Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nem sajnáljátok hogy ebbe...

Nem dávid kérdése:

Ti nem sajnáljátok hogy ebbe semmirekellő, rossz, élhetetlen országba születettek és nem nyugatabbra?

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 23:57
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
38%
Őszintén igen. Viszont még mindig él bennem a remény, hogy majd az új generációk rendbe teszik ezt az országot végre.
2012. jún. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
63%

De, sokan sajnáljuk. És? Ettől megváltozik valami? Igen, sz@r lett az ország, élhetetlen. Három dolgot tehetsz ennek kapcsán:

- beletörődsz, és éled tovább az egyszerű kis életedet, mert "ez van" (ahogy a többség)

- elmenekülsz minél messzebbre, és ott éled az egyszerű kis életedet (ahogy a fiatalok jelentős része)

- itt maradsz, és teszel azért, hogy élhetővé váljon az ország.

2012. jún. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
83%

"majd az új generációk rendbe teszik"

Itt a fő gond. 99.9% mindig másoktól várja el, hogy "oldják meg", meg "tegyenek valamit". Nem, kérem. Hogy milyen országban élünk, az elsősorban rajtunk múlik. Amíg másoktól várunk mindent, addig mások is fognak (a saját érdeküknek megfelelően) cselekedni. Ennek az eredménye látható most is.

2012. jún. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 Mátyás3 ***** válasza:
70%
Nem kell itt sajnálni semmit. Vannak ennél sokkal rosszabb helyek, még mindig sokkal jobban élünk mint egy átlag török, orosz, ukrán román kinai indiai, afrikai stb, persze vannak jobb helyek is
2012. jún. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Nem kell itt sajnálni semmit. Vannak ennél sokkal rosszabb helyek, még mindig sokkal jobban élünk mint egy átlag török, orosz, ukrán román kinai indiai, afrikai stb, persze vannak jobb helyek is


De a közeli térségbe lévő országok lehagytak minket.

2012. jún. 26. 00:09
 6/46 anonim ***** válasza:
67%
A hétvégén Romániába jártam és mikor visszajöttem, hálát adtam, hogy ide születtem és mondjuk nem oda. Mellesleg sosem sajnáltattam magam, hanem teszek azért, hogy jobban tudjak élni
2012. jún. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
57%
Sosem sajnáltam, és nem is fogom soha, hogy ide születtem.
2012. jún. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
46%
Nem, kifejezetten szerencsésnek tartom magam, hogy ide születtem.
2012. jún. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
76%

"Három dolgot tehetsz ennek kapcsán:

- beletörődsz, és éled tovább az egyszerű kis életedet, mert "ez van" (ahogy a többség)

- elmenekülsz minél messzebbre, és ott éled az egyszerű kis életedet (ahogy a fiatalok jelentős része)

- itt maradsz, és teszel azért, hogy élhetővé váljon az ország."


És utóbbit hogyan képzelted? Négyévente egy x-szel? Érdekes hogy sokan jönnek azzal hogy tegyük élhetővé az országot de mégis hogyan??? A mi feladatunk lenne ez egyáltalán? Értünk mi ehhez? Meg vannak az ehhez szükséges politikai és gazdasági ismereteink? Továbbá (és ez nagyon fontos) vagyunk elég becsületesek hozzá? Tudom egy csomóan rávágják hogy igen miközben ha olyan a helyzet akkor a bliccelést is bocsánatos bűnnek tartják - na ezért kérdem én hogy alkalmasak vagyunk e erre. Mert legtöbbünk egyszerűen nem.

2012. jún. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
40%
Aki sajnálja takarodhat kifelé az usába!
2012. jún. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!