Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kádár-rendszer vagy mosatni...

Kádár-rendszer vagy mosatni rendszer? Szerintetek melyik a jobb? (Kevésbé rosszabb? ) És miért?

Figyelt kérdés

2012. máj. 31. 15:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
75%
Kádár mert akkor még éltek az emberek, most meg csak vagyunk, szomorkodunk és még pénzünk sincs ez nem élet!
2012. máj. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
50%

Egyforma.

A különbség csak annyi, akkor idegen erők erőltették ránk a rendszert. Most önként, dalolva dugtuk a nyakunkat a rabigába.

2012. máj. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
54%
Minden tekintetben a Kádár rendszer volt a jobb.
2012. máj. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
67%
Megélhetés szempontjából egyértelműen a Kádár-rendszer!
2012. máj. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
62%

Semmiképpen nem a Kádár rendszer.Az egy borzalmas fertő volt.Én az NSZK-ban születtem és a rendszerváltásig itt éltünk menekült is mondta hogy iszonyatos volt ami ott folyt.

Tele volt minden kommunistákkal.Nem is értem hogy bírtátok elviselni.

2012. máj. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
52%
menekültek*
2012. máj. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
63%

Én a Kádár rendszer végén is csak gyermek voltam, viszont mint minden gyereknek nekem is voltak álmaim. Mindig is akartam gyerekként (~15 évesen) egy simsont, de sosem áldozhattunk rá, manapság pedig tele vannak az utak robogós kölykökkel... Ezt csak, mint személyes szálat említettem meg. A kádár rendszerben spórolni kellett az étellel, nem volt "nem szeretik a gyümölcsdarabot a joghurtban" sznobéria.

Összességében a mai rendszer sokkal de sokkal jobb. Politika ide vagy oda, de átlagemberként sokkal jobb lehetőségeim vannak, mint egy 70es években egy hasonló tudású mérnöknek.

2012. máj. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
65%
Hát én hiszek a demokráciában (még ha ez a mostani kicsit deficites is). Úgyhogy én inkább a mostanira szavazok.
2012. máj. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
79%
Aki azt mondja, hogy borzalmas volt, iszonyatos, meg velőtrázó, az általában mind kisgyerek, egy percet nem élt akkor, csak megszokta, hogy a bácsik meg a nénik rohadtkomcsiznak, hát rohadtkomcsizik, mert nincs más szókincse. Ma egyébként mindenkit rohadtkomcsiznak, aki akkor élt, ennyi jött át az embereknek az idők szűrőjén. De legyünk őszinték, volt, ami rosszabb volt akkor és volt, ami nem volt rosszabb. Akinek ez élete vagy az ifjúsága volt az a kor, az minek köpdösné, miért esne jól neki, hogy a saját emlékeit sárba tapossa? Nem is érteném...
2012. máj. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim válasza:
76%
Megélhetés, munka és létbiztonság szempontjából kétségtelenül a Kádár rendszer volt a jobb.
2012. máj. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!