Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg hisztek a Jobbikban?

Tényleg hisztek a Jobbikban?

Figyelt kérdés

ezért most engem sokan fognak szidni, pl. azok, akik elkötelezett jobbikosok, DE: ti tényleg elhiszitek, hogy ha ők lesznek hatalmon, akkor "megváltják magyarországot"?

tulajdonképpen, én egyáltalán nem hiszek a Jobbikban. Akkor már inkább a Fidesz.

Szerintem azt mondják, amit most hallani akar a nép: "igenis van cigánybűnözés!", mer a Fidesz aztmondta h nincs, csak cigány bűnözők, "nagy magyarországot vissza!", ezzel bebolondítva a skinheadeket, "antiglobalizáció nemlesz!", naná h nem, "határon túli magyarok forevör", aztán majd sz.rnak a fejünkre, ha odakerülnek. Szép tervek

cáfoljatok meg, ha nem.


2009. júl. 8. 18:31
1 2 3 4
 11/32 anonim válasza:
83%

Én végre olyan kormányt szeretnék hatalmon látni, akinek némi gazdasági vénája van és annak fellendítésére képes.

A beszédeket, uszítgatásokat kihagynám, ha lehet.

A Jobbik előbbi kategória? Attól tartok nem.

2009. júl. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

19:55-nek.

ez vicces :) nincsenek előítéleteim, csak tudod az SZDSZ pár éve ugyan így robbant be a köztudatba mint a Jobbik. (najó, nem épp ugyanígy, de tőlük is az újat, a mást várták a szavazók) Emlékszel? ha nem, akkor jó utána olvasni. Pesszimista vagyok a Jobbikkal szemben, 1. mert szélsőséges párt, 2. nagyon az jön le nekem a kampányukból, hogy minden áron a parlamentbe akarnak kerülni. Az egész kampányuk a nép megnyeréséről szól, nem arról hogy mi jó és mi nem jó magyarországnak.

Egyébként meg... közted és köztem annyi külömbség van, hogy én ellenzem a Jobbikot(helyesebben: nem tudok bedőlni az újabb mesének), te meg nem :) De egyikünk se tudja, hogy mi sül ki belőle :) Szerintem te se tudod, hogy ha parlamentbe kerülnek, akkor mi lesz.

Amúgymeg, szerintem eddig a Fidesz tette a legtöbbet Magyarországért, vagy legalábbis ő ártott neki a legkevesebbet. Aztán, hogy mi lesz ha most majd hatalomra kerülnek...

2009. júl. 8. 20:11
 13/32 A kérdező kommentje:

20:03

igazad van.

2009. júl. 8. 20:14
 14/32 anonim ***** válasza:
86%

A június 7-i Jobbik-szavazók 1/4-e még nem volt szavazóképes korú 2006-ban. Vagyis a Jobbik szavazói között nagyon sok a fiatal, akik a fiatalokra jellemző idealista módon gondolkodnak. Azt hiszik, hogy a világ úgy működik, hogy vannak a jók és gonoszok (vagy a Jó és a Rossz), és attól lesz jobb a világ, ha akarjuk a Jót, ami egy nyilvánvaló, A4-es lapnyi terjedelmű recept, és aki ezt nem akarja, az nyilván áruló. Erre játszik rá a Jobbik, amikor rendkívül leegyszerűsített kérdéseket tesz fel, és ezekre rendkívül egyszerű válaszokat ad, majd azt állítja, hogy akik "nem értik", hogy ilyen egyszerű kérdéseken és válaszokon múlik minden, azok "nyilván" árulók.


Pl. Vona kijelenti, hogy a gonosz multikat el kell zavarni. Akkor hogyan oldja meg az ország megélhetését? Mezőgazdaságból, mint 200 évvel ezelőtt, ez a válasza. Hogy abból csak igen alacsony szinten tudnánk megélni, az nem érdekli, mert a hősies gesztusok, a nagy mondások fontosak egy fiatal, heveskedő jobbikosnak, nem az, hogy észszerű vagy reális-e, amit a párt mond.


Mindig azt szajkózzák a jobbikosok, hogy ők "fel merik tenni a kérdéseket", amiket mások nem. Igen, csakhogy ott kezdődik az értelmes politika, hogy valakinek működő megoldásai vannak. Attól, hogy ordináré módon cigányozik, a Jobbik nem tűnik hozzáértőbbnek semmilyen kérdésben.


