Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó egyes embereknek,...

Miért jó egyes embereknek, hogy szlovákoznak, románoznak, szerbeznek?

Figyelt kérdés

Mint magyarországi magyar kérdem ezt.A határon túli magyarokat gyakran a kérdésben is leírt népeknek titulálják, holott ők magyarok.Egyik évfolyamtársam mondta hogy ez nekik sértő.

Szerintem ez már rég egyértelmű, hogy ők magyarok, ezért nem értem, hogy miért vannak olyan keményfejű emberek itt Mon, akik ezt nem képesek felfogni?Vagy nem akarják?Akkor meg miért nem? Nem származik ebből semmilyen baj ha elismerik, hogy igen, laknak Magyarország határain kívül is magyarok...

Tudom, nem ez a legégetőbb probléma, de már régóta meg szerettem volna kérdezni.


2012. jún. 8. 01:18
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ha az anyja illetve apja is magyar, akkor miért lenne keverék/korcs?
2012. jún. 8. 01:47
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Mert ezek az "egyes emberek" egyszerűen idióták, ők sem tudnák megmondani neked, ha képesek lennének elgondolkozni rajta.
2012. jún. 8. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
4%

"Mon, akik ezt nem képesek felfogni?Vagy nem akarják?Akkor meg miért nem?"


Mert senkit nem érdekel a határon túliak vergődése. UNALMASAK VAGYTOK.

2012. jún. 8. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
Mert szlovákozni, románozni, szerbezni jó.
2012. jún. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
12%
ha valaki Romániában, Szlovákiában, Szerbiában, stb.. született, román, szlovák, vagy szerb állampolgársága van, azt a nyelvet beszéli hivatalosan(lehet, hogy ért magyarul, tökmindegy), akkor ő román, szlovák, szerb.. mivel, hogy oda született..érted.. ha mondjuk van egy olyan ember, aki német, vagy akár milyen származású, de Magyarországon született, magyar állampolgár, magyarul beszél, akkor ő sem fogja hangsúlyozni, hogy márpedig ő német.. hanem azt mondja magáról, hogy magyar.. mivel az is.. a világon nincs is, (nagyon kevés) az olyan hely, ahol teljes mértékben azonos nemzetiségű,stb.. emberek élnének.. az egész világ keveredett.. szóval ez attól függ, hova születtél, milyen állampolgár vagy.. és olyan sincs, hogy tiszta magyar.. nem is volt soha, mivel már a Honfoglaláskor és az előtt is keveredtek a népekkel.. akkor ennyi erővel senki nem magyar?? de.. az számít magyarnak, aki magyar állampolgár és itt él.. na érted??? (az már már dolog, ha ezeket a jelzőket sértő jelleggel használják.. azzal én sem értek egyet)
2012. jún. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Mert az emberek többségének elege van abból,hogy állandóan a határon túli magyarokat kell sajnálgatni és segíteni.

Aki itthon él,az akár meg is dögölhet.

De lehet,hogy egyszerűbb így mondani.

Több családot is ismerek,ahol a rokonok külföldön élnek. Többször hallottam,hogy jönnek a svájci,angol,német stb. rokonok. Pedig ezek a rokonok csak ott élnek,de magyarok.

2012. jún. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
engem nem érdekel hogy milyen a rendszámtáblája, felőlem román is lehet, csak ne suzuki legyen aki 80-al kijön elém :D
2012. jún. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

Én MO-on születtem, ott nöttem fel, mentem férjhez, szültem gyerekeket. Válás után egy Németországban élö magyar (ott van kiküldetésben tartósan egy magyar cégtöl) valakihez mentem újra férjhez, és azóta a családom is "német" rokonokként emleget bennünket.


Aki szerint meg a más országokban élö magyarrok korcsok, az biztos az Árpádházig visszamenöen bizonyitani tudja, hoyg CSAK magyar felmenöi vannak. De annyit azért tudni kell, hogy ilyen ember NINCS, mindenki, aki a mai MO-on él, sok nemzetiség keveréke, tiszta magyar NEM LÉZETIK.

2012. jún. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

Tiszta Magyar létezett. Ők védték a határainkat, ők voltak azok, akik nem féltek harcolni a hazáért. Sajnos ők már nem élnek.

Azért szlovákoznak, meg hasonlók, mert primitív suttyók. Hülyeség, hogy azért szlovák vagy, mert oda születtél, és beszéled a nyelvet. Olyan nemzetiségű vagy, amilyennek érzed magad a szívedben.

2012. jún. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Elmondom neked hogy azok a magyarok akik kint élnek és ott is születtek ők azt az állampolgárságot használják. Én itt lakok Szlovákia mellett és rengeteg ismerősöm van kint, és mindegyik azt mondta nekem hogy őket szlovákoknak szólítják és ez őket egyáltalán nem zavarja. Ők elismerik hogy ott születtek igaz hogy magyar származásúak mert jó páran bizonyítani is tudják ám, de tisztában vannak azzal hogy ők ott kint élnek. Hogy miért jó ez nekik? fogalmam sincs de ameddig nem genyóznak velük addig nincs baj. Én azt nem értem sok sok emberbe hogy miért nézik le a másikat mert oké ha azt mondja egy embernek hogy szlovák vagy tudom is én abba még nincs baj de ha már ge**ciszlovákot mond na ott már baj van. Akár magyar származású az illető akár nem. Ha azt vesszük szlovákia nagy részét magyarok lakják mivel az teljes egészében magyar terület volt, de van aki nem ismeri be hogy ő magyar és van aki igen, és így ezek piszkálják egymást állandóan.

Amit én Szerbiában észrevettem ott is sok sok magyar él de őket úgymond Vajdaságiaknak szólítják nem szerbeknek. Pedig valójában Szerb állampolgárokról van szó. Az Erdélyiek pedig szintén Romáűn állampolgárok őket pl.: Erdélyi magyarnak mondjuk nem azt hogy idióta román és társai.

2012. jún. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!