Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 20 év múlva a cigányok már...

20 év múlva a cigányok már többségbe lesznek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Egy Fidesz tag barátommal beszélgettem múltkor mikor megemlítette hogy készült egy nem közreadott tanulmány mely szerint ha a magyarországi cigány populáció ebben a jelenlegi mértékben növekszik és a magyar populáció ebben a jelenlegi mértékben csökken akkor 20 év múlva már többségbe kerülnek a cigányok Magyarországon. Ezzel párhuzamba állítható hogy a barátnőm a szülészeten dolgozik és mondja hogy náluk 10 születő gyerekből 8 cigány. Tehát kihaló nép vagyunk magyarok?
2009. júl. 7. 13:01
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
54%

Érdekes megállapítások. A hivatalos adatok szerint kb. 600 ezer cigány él ma Magyarországon..szerintem a valóság 1 millió fölött...

UGYANAKKOR nem akarok elkeseríteni senkit, de ma MAgyarországon már nem él magyar ember, ha értitek mire gondolok...

Az egyébként mindegy, hogy valaki cigány vagy sem.. a viselkedéssel van a gond..és sok helyen nem létező..vagy félremagyarázó magyarságtudatról...

2009. júl. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Szerintem az csak a magyarság érdeke hogy fennmaradjon és megtartsa az ősei által megszerzett földet.Egy ide beáramlott, alkalmazkodásra évszázadok óta képtelen idegenfajú és kultúrájú bizonyítottan alacsonyabbrendű nomád népnek nem engedhetjük meg hogy többségbe kerüljenek velünk szemben ebben az országban! ! ! Nem akarom hogy a saját hazámból Cigánytelep legyen! És nem akarok idegen lenni a saját hazámban!
2009. júl. 7. 14:15
 13/34 A kérdező kommentje:
"de ma MAgyarországon már nem él magyar ember, ha értitek mire gondolok..."-Értem mire gondolsz.A magyarság a körülötte élő azonos fajú(genetikailag hozzánk közelálló) és hasonló kultúrájú népekkel genetikailag keveredett az évszázadok alatt.Mint ahogy ez megtörtént minden népnél is Európában.De a magyarságtudat ugyanúgy bennünk van hiszen a mi őseink voltak azok akik ezt a hont foglalták és ezt az országot alapították és fenntartották ezer évig.
2009. júl. 7. 14:24
 14/34 A kérdező kommentje:
Nekünk ugyanúgy jogunk és kötelességünk az őseinktől kapott örökségünket megtartani és ha kell kipaterolni az országból ezt az újhonfoglaló élősködő terrorista idegen nomád fajt.
2009. júl. 7. 14:29
 15/34 anonim ***** válasza:
91%

Egész Európában csökken a népesség, és a muszlimok szaporodnak. Rájuk ugyanez a sors vár. Szerintem akkor se szülnének kevesebb gyereket, ha csökkentenék a kedvezményeket, mert fog.gátlót nem vesznek, mert drága, az abortusz meg pláne. Jelenlegi helyzetben szerintem örülhetünk, hogy csak 5 és nem 15 gyereket szülnek, mert párzani azért szeretnek.

Elszomorító sajnos

2009. júl. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
88%

Ez jó, amikor a hallomások meg a sejtések alapján feltételeznek valamit az emberek, aztán vadabbnál vadabb fantáziákkal stresszelik egymást.


Egy cigány családban átlagosan 2,3 gyerek születik az utóbbi években (nem 6, nem 8, nem 20, hanem 2,3). Egy magyarban kb. 1,6. A magyarok termékenysége az utóbbi 10 évben kissé emelkedett, a cigányoké meredeken csökken. Ha a mostani trendek folytatódnak (egyébként nem folytatódnak, mert a cigányok termékenysége hosszú távon lezárkózik a magyarokéhoz), akkor 100 év alatt kb. 30%-ra növekedhet a cigány származásúak aránya az országban.


Nem az az érdekes, hogy a barátnőd mit tapasztal a szülészeten, mert az ő élményei nem az országos átlagot képviselik, hanem az ő körzete sajátosságait.


Még furcsább a magyarok kihalásáról beszélni akkor, amikor a cigány származásúak 2/3-a magyarnak vallja magát. Talán tessék nem mereven szembeállítani a cigányokat és magyarokat, nem különállóként értelmezni őket, és akkor a magyarok is profitálhatnak valamit abból, hogy a cigányok, szemben a nem cigányokkal, szülnek annyi gyereket, ami a népesség újratermeléséhez kell.