A Jobbik egyik jellegzetes szavazója tehát a naiv fiatal. A másik a kiábrándult szoci. A kormány ellen akar szavazni, mert érzi, hogy a kormány alkalmatlan és rontja az ország állapotát. De mivel a baloldali médiából már megtanulta, hogy Orbánt gyűlölni kell, és a legfontosabb az, hogy Orbán ne kerüljön kormányra, ezért a kiábrándult szoci nem fog átmenni a Fideszhez, hanem marad neki a Jobbik. Ezért van az, hogy 2009-ben ott erős a Jobbik, ahol 2006-ban erős volt az MSZP, és ha összeadjuk a Jobbik és az MSZP 2009-es eredményét, akkor abból majdnem mindenhol kb. az MSZP 2004-es eredménye jön ki.


Végül, a Jobbiknak van egy kevés olyan szavazója is, akik ténylegesen szélsőjobboldali elvekben hisznek, ők régebben a MIÉP-re szavaztak, most a Jobbikra.

2009. júl. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

19:35

ez a te véleményed, és ki tudja, talán neked van igazad :)

2009. júl. 8. 20:19
 16/32 anonim ***** válasza:
79%

20:03: "A mezőgazdaság működésével kapcsolatos elképzelést pedig olyan valaki találta ki és hiszi el,aki még soha nem látott mezőgazdaságot"


Ne legyünk igazságtalanok, Vonának igaza van abban, hogy elképzelhető elvileg, hogy az ország a mezőgazdaságból éljen és leállítva az importot önellátásra rendezkedjen be. Számos fejlett és példaértékű ország csinálja ezt, pl. Burkina Faso, Ruanda, Burundi, Zimbabwe stb.

2009. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

20:16

így van.

többek között ezért vagyok pesszimista a Jobbikkal szemben.

2009. júl. 8. 20:22
 18/32 anonim ***** válasza:
82%

Vona önellátó elképzelése még elvileg sem jönne be.Ha saját kezűleg művelne meg mondjuk egy 300 öles kertet,tartani 8-lo csirkét,egy-két disznót,felírná a költségeit,a munkaidejét is felszámolná,rájönne,hogy ha szerencséje van,akkor a pénzénél maradt,Nyeresége nem lenne belőle,és lehet hogy annyi sem teremne neki,amit ő megeszik.Ha pedig leállítja az importot,akkor honnan venne pl.déligyümölcsöt stb.Azonfelül nem biztos,hogy mindenből teremne a szükségleteknek megfelelő mennyiség.Buza,kukorica pl.nem minden földön terem meg,és lehetne a példákat sorolni.Vagy Ő is előírná,mint annak idején Rákosi,hogy mennyi buzát,rozsot kell vetni,akkor is ha a föld nem gabonatermesztésre való?

Ha valaki nem ért valamihez,az ne szóljon hozzá semmit.

2009. júl. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
37%

Már ne is haragudjatok, de olyan elképesztően keresitek a hibát a Jobibknak, hogy észre sem veszitek magatokat.

Mondom, először esélyt kell adni nekik, nem most szajkózni, hogy jajj semmi esély ezeket megvalósítani, és minden hülyeség.

Tudjátok, van az a mondás: 'Mindenkit megillet az ártatlanság vélelme, míg az ellenkezőjét nem bizonyítják róla' Ez is illik ide, igaz nem pontosan ugyanaz a téma.

Jah és lehet a fiatalokat hülyének nézni, nyilván azok a 70 éves vénemberek akik kommunista időben nőttek fel, és azt gondolják az volt életük legjobb korszaka, ebből következően természetesen MSZP szavazók, ők csöppet sem hülyék. Ők adják az MSZP szavazók javát :D

Egyébként meg a fiataloké a jövő..

2009. júl. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
0%

1. mert szélsőséges párt, 2. nagyon az jön le nekem a kampányukból, hogy minden áron a parlamentbe akarnak kerülni.


Szerinted melyik párt nem akar bekerülni? Nézd csak meg mondjuk a FIDESZ plakátjait, az ELÉG-eseket, mit gondolsz, miért fizettek milliókat? Azért, hogy leváltsák a kormányt, vagy azért mert most ez olyan divatos és így nyernek szavazókat?

Az egész kampányuk a nép megnyeréséről szól, nem arról hogy mi jó és mi nem jó magyarországnak.

Minden kampány erről szól, csak kicsit más csoportnak szól: Lásd pl. az SZDSZ kampánya, amiben a magyarságától megfosztott állampolgárokat próbálja meg szavazásra bírni :))

(helyesebben: nem tudok bedőlni az újabb mesének

Jól teszed, legjobb esetben pedig majd kellemesen csalódsz a Jobbikban. Reméljük így lesz. :)


Egy másik válaszolónak:

Számos fejlett és példaértékű ország csinálja ezt, pl. Burkina Faso, Ruanda, Burundi, Zimbabwe stb.

Nyilván reális összehasonlítani Zimbabwét összehasonlítani hazánkkal, ahol a lakosság elég nagy része AIDS-es, illetve olyan környezetben vannak amilyen sz*rban csak lehet. :)

2009. júl. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!