hatalomra, akik nyugaton megtanulták a demokráciát, a piacgazdaság működését, és fel akarják végre ezt a rendszert számolni. Mert amíg nincs szemléletváltás, addig reménytelen.
2012. máj. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát kedves 8-as, azt hiszem várhatsz még pár száz évet. Az a baj, hogy nem is arra megyünk, amit te kívánatosnak tartanál. Itt nem javul a helyzet, csak lassan, hanem romlik, és gyorsan. És egyre távolodunk a polgári kultúrától és mentalitástól.
2012. máj. 28. 16:40
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Hát, kedves kérdező, én azért reménykedem. Mert lesz néhány dolog, ami ki fog kényszeríteni bizonyos változásokat.

Például az, hogy a nyugdíjrendszerünk néhány éven belül össze fog omlani. Az egészségügy sem fenntartható, ha nem vonják be a biztosítókat, akkor nem lesz normális ellátás.

És kétségem sincs, hogy ez nagyon fog fájni.

A kérdésedet illetően: akinek nincs megtakarítása, arra rövid és szomorú öregkor vár.:-((

2012. máj. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!