Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz azzal a több millió...

Mi lesz azzal a több millió emberrel, akik minimálbérre bejelentve, vagy feketén dolgoznak?

Figyelt kérdés

Közülük a vállalkozóknak lehet annyi felhalmozásuk, hogy kitartson, de a nagy többségnek semmi megtakarítása nincs, és így fognak nekimenni a 0 vagy max 28500 Ft nyugdíjnak.


És ez nem csak az egyének problémája, mert ha az állam nem akarja, hogy évente százezer ember éhen haljon vagy megfagyjon, akkor kénytelen lesz segélyezni őket. De miből? És itt óriási tömegről van szó.



2012. máj. 28. 07:57
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Akkor megint az van, hogy legfeljebb csak tragédiákon keresztül lehet előrelépés. Nekünk Mohács kell...
2012. máj. 28. 17:29
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem hallottad, hogy már bevették az alaptörvénybe, hogy a gyereknek kötelessége öregkorára gondoskodni a szüleiről? Pont az egyik fideszes góré nyilatkozta, hogy régen sem volt nyugdíj, a fiatalok eltartották az öregeket. Ennyi.

Csak az a baj, hogy a fiatal nem keres annyit, hogy eltartsa még a szüleit, és a gyerekeit is. Nem lesz mindenkinek saját lakása, több generáció fog együtt élni, mint régen.

Egyébként ahol én lakom, ott szinte mindenki minimálbért keres, és nem megy zsebbe sem több. Igen, lehet rajta sírni, hogy mi lesz vele öregkorára, de hó végén nem marad pénzük kenyérre, ennyi pénzből nem lehet félretenni. Én nettó 150-et keresek, és mindenki Istennek tart. Pedig ez is elfogy hó végére.

2012. máj. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már arra, hogy "túlzottan" előreszaladtunk a fejlődésben, és szép lassan vissza kell térnünk a 60-as, 70-es évek világába, vagy még korábbra. Csak akkor még jobban tudtak magukon segíteni az emberek, házilag megtermelt szinte minden család nagyon sok mindent, vagy ha a városiak nem is, a vidéki rokonok tudták segíteni. Ma sokkal kiszolgáltatottabbak vagyunk.
2012. máj. 28. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!