Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Attól, hogy valaki egy pártra...

Attól, hogy valaki egy pártra szavaz, miért ne örülhetne, ha egy másik pártnak egy szerinte hasznos ötlete támad?

Figyelt kérdés
Én az lmp-re szavaztam, de volt/van sok olyan dolog, amiben a másik 3 párttal értek egyet, akkor is, ha az lmp-nél nem értenek vele egyet. Ekkor az emberektől mindig megkapom, hogy fúj, csúnya mszp-s/fideszes/jobbikos. Pl. az interneten egyszer kifejtettem, hogy egy bizonyos kérdésben a fidesz javaslatát támogatom, erre egy ismeretlen azonnal belém kötött, mindenféle fidesznyiknek meg hasonlónak titulálva. Mert én biztos fideszes vagyok, csak mert nem utasítok el élből mindent, amit mondanak. Sőt, az ember nem tartozhat akármelyik oldalhoz, családi hagyomány kérdése a dolog, nem szabad választásé. Nálunk a szűkebb családban mindenki mszp-s, szdsz-es, lmp-s. Én leginkább jobboldalinak érzem magam, na nem olyan értelemben, ahogy azt a mai magyar "jobboldali" pártok terjesztik, hanem úgy, ahogy az Ny-Európában van. Inkább csak azért szavazok az lmp-re, mert úgy érzem, azzal ártok legkevesebbet, főleg, mivel esélyük sincs hatalomra jutni. Szóval el sem veszett a szavazatom, de egy rablóbandát sem segítettem hatalomra. Olyan párt nincs, akivel legalább nagy vonalakban egyet tudnék érteni. De azt már viccnek tartom, hogy az emberek pártállása már lassan a wc-zési szokásaikat is meghatározza. Pl. aki magyar kutyafajtát tart (nem magyar vizslára vagy pulira gondolok, az minden 2. embernek van, hanem ritkábbra, pl. erdélyi kopó) az nagy valószínűséggel jobboldali, legalábbis én ezt figyeltem meg. Szerintem nincs még egy olyan ország, ahol az emberek pártállástól függően választanak kutyát maguknak. :D

2012. jún. 5. 23:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Én ezért nem mondom el senkinek, hogy kire szavaztam.
2012. jún. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Hozzáteszem én is LMP-s vagyok.
2012. jún. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, csak ha meg simán elmondom a véleményemet egy kérdésben, rögtön jön, hogy én biztos x pártra szavazok és ezért hű, de gonosz vagyok. Pedig nem feltétlenül szavazok rájuk, csak esetleg ebben egyetértek velük. Ezt nem bírja senki megérteni.
2012. jún. 6. 00:27
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ez a legnagyobb próbléma az emberekkel.

A demokrácia eggyik alapja hogy nem kell eggyet értenem a hatlommal ,választhatok.És ez olyan mint ha tekintélyelvű rendszer lenne ha szvazok pl:lmp akkor ők az istenek minden amit mondanak szent írás ha véletlen nem értek eggyet akkor keresztre velem ,épp az a lényeg hogy a másiknak is lehet igaza , ha nem lehetne olyan lenne mint észak kóreában .

Remélem érthető ,hogy mit akarok mondani!

2012. jún. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a probléma azzal van, hogy az emberek nagy része nem tudja, hogyan és milyen szempontok alapján kell értékelnie egy politikai elgondolást. A médiában lévő emberek nagy része sem tudja, hogyan értékelje a dolgokat jobb helyeken ezért megpróbálnak megkérdezni valami szakértőt, de ez az alacsonyan lévő vitakultúra miatt igazából tökre felesleges, mivel úgy sem fognak rajta érdemben vitázni különböző nézetű emberek.


Én úgy képzelem, hogy a mai magyar politikus gazdasági téren nem csinál mást mint a költségvetés ismert bevált csúszkáival játszadozik, megemel valamilyen adót lejeb visz valami mást, csökkenti a közszféra kiadásait miközben több támogatást add x csoportnak, esetleg pénzhalmokat rak át egyik helyről a másikra. Ezzel az a legnagyobb probléma, hogy egyetlen hosszútávú célja az, hogy kielégítsen bizonyos csoportokat.


Ezek miatt szerintem az általad említett hasznos ötletek nem léteznek.

2012. jún. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Attól, hogy valaki egy pártra szavaz, miért ne örülhetne, ha egy másik pártnak egy szerinte hasznos ötlete támad?"


Isten hozott Magyarországon. Itt ha egyetértesz valakivel, akkor azért vagy rossz, ha nem értesz egyet ugyanazzal, akkor azért. Skatulyák, skatulyák és skatulyák...

2012. jún. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális világban a Fradi szurkolói állva tapsolnának, ha az Újpest rúgna nehéz szögből egy káprázatos bombagólt, majd egy kicsit szomorúak lennének, hogy nem a Fradi rúgta. És fordítva is... az Újpest szurkolói hangosan kifütyülnék a szándékos durvaságot elkövető játékosukat, aki felrúgta a Fradi focistáját. Mert a játék szépségét és tisztességét szeretik és nem az elvtelen, egyoldalú, elfogult, szemellenzős bandását. De sajnos nem így van, és ugyanilyen a politika is, amikor ezek az emberek "politizálnak", ugyanígy viselkednek.
2012. jún. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A hatnapos arab-izraeli háború egyik tábornokának szegezték a kérdést a háború után, hogy a stratégiája a náci német hadsereg villámháborús stratégiájának az alkalmazása volt.

Erre válaszolta azt, hogy "Attól, hogy Hitlerék késsel és villával ettek mi még nem fogunk ezután kézzel enni!"

Sajnos Magyarországon tényleg képtelen a többség elvonatkoztatni egy gondolat minőségének megítélése kapcsán attól, hogy ki mondta. Sőt, az a fontosabb...

2012. jún. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem az érzést. Jobbikos vagyok, és ha itt fórumon valamilyen kérésben kritizálom a párt tevékenységét, rögtön van bár díszhuszár, aki nekem esik, hogy hát én milyen ostoba vagyok, meg stb...

Tolerancia tekintetében az ország 1est érdemel. Mindenki utálja a másikat, turkálunk egymás zsebében. Az, hogy van e még egy ilyen ország? Nincs, mivel mindegyik más, de azért nem hiszem azt se, hogy a többiben békésen kezelnék a politika kérdését.

2012. jún. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezért lenne jobb, ha nem pártokra/személyekre szavaznánk, hanem a tényleges döntésekre lenne befolyásunk.


De persze ez nem megvalósítható, mert csak.

2012. jún. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!