Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Még ma is létezik irredentizmu...

Még ma is létezik irredentizmus Európában? Miben nyilvánul ez meg?

Figyelt kérdés

Ezt a cikket olvastam, és meglepődtem: [link]


Albániáról hallottam ilyen téren, de ez ügyben milyen lépéseket tesznek? Azt meg végképp nem értem, hogy Magyarország miért szerepel a sorban, mert manapság területi revízióról senki sem beszél.


2012. jún. 24. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"mert manapság területi revízióról senki sem beszél"

Azt hiszem, meg kéne ismerkedned a szélsőjobbosokkal.

2012. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen létezik.

Németországnak is vannak területei amiket a franciák lenyúltak.És vannak "nagy Németországos" emberek akik követelnék vissza.

2012. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézz alaposabban körbe a politika témakörben itt, ezen az oldalon. Kb minden második kérdésben a harmadik választól már megy, hogy vissza nagy-Magyarországot... De amúgy tényleg nem beszél róla senki. Csak az egész szélsőjobb :D
2012. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az irredentizmus virágzik, pláne itt.
2012. jún. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
inkább irredentizmus, mint megalkuvó hazaáruló politika.
2012. jún. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Az 5/5 példa a létezésére.
2012. jún. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Létezni is fog.
2012. jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a szélsőjobb képviseli, de ennek nem adnak hangot, semmilyen konkrét megfogalmazásban, választási ígéretben nem szerepel. Vagy csak cenzúrázzák? Nem hinném. Rosszul fogalmaztam. Beszélnek róla, csak nem nyilvánosság előtt. Legalábbis én nem hallottam nagy nyilvánosság előtt, hogy le Trianonnal stb. Összehasonlítva a múlt századdal, amikor konkrét politikai cél volt a revízió, most nem esik róla szó. Édes kevés a székely himnusz eléneklése, hogy azt mondjuk, képviselik a határon túli magyarok sorsát. Mert nem. Területi revízió? Hol hall ilyet bárki is?
2012. jún. 24. 13:50
 9/12 anonim ***** válasza:

Rákerestem, beszélnek róla a nyilvánosság előtt is. Olvasd el ezt.

[link]

"...Szegedi Csanád, aki szerint ma csak a Jobbik rendelkezik valódi nemzetstratégiával. Szerinte a nemzetközi politikai erőtér hamarosan át fog alakulni, ami azt jelenti, hogy Magyarországnak fel kell készülnie a revízió lehetőségére is.”Erről a magyar politika nem mondhat le, hisz akkor meggyalázná azokat az őseinket, akik életüket áldozták a Kárpát-medence egységért.” - hívta fel a figyelmet az európai parlamenti képviselő."

2012. jún. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Addig sajnos nem tudunk területi revízióról beszélni amíg olyan emberek élnek ebben az országban mint az ide író többség. Kötelességünk mindent megtenni a Trianon előtti határok visszaállításáért és a bosszúért a becsületünket elvevő országok ellen. Nem hagyhatjuk hogy ilyen szégyenben maradjon az ország ezért röhögnek ki minket külföldön.
2012. jún. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!