Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobb lenne nekünk vagy rosszab...

Jobb lenne nekünk vagy rosszabb, az EU felbomlása után?

Figyelt kérdés
Mostanában többen figyelmeztettek arra, hogy az EU felbomlása után, az egyes nemzetállamok ki lennének szolgáltatva a világ nagyhatalmainak. Az USA-EU-Távol-Kelet tengelyen megszűnnénk létezni, mint nagyhatalom. Az érdekérvényesítésről már nem is beszélve. Ti mit gondoltok?
2012. jún. 8. 17:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Az elmúlt 200 év magyar külpolitikáját elnézve...rosszabb. Az EU pont arról szól, hogy a tagállamok közöts külpolitkával rendelkeznek, de a belpolitkában midenki független (persze néhány irányelv adott). EU felbomlása után lenne 4-5 ország amivel érdemes számolni Európán belül (Nagy-Britannia, Németország, Olaszország, Franciaország), kb. 10-12 ország van a második vonalban (Svédország, Belgium Norvégia, Spanyolország, Portugália, Finnorsázg, Csehország, Svájc, Lengyelország, Ausztria, Görögország), aztán vannak még a harmadik vonalbéli országok (Románia, Bulgária, Litvánia, Horvátország, Szlovákia) és a lista legvégén a nagyon jelentéktelen országok (Fehéroroszország, Albánia, Macedónia, Ukrajna).

Magyarország vagy második vagy haramdik vonalbéli országnak számítana. Az első csoportba sorolt országok is vesztenének, de a világgazdaságban mégis ők tudnák legstabilabban megtartani pozíciójukat. A második és harmadik csoport valószínűleg nagy veszteségekkel lépne ki, őket érintené legjobban a vám és nagy problémáik lennének az érdekérvényesítéssel is - gyakorlatilag elenyésző lenne a jelentőségük a világban. A negyedikben meg úgyis olyan országok vannak, akik eddig se nagyon juthattak be az EU-ba, ők valószínűleg közelebb kerülnének a többihez, egy-két ország esetleg fel is jöhet a harmadik csoportba, tehát nagyobb lehet a befolyásuk Európában a visszaeső közepes államoknak köszönhetően.

2012. jún. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az EU felbomlása annyira megkeverné a paklit, hogy szinte bármi megeshetne. Mivel nekünk még megvan a nemzeti fizetőeszközünk, előnnyel indulunk. Bár abból ítélve, hogy a Szovjetunió felbomlásából is hogy sikerült kikecmeregni...
2012. jún. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
6%
Lényegesen jobb, azonnal megszűnne a munkanélküliség.
2012. jún. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Lennének hátrányai és előnyei.

Hátrányai például a nehezebb munkavállalás külföldön.Mondjuk ez Magyarországnak nem okozna gondot meg tagja Schengeni egyezménynek.Szóval Magyarországon nem sokat látnánk az Eu felbomlásából.


Az USA-t a legkevésbé sem érdekli Európa.Pedig május 2. Hungary day náluk.

Az USA nem sok vizet zavar az EU-nak , elvannak ott a másik kontinensen , az Eu előtt is elvoltak és ha felbomlana akkor is meglennének.

2012. jún. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Lényegesen jobb, azonnal megszűnne a munkanélküliség."


Ezt kifejtenéd kérlek! Miért szűnne meg? Olyan ország nincs, ahol nincs munkanélküliség. 1. mindig van akit elbocsájtanak, vagy ott hagyja a munkahelyét. 2. mindig vannak frissen végzettek. Ebből kifolyólag 4-5% körüli munkanélküliség mindig volna.

2012. jún. 8. 18:30
 6/14 A kérdező kommentje:

"Az USA nem sok vizet zavar az EU-nak , elvannak ott a másik kontinensen , az Eu előtt is elvoltak és ha felbomlana akkor is meglennének."


Én a világkereskedelemre gondoltam főleg. Természetesen, hogy meg lennének, sőt USA jobb helyzetbe kerülne. Egyrészt nem biztos, hogy kis országok ellent mernének mondani mondjuk a génkezelt növények forgalomba hozatalának. Másrészt a gyenge országokat még jobban érdekeltségi körük alá vonnák.

2012. jún. 8. 18:34
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Lényegesen jobb, azonnal megszűnne a munkanélküliség."


Szerintem arra értette, hogy háború robbanhat ki, és a munkanélküliséget úgy oldják meg, hogy besorozzák őket katonának. A háború a legnagyobb felvásárló, ezt tudhatjuk.

2012. jún. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Munkanélküliség mindig van.A fejlett helyeken , Németországban , Hollandiában 5-6 százalékos jelenleg.Az USA-ban 8,5 százalékos.

Azt nem értem hogy hogy a fenébe csinálja az USA ilyen jól.Piszok nagy az államadósságuk mégis növekszik a gazdaság és ők már túl vannak a válságon is.Mit tudnak ők amit mi nem?

2012. jún. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

18:34 Lehet, hogy arra gondolt. :)


18:35 Szerintem nem tudnak ők többet, csak valóban gazdasági szakembereket alkalmaznak. Másrészt évszázados bizalom van irántuk, 2 világháború győzelem után.

2012. jún. 8. 18:50
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

ma 18:35


Az USA piszok jól csinálja? Szerintem meg egyáltalán nem csinálja piszok jól! Az államadósság a GDP 100%-a és érdemlegesen nem is csökken, csak a plafont tolják állandóan magasabbra. Vagy nézzük csak az USA államháztartását. 2011-ben az USA-nak ~2300 milliárd dollárnyi bevétele volt ~3600 milliárd dollárnyi kiadás mellett. Ez bizony kemény ~1300 milliárd dollárnyi hiány volt, a teljes bevétel ~57%-a. Az USA-nak folyamatosan hiteleket kell felvennie, hogy fenn tudja tartani az államháztartását.

2012. jún. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!