Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tíltották be a Rasputint?

Miért tíltották be a Rasputint?

Figyelt kérdés

Valamikor a 80-70-es években volt egy Boney M dal a Rasputin. De ezt betíltották anno, de miért ? Semmi rosszat vagy politikait nem tartalmazott, vagy tévednék ? Van rejtett tartalma ?

http://www.youtube.com/watch?v=kvDMlk3kSYg


2012. jún. 27. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hol tiltották be? Én hallottam korabeli magnófelvételről...
2012. jún. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ra-ra-rasPUTYIN

natesék putyin nesze

2012. jún. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A Szovjetunióban MINDEN rejtett üzenetet tartalmazott, ha valamit nem értettek, akkor biztos ami biztos, betiltották. Ebben meg még az orosz szó is szerepelt:) Biztos úgy értelmezték, hogy az imperialisták ezzel a számmal próbálnak belső forradalmat szítani a szovjet országokban és Rasputin az orosz hatalom szimbóluma, vagy az orosz maffiára utal, ki tudja. Oroszország ma is a legparanoiásabb hatalom a világon.
2012. jún. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát tényleg és még Putyin is van benne :DDD
2012. jún. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
tehát akkor gyakorlatilag semmi olyan konkrét dolog szó nem volt benne vagy utaláa ami sértő vagy bármi.
2012. jún. 27. 23:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak annyi, hogy orosz pasiról szólt egy nyugati dal, az mindig gyanús :) De most néztem, hogy a Boney M volt az első nyugati együttes, akit beengedtek a Szovjetunióba koncertezni, úgyhogy annyira csak nem lehetett gáz. Meg azt is most olvastam, hogy Boney M-nek dollárral fizettek a koncertért, az Abbának meg paradicsommal és olajjal :DD Ez annyira szovjet:)
2012. jún. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
krumplival:D
2012. jún. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez volt a kedvencem régen :)

Talàn mert

1 feka az összes..jamaicai meg nyugat indiai amik nem tartoztak a cccp fennhatósága alá.

2 az elején az egyik vokálosnak amcsi zászlóhoz hasonlító sálja van

3 mert tegeknek tetszett volna mert külföldi és mert nyugati

2012. jún. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Úgy tudom, hogy csak a Magyar Rádió tiltotta be és azért mert sértőnek találták a "Ra Ra Rasputin: lover of the Russian queen" sort.
2012. jún. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"De most néztem, hogy a Boney M volt az első nyugati együttes, akit beengedtek a Szovjetunióba koncertezni,"


Lehet hálából írták a dalt később :D. Volt miből meríteni, lehet tudtak valamit.

2012. jún. 27. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!