Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobb lenne nekünk vagy rosszab...

Jobb lenne nekünk vagy rosszabb, az EU felbomlása után?

Figyelt kérdés
Mostanában többen figyelmeztettek arra, hogy az EU felbomlása után, az egyes nemzetállamok ki lennének szolgáltatva a világ nagyhatalmainak. Az USA-EU-Távol-Kelet tengelyen megszűnnénk létezni, mint nagyhatalom. Az érdekérvényesítésről már nem is beszélve. Ti mit gondoltok?
2012. jún. 8. 17:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Egyértelműen rosszabb. Gondoljunk csak bele: 4 milliárd évig nem volt EU és addig milyen rossz volt már az élet. Nem volt se Xbox, se amputált orál wc ülőke pornó, se nitróhigító. Mióta van EU, sokkal jobb az életünk. Ez szimpla logika, ezt minden racionális demokrata átlátja, a szélsőségesek demagógiáját meg szükségszerű elkerülni.
2012. jún. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
50-50% jó dolga is lenne meg rossz is, de hát ilyen az élet egyébként 2014, 2015-re lazán fel fog bomlani...
2012. jún. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mostanában nem fog felbomlani az EU


Nemsokára létre jön az észak amerikai únió.Azután az európai únió és az észak amerikai únió csatlakozni fognak egymáshoz hogy megmentség a gazdaságot.De igazából arról szól ez az egész hogy tönkre menjen az egész gazdaság,de mindegy ezt úgyis csak azok értik meg akik nem agymosott média patkányok,ők nekik ez értelmetlenül hangzik és fel sem tudják fogni a dolgokat de majd rádöbbennek

2012. jún. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Eléggé eltérő lenne a helyzet a mi, az európai, vagy a világgazdasági körülményekben. Minthogy a kérdés ránk vonatkozott, a többit hagynám.

Ma a shengeni övezetben vagyunk. Ennek lényege egy egységes szabályrendszer, és központi politika. Az Unió felbomlásával valószínűtlen, hogy az egyes országok ezt koordinálatlanul betartanák. Következésképp azonnal visszaállna a határellenőrzés, megváltoznának a beutazási feltételek, megszűnne a munkaerő áramlás mai formája, az árucsere lényegesen körülményesebbé válna (mert megváltoznának a belső szabályok, így mindent ellenőrizni kell). Egy csomó olyan változás is lenne, ami ma nem is látható. De hogy nagyobb lenne a verseny, a hátrányosabb gazdaságok sokkal hátrébb szorulnának, az biztos. Ebben nekünk meglehetősen dicstelen szerep jutna, vagyis határozottan rosszabb lenne a helyzet. A kohéziós alap milliárdjai ugranának.


Mindent összevetve nagyon ráfáznánk. Az nem vigasztal, ha lennének, akik jobban.

2012. jún. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!