2009. júl. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
80%
ahol én lakom ott a lakosság majdnem fele cigány és szinte mindig terhes valamelyik 10 terhes nöböl 7 cigány persze hogy többen lesznek, ugy vettem észre,hogy egy átlag roma családban kb 5-7 gyerek van,persze segélyböl meg családiból élnek, a magyar ember csak akkor tervez gyereket mikor pénzügyileg is felkészült rá na ök ilyenen soha nem gondolkoznak, nincs különösebb bajom a romákkal egyébként, viszont valóban nagy az esélye,hogy többségben lesznek.
2009. júl. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
56%

Nem vagyunk kihaló nép,még akkor sem.ha a magyxarok kevesebb gyerket szülnek.Mellesleg a kevesebb jövedelemből élő családokban több gyerek van,.mint a magas jövedelműek között.Ez már vétizedekkel,évszázadokkal ezelőtt is így volt,mert a vagyon jobb ha egyben marad.A cigányoknál ugyan több a gyerek,de sokkal több is hal meg közülük.A nem cigány lakossághoz képest alacsony a létszámuk,így ha több gyereket is szülnek,nem lesznek többségben húsz év múlva sem.Ha megmarad Bajnai GYES-sel kapcsolatos törvénye,akkor kevesen kapnak majd gyest,meg családipótlékot.A segély,ha lesz az önkormányzatoknak pénze rá,sokkal kevesebb lesz,mint a gyes.Tehát nem fogja nekik megérni pénzért szülni.

Az sem igaz,hogy 10 születő gyerekből cigány,legfeljebb azokban a régiókban,ahol a felnőtt lakosság is többségben van.

Az sem igaz,hogy nem akarnak beilleszkedni.Egyrészt valóban más a kultúrájuk,de nincs is lehetőségük rá.Semmit nem tesz a hatalom meg a sok jogvédő,annak érdekében,hogy beilleszkedhessenek.A háború előtt nem volt különösebb baj velük,még ha most néhányan képtelen történeteket is írnak róluk.Volt foglakozásuk,csak ma már nincs igény rá.Pl. nem kell vályog,vagy fateknő,sem kovács stb.Éltek a cigánytelepeken,és nem loptak,pláne nem gyilkoltak.Tudták,hogy balhé esetén először köztük keresik a tettest,és azt megis büntették.A szemléleten kellene változtatni,nem pedig erőszakon gondolkozni.Erőszakkal még sehol a világon nem oldottak meg semmilyen problémát,még a diktatúrákban sem.Az erőszak erőszakot szül.A Jobbik programjában sem a probléma megoldása,hanem csak az reőszak szerepel.Ezért remélem,hogy soha nem kerülnek hatalomra.Nem hiányzik ennek az országnak egy belső háború.Igaz azt sem tudom,hogy ki lehetne jó az ország vezetésére,csak azt,hogy a Jobbik biztos nem.

2009. júl. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
85%

'Az sem igaz,hogy nem akarnak beilleszkedni.'

Sok cigányt ismerhetsz de tényleg.. :) Elmondanám neked, hogy a cigányok 90 százaléka megkülönbözteti magát a magyaroktól, s ez nem általánosítás, saját tapasztalat.

'Erőszakkal még sehol a világon nem oldottak meg semmilyen problémát.'

Ez egy másik elég nagy hülyeség, mi az, hogy nem oldottak meg erőszakkal problémát? Mi ez a hülye duma?

Szerinted a franciák mikor egy szemét kizsákmányoló uralkodó irányította őket, szépen elbeszélgettek uraikkal, hogy ugyan már ez nem jó így, átadták nekik a hatalmat?

Nem, nem így volt, kirobbantottak egy forradalmat, amiben sokan meghaltak, de végül megérte.

'Semmit nem tesz a hatalom meg a sok jogvédő,annak érdekében,hogy'

Nem a hatalom védelmében, de szerintem igenis tesznek érte, annyi milliót odaadni, csak integrációra.

'Nem hiányzik ennek az országnak egy belső háború.'

Szerinted most mi van itt? Az emberek egymást ölik, a maffia csak úgy embereket gyilkoltat.

'A háború előtt nem volt különösebb baj velük,még ha most néhányan képtelen történeteket is írnak róluk.'

Igen, mert kommunizmus volt, ugye te is megérted ezt már nem lehet visszahozni?

2009. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim válasza:
72%
Hát sajnos igen.De szerintem nem kell nekik 20év.Ez azért van mert a mocskos kormány támogatja őket!!Minnél több gyereket szülnek annál több a segély,a családi, a kissebségi járulék.Szóval röhögve megélnek!!Nem úgy mint a magyar!!! De lesz ez még máshogy ha eljön a JOBBIK idelye!!!!!!!
2009. júl. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!