Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért várják el mai fiataloktó...

Nem dávid kérdése:

Miért várják el mai fiataloktól hogy maradjanak itthon és dolgozzanak havi 80-100ezerért?

Figyelt kérdés
2012. jún. 22. 16:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
13%
Nem csak annyiért lehet dolgozni, nem kell leragadni azon a szinten.
2012. jún. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
6%
Az hanyadik ilyen típusú kérdés itt? Most erre tényleg komoly választ vársz?
2012. jún. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

Engem nem érdekel, hogy mit várnak. Szerintem téged se érdekeljen. :)

Éld az életedet úgy, ahogy neked jó. Ha külföldön, akkor ott.

2012. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Kedves első

Azért kell leragadni azon a szinten némelyik fiatalnak,mivel nem mindenki teheti meg,hogy egyetemre jár és keresett szakmát tanuljon.De csak,hogy ne menjek messzire, a közvetlen szomszédságomban lakó fiatalember két nyelven beszél felsőfokú végzettsége van,és mégis egy szar vállalatnál dolgozik havi 130 ezer forintért.Semmiféle nyelvpótlékot nem kap,két ember helyett dolgoztatják.Ennyit az iskolákról.

2012. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
#4 Nyilván, van, aki annyit fog keresni, de attól még nem kell általánosítani, azért írtam a válaszomban, hogy nem csak annyit lehet keresni. Ebben a formában elég demagóg és provokatív a kérdés.
2012. jún. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen lehet keresni fél miliót is de ha megnézed az újságba a hirdetéseket nem nagyon találsz ilyen állást.
2012. jún. 22. 17:00
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Minden országban elvárják.

Csak amíg az EU-ban , USA-ban euró , dollár milliókat költenek arra hogy a fiatalokat segítsék Magyarországon nem sokat tesznek érte.


Tudod kérdező , sok dolgot el lehet várni.Sokan elvárnák hogy Magyarország nyugati béreket fizessen a nyugati áraihoz.

És teljesül az elvárás?Nem.Hogy várja el a vezetőség a maradást hogyha nem tesz érte semmit hogy érdemes legyen maradnia a fiataloknak.


Ahogy mondani szokás "ha a hegy nem megy mohamedhez mohamed megy a hegyhez"

Ha nem jön a normális fizetés akkor a nép megy oda ahol normális a fizetés.

2012. jún. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
ebbe az országba 1segitséget fognak kapnia fiatalok. olvastam hogy leveszik a minimál bérüket 70ezerre hogy gy segítsék őket munkába helyezkedni. szerintem evvel nem sokat fognak érni.
2012. jún. 22. 17:03
 9/21 anonim ***** válasza:
3%
Nem várják el! De miért van az, hogy ha egy fiatal elmegy külföldre, ott végig tudja járni a ranglétrát, idehaza pedig nem? Idehaza 3-5 év szakmai tapasztalat után a magyar viszonyokhoz képest jól lehet keresni. De ezt sokan nem képesek kivárni, mert nekik rögtön 400 nettó meg céges autó kell. Akkor Nyugaton miért elégszik meg a helyi viszonyok között alacsony diplomás kezdőbérrel?
2012. jún. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

"Akkor Nyugaton miért elégszik meg a helyi viszonyok között alacsony diplomás kezdőbérrel?"


Szerintem azért, mert ott a kezdőbérből is normálisan meg lehet élni, míg idehaza ez nem igaz.


Külföldön jobban megbecsülik az ember munkáját.

Itt most természetesen nem a szegény országokra gondoltam.

2012. jún. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!