Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet unión belül akkor...

Nem dávid kérdése:

Hogy lehet unión belül akkor különbség hogy én kint németbe megkerestem 3nap alatt kemény fizikai munkával magyar minimálbért?

Figyelt kérdés
2012. jún. 9. 12:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy.
2012. jún. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Úgy, hogy a csatlakozás előtt is fennálltak ezek a különbségek. Felcsatlakoznunk meg nem sikerült. Szakértő kormány kellene végre.
2012. jún. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Mert németbe alapból jobb a helyzet, ez persze nem jelenti azt hogy nem kell dolgozni de ott simán keresel annyit hogy eltarthasd magad meg tudjál rendesen spórolni.
2012. jún. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert Németország egy klassz ország.Mindig is tele volt pénzzel.Én is ott dolgozom egyébként.


Magyarországon képzeletbeli korbácsokkal ütik az embereket 100 ezer forintért.A német főnökön mindig azt mondja hogy ne kapkodj , inkább lassabban , nyugodtan de jól csináljam.A környezet az emberek is másképp gondolkodnak, és a fizetés is nagyon jó.Ha úgy adódik soha többet nem akarok dolgozni Magyarországon.

2012. jún. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Úgy, hogy Magyarország és a környező kisebb államok már a létrejöttük óta elmaradottabbak mint a nyugati társaik. Ez a lemaradás valamelyest tompult a 13-14. században, de után megint csak elhúztak.
2012. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
17%

lehet,hogy megkeresel annyit,de ott az a pénz nemsokat ér,ha kint kell fizetni a lakhatást,kaját és néha haza is akarsz jönni,akkor kb ugyanott vagy,mint ha itthon összevakarnál havi 120-140-et.

csak nekünk tűnik soknak.amúgy meg németéknél már nem fizetik meg olyan jól a külföldieket,főleg betanított meg idénymunkában.ha kint élsz hónapokig,rájössz,hogy az a sok ottani viszonylatban nem is olyan sok.

2012. jún. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Előzőnek - Gratula!

Kérdező Úr, a magyar minibálbért keres 3 nap alatt. - Fizikai munkával. Egy hónap alatt a 7x-ét. Ez 2.000 euró. Lakás (nekem, szintén No-ban, szerény 1,5 szoba) 400 rezsivel. Marad neki kb. 1.600 euro 480.000 Ft. Ebből tényleg úgy lehet eltengődni mint Budapesten egy hasonló lakás bérlése - lízingelése, rezsikifizetése után a 140.000 forintból megmaradó kb. 40.000 forintból. Mindössze 12x keres többet. Egyszer gyere ki körülnézni. Élelmiszer talán kicsit olcsóbb mint Mo-n 7% az AFA-ja. Amugy az AFA 19% és ez érződik az árakon. Pia olcsóbb, cigaretta drágább. Üzemanyagok egal. Szolgáltatások drágábbak. Egyetemen- főiskolán a tandíj olcsóbb. 500 Euro szemeszterenként. Az orvosin - fogorvosin is. + nincs felvételi. Ha a kölködet taníttatni akartod itt sok szemmpontból jobban jársz. +Rendőr nem keresi mire büntessen. Sok minden miatt jobb az élet minősége mint Mo-n.

2012. jún. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én Svájcban élek és itt is pár nap alatt megkeresem a magyar minimálbért.

A benzin ugyanannyi mint Magyarországon viszont az én fizetésemhez képest olyan mintha otthon 80 forint lenne literje.Itt jobban megéri autózni.

Az élelmiszerek hasonló árúak mint otthon.


Én sem szándékozok hazamenni.Eleinte terveztem hogy befektetek Magyarországra , céget alapítok vagy valami de ilyen magas adók mellett nem érdemes.Akkor ha már céget csinálok akkor keresek egy adóparadicsom országot.

2012. jún. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Németország egy nagyon erős gazdasággal rendelkezik.

Mi meg.. jobb nem beszélni róla.

Németország gyarmattartó ország volt,mi meg gyarmat és most is az vagyunk,egy rabszolganép sose kereshet annyit mint a rabszolgatartója.

2012. jún. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

13:21!


Lehet, hogy néhány dolog drágább, például a szolgáltatások és a lakhatás, de ha a fizetések és az árak arányát nézzük, akkor ég és föld a különbség a két ország között. Én magam is Németországban élek, még nem keresek olyan jól,(mert csak 6 hónapja vagyok itt) nettó 1800-at keresek, 500 € a szállás, 120 € a rezsi, 350 € a bevásárlás, 300-320 a kocsi fenntartása, 150 € a szórakozás. Havi szinten 300-320 €-t félre tudok tenni. Néha többet is. Otthon, ha kifizettem a rezsit, az albérletet, kocsit, stb, akkor már annak is örültem, hogy maradt pénzem, nemhogy még félretegyek belőle.

2012. jún. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!