Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Volt a Fidesznek jó cselekedet...

Nem dávid kérdése:

Volt a Fidesznek jó cselekedete? Vagy olyan dolog amivel egyet értesz és helyesen tette?

Figyelt kérdés
2012. jún. 30. 19:56
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
60%

Hogy lejjebb szállítják a büntethetőség alsó korhatárát, illetve az iskolakötelezettség korhatárát.

Az sem rossz, hogy eltörölték a megélhetési bűnözés kategóriáját és nagyobb szabadságot adnának az önvédelemhez.

Viszont ez csak halottnak a csók, az igazán lényeges dolgokban semmiben nem értek velük egyet.


#5

A te véleményed aztán mérvadó. Voltál már 15 az utolsó választásoknál?

2012. jún. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 lizzi77 ***** válasza:
58%

Na nézzük:

-megállapították a 2m-ós csúcsfizut, meg a 98%-os különadót,aztán visszavonták,

-megváltoztatták az alkotmányt, ami röpke 150 évig mindenkinek jó volt,

-16%-os adókulcs, ami miatt lett 500 mrd ft-os lyuk a költségvetésben,

-ennek következtében lecsökkentették a szoc. járadékot, felemelték 27 %-ra a forgalmi adót,bevezették a tranzakciós adót,meg a telefonadót,

-szívatják az IMF-et,egyszer kell a lóvé, utána nem kell,csak addig kell jópofizni szerintük, amíg a külföldi befektetők újra megtalálnak minket,ja, és mi is "lengyel"-típusú, készenléti hitelt akarunk, amit az életbe nem fogunk kapni szerintem,

-becitáltak 200.000 embert felülvizsgálatra, szerinted ez mennyibe fog kerülni?

-mindenféle sietve,és koncepció nélkül kiküldött konzultációs szösszenetek, amik szintén x pénzbe kerültek,

-földosztási botrány: a Baranyaiak már mozgolódnak, mert az odaítélő bizottság szerint ők nem vizsgálják a pályázó pártkapcsolatait, mégis többségében olyan fi@esz közeli pályázó nyert, aki közelről földet nem nagyon látott még,

-ja, meg a mostani végzősöknek adott új alkotmány,ami szintén nem két fillér volt,

-a médiatörvényről,meg az MNB körüli kavarásról már ne is beszéljünk,

-az összes kulcs és nem kulcspozícióba fi@eszest ültettek(lásd iskolaigazgatók),

-a "nagymagyarországi" magyaroknak adott választójog(ez kb. olyan,mintha én Ausztriában szavaznék, végül is hozzájuk is tartoztunk jó ideig),

Szóval igazándiból egy dolog van, amit támogatok:a gyerek után adott adókedvezményt.Az összes többi sületlenség,és kb.olyan, mintha valaki először próbálna Gazdálkodj okosan!-t játszani.Addig kimaradunk a játékból, amíg dupla hatost nem dobunk.

2012. jún. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 lizzi77 ***** válasza:
68%

Ja!

A magánynyugdíj-pénztári fiaskót meg ki is hagytam-abba azt tetszett nagyon, hogy a kiesett pénzt a MNYP-ken keresik, holott nyilvánvaló, hogyha egy hosszú távú befektetést idő előtt felbontasz, az valószínűleg veszteséges lesz.

2012. jún. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 Pro Patria ***** válasza:
19%

Kedves lizzi77!


"megváltoztatták az alkotmányt, ami röpke 150 évig mindenkinek jó volt"

- Milyen 150 évig? Hol volt az az alkotmány 150 éves?


"16%-os adókulcs, ami miatt lett 500 mrd ft-os lyuk a költségvetésben"

- Azért, mert egyszer egy szoci nagyon okosan kiszámolta, hogy a felső adókulcs mennyivel kevesebbet adózik, azt még nem számolta mellé, hogy az alsóadókulcs mennyivel többet - azaz ez a "lyuk" egy torz állítás, ami azonban már kész tényként terjed, de sehol nem igazolták.

2012. jún. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
51%

kisebb lett a korhatárkarika és engedélyezték a termékmegjelenítést a tévében


kb. ennyi az, amit sikerült jól csinálni két év alatt

2012. jún. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 lizzi77 ***** válasza:
69%
1848 óta az volt az alkotmány.Az 500 mrd-ot pedig valóban nem én számoltam ki, hanem azok a közgazdászok, akik jók ebben.Jobbak mint te, vagy én.Ha azt veszed, a 36%-18%=18% adó a dolgozó kb. 3m ember bérjövedelme eltűnt.Most azzal ,hogy a minimálbér 16%-a kb.15.000 ft van helyette,azzal nincs az ország kisegítve.Plusz ne felejtsük el a gyermekek után igénybe vett adókedvezményt:egy alapból 200.000 nettót kereső embernek ez plusz 60.000(3 gyerekre), egy 400.000-et keresőnek 120.000 plusz.Ezt is valahonnan elő kell teremteni.
2012. jún. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
61%

"1848 óta az volt az alkotmány"


Köszönjük, ennyi elég is. Még szerencse, hogy nem töri érettségin vagy. :)

2012. jún. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
Talán az egykulcsos adó, de mivel nem volt mellé kiadáscsökkentés, így itt csak a szándék értékelhető. Amúgy, megfagy az ereimben a vér, hogy van aki beírja, hogy az "irány helyes", és hogy csak jó cselekedeteik voltak.
2012. jún. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 lizzi77 ***** válasza:

Kedves túrórudi!

Meglehet, hogy dátum nem helyes, de tudomásom szerint azóta nem történt lényeges változás benn, bár lehet, hogy neked van igazad, ettől függetlenül nem értem, hogy miért nem volt jó,ahogy volt.Az, hogy te viszont ezt fejből lököd, jó dolog, de két dolgot jelent: vagy nagyon fiatal vagy, vagy töritanár.Mellesleg,nem érdekel,ki hova pontoz.Én csak leírtam a nagyját annak, ami a 2 év alatt megtörtént.Mert mindez megtörtént, és bárki, aki nem érzi ezt egy nagy politikai és gazdasági lufinak,ami bármikor kidurranhat, az súlyosan el van tévedve, meg van tévesztve, esetleg elvakult.És mielőtt lekomcsiznál:nem, a többi párt sem lenne sokkal másabb, ha kétharmadot kapna.Egyszerűen ez nem demokrácia.A demokráciában meghallgatják a máik felet, lehet szavazni, és nem fúrnak meg minden olyan kezdeményezést, ami nem az éppen uralkodó párt agytrösztjeinek fejéből pattant ki.

2012. jún. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 Pro Patria ***** válasza:
3%

Kedves lizzi77!


"Plusz ne felejtsük el a gyermekek után igénybe vett adókedvezményt:egy alapból 200.000 nettót kereső embernek ez plusz 60.000(3 gyerekre), egy 400.000-et keresőnek 120.000 plusz.Ezt is valahonnan elő kell teremteni."

- Ha adnak, az a baj, ha nem, az...?:)


---------


Kedves Kalergi!


"Amúgy, megfagy az ereimben a vér, hogy van aki beírja, hogy az "irány helyes", és hogy csak jó cselekedeteik voltak."

- Pedig itt nem lesz Hollandia... Tetszik, vagy sem.

2012. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!