Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Volt a Fidesznek jó cselekedet...

Nem dávid kérdése:

Volt a Fidesznek jó cselekedete? Vagy olyan dolog amivel egyet értesz és helyesen tette?

Figyelt kérdés
2012. jún. 30. 19:56
1 2 3 4 5 6
 31/54 jin ***** válasza:

Aki attól a rohadt paraszt rapper imitarortol idéz az az ő szintjén is van.....

1etlen jó számuk az utca diploma de csak mert ott van tirPa...

Amúgy is a rock jobb :)

Aztan az jó h elrontottak az országot,de csak azert mert a szavazó képes polgárok hagytak.....

Meg más okai is vannak de késő van felsorolni....

A fIdesznek volt....

A Fidesz és a jobbik "keveredéséből "lehetne egy olyan part ami az ország javát szolgálja ....

Ami a legjobb hogy mostmár ha megtamadnak szetverhetem gond nélkül ....és ezért félnek is....

2012. júl. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:

Bár hihetetlenül felháborít amit kormányzás címén csinálnak és úgy gondolom, h sokat ártanak az országnak, de igen, vannak voltak olyan intézkedéseik amivel egyet tudok érteni.


Ettől függetlenül nem hullatnék könnyeket, ha a politikai szemétdombon végeznék a szocikkal együtt.

2012. júl. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
64%

"Ahogy látom, neked semmivel sem lehetne megfelelni, hisz még azokon is gúnyolódsz, amiket egyébként mások (itt is) elfogadnak pozitívként... "


Pozitívumként de nem fontos.


Ha már itt tartunk értékelem azért a Három csapás törvény megszületését ,a devizahitelesek segítését,valamint a nemzeti filmgyártás ötlete is tetszett.

Még a bankadó sem lett volna rossz ha a nyereség és nem tőkealapján adóztat.


De ez még édeskevés kevés ahhoz még hogy 2014-ben ismét rájuk szavazzak.

2012. júl. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:

"Mert a mostani kormány nem akar hitelből hitelbe mászni. Tudod, mennyi volt az államadósság 2002-ben? A kormányzás kezdeti '98-as 60% körüli szintjéről 50% körülire csökkent."


1994-1998 között meg 81-ről 58%-ra ,ettől még a hátam közepére nem kívánom a szocikat.


Mielőtt elfelejteném ugye tudod hogy az első Orbán kormány alatt jöttek be a nemzeti oldal által annyira gyűlölt multik.

Pár multi behívásával én is akkora GDP növekedést tudtam volna produkálni hogy ihaj.



"Ezzel szemben a fidesz óta a gyengülő forint ellenére(!) is stagnál az államadósság, azaz nemhogy nem vettünk fel még többet, de lejjebb is ment reál értéken.

Ezét kell a sok új adó."


Tudjuk hogy ez a söralátét adóbevallással nem fér össze,de mit is számít.

Azt már meg sem merem említeni hogy nem csak adóemeléssel lehet pénzt szerezni.


"Mert valamiből viszont pénzt kell teremteni. Az pedig nem tartható állapot, hogy kölcsönökből tartsuk fenn a látszat-jólétet."


Ez igaz ,de nem csak az osztogatás és az adóemelés között lehet választani.

2012. júl. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 Pro Patria ***** válasza:
8%

Azért nem tudom komolyan venni, amit írsz, mert... Na jó, lássuk csak:


"A mihaszna egyetemisták megszorongatása is kéjes élvezettel töltött el amit az új oktatási tervezet garantált.Csak akkor tanulhatnak az állam költségén ha itt fognak dolgozni."

- Ezt már egyszer (kétszer?) átvitáztuk, vannak érvek mellette és ellene, de az alapelv helyességét nem tagadhatod: ha valaki a magyar állam pénzéből tanul, akkor ne más államnak dolgozzon utána!

Senki nem azért adózik, hogy abból a pénzből más kitűzzön az országból.


Három(!) választási lehetőség is áll előttük:

1) Állami pénzből tanulnak, ittmaradnak dolgozni, és cserébe 5 évig plusz 100 ezret kapnak. (Ez olyan mocskos? Szerintem korrekt.)

2) Állami pénzből tanulnak, elmennek itthonról, de visszafizetik a taníttatásukra fordított pénzt. (Ha annyira jó nyugaton, nem jelenthet gondot, nem?)

