Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Még ma is létezik irredentizmu...

Még ma is létezik irredentizmus Európában? Miben nyilvánul ez meg?

Figyelt kérdés

Ezt a cikket olvastam, és meglepődtem: [link]


Albániáról hallottam ilyen téren, de ez ügyben milyen lépéseket tesznek? Azt meg végképp nem értem, hogy Magyarország miért szerepel a sorban, mert manapság területi revízióról senki sem beszél.


2012. jún. 24. 10:38
1 2
 11/12 anonim válasza:

Szerintem ez egy provokatív kérdés, mert Mo.-on ezt a fogalmat évtizedeken keresztül szitokszóként használta a kommunista propaganda. Eszembe juttatja a Horthy-fasiszta kifejezést, ami egyébként teljesen értelmetlen.


Az irredentizmus természetesen létező eszmei áramlat, mindig az volt és az is lesz. Legfeljebb egy-egy állam aktuális politikájában ez éppen nem jelenik meg.


Hallott-e valaki a marokkói irredentizmus tarthatatlanságáról? Pedig jó kérdés, hogy mit keres két spanyol város Afrikában, Marokkó területei által körülölelve... Hogy szeretné-e Marokkó ezeket a területeket "visszavenni"? Jogos-e egyáltalán a visszavenni kifejezés ebben az esetben? Ezt természetesen mindkét fél másképp látja.


Az ír sziget egységesítése az Ír Köztársaság deklarált célja, bár a fegyveres utat elvetik. Hosszan lehetne még sorolni a példákat.


Minden sikeres állam igyekszik érvényesíteni az érdekeit. Ez így van mióta világ a világ. Azok az államok, amelyeknek vezetői mindig más államoknak alárendelt, érdekérvényesítésre képtelen álláspontot képviselnek, azok előbb vagy utóbb meggyengülnek, kifosztják őket és végül megszűnnek létezni.


Minden állam lakosságának el kell döntenie, hogy mi az az út, amin járni akar. A háborút senki nem kívánja, de azért beszélni a problémákról csak kell, nem?

2012. júl. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Létezik sok jövő-térkép a Youtube-on amin Mo. nem létezik 10 év múlva.Meg olyan is,amin Mo. a régi nagyságú.Xátok +,melyik lenne jobb?
2012. nov. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!