3) Saját pénzéből tanul, és akkor oda megy, ahova akar.


Tessék! Hol ebben a "röghözkötés", meg a "zsarolás". Azt azért meg már hadd ne kelljen elfogadnunk, hogy mindenki csak a markát tartsa, de a kötelességüket már nem vállalja hozzá. Vagy szerinted a fenti három opció nem nyújt elég szabad kezet?


"Ja ha már sörözés örülök hogy elvitették a félkarú rablókat így végre az igazi szenvedélyemnek élhetek az alkoholnak."

- Itt megint csak azt mondom: nehogy könnycseppeket kelljen elmorzsolnom, amiért ezentúl a kocsmatöltetlékek nem tudják elszórni a pénzüket a teljes mértékben felesleges, minden szempontból haszontalan, csak pénznyelő szerencsejáték-gépekbe.


"A legjobban még is az önvédelem korlátozásának megszüntetése tetszik ,át is hívtam az egyik haragosomat teára...."

- Ez meg tudjuk, hogy hülyeség. Először is, attól, hogy törvényileg nem büntetnek miatta, még nem lesz több embernek lőfegyvere - annak megszerzését ugyanolyan szigorú feltételekhez kötik.

Másfelől: csak akkor lőheted le a behatolót, ha felfegyverkezve és/vagy csoportosan tör be.


És ez megint abszolút jogos! Eddig még az áldozatot csukták le, ha ő két pofonnal többet ütött vissza, mint amit kapott... Legnagyobb marhaság volt a magyar jogalkotásban.

Ugyanilyen ökörség volt a "megélhetési bűnöző" státusz is, ami elnézte a "kisértékű" lopásokat.

Az MSZP-SZDSZ alatt az ég világon mindenkinek védve volt a joga, csak az áldozaté nem...


"Bár a romákat még mindig enyhén kezelik de nemzeti kormányunk integrálja őket tök ingyen hiszen az idióták gyülekezetéből álló EU támogatja őket a tolerancia jegyében."

- Az LMP-nek az a baja, hogy "a drákói törvények helyett miért nem felzárkóztatással kezeli a romák ügyét", a Jobbiknak meg az a baj, hogy "miért pazarlunk el ennyi pénzt a romákra"...:) Itt feleljen meg bárki!


"Valamint a munka törvénykönyve garantálja a jogaimat ,igaz hogy kevesebb lesz ,de a maradékot liberálisok később már nem vehetik el."

- Ez meg egyszerűen nem igaz. A szakértők szerint gyakorlatilag nincs lényeges változás a korábbihoz képest. Egyszerre vannak kedvezőbb, és kedvezőtlenebb új elemei is. És hogy igazán hogy fog működni, azt majd csak a gyakorlatban lehet látni:

[link]


"Tudjuk hogy ez a söralátét adóbevallással nem fér össze,de mit is számít."

- A söralátét adóbevallásra éppen ezért kevesen is jogosultak.


"Pár multi behívásával én is akkora GDP növekedést tudtam volna produkálni hogy ihaj."

- Aham... És akkor az azóta eltelt 10 évben miért nem produkálják a 4-6%-os GDP növekedést...? (Ne mondd a multiadót, mert az csak 2 éve van.)

2012. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:

"Azért nem tudom komolyan venni, amit írsz, mert..."

Mert a nagy részét nem is gondoltam komolyan.Vagy szerinted ha komolyan gondoltam volna ilyen formában teszem véleményt közszemlére?


De még linkelhetek be pár ehhez hasonló kommentet a netről és azt is cáfolgathatod kedvedre.Esetleg pár vicckönyvet is vehetek neked.


De azért nézzünk párat a cáfolatokból .


"Ezt már egyszer (kétszer?) átvitáztuk, vannak érvek mellette és ellene, de az alapelv helyességét nem tagadhatod: ha valaki a magyar állam pénzéből tanul, akkor ne más államnak dolgozzon utána!"


Négyszer asszem . Ebben igazad van ,de ezt nem zsarolással kéne ezt elérni,hanem a feltételek megteremtésével.


A három alternatíva közül az első a nyugati fizuhoz képest lópikula ,de még a szlovák fizetéstől is messze van.

A második alternatívát jócskán megnehezíti a közel másfél millió kiperkálása egy szemeszterre(ami a jóságos kormány triplázott meg),ami még a nyugati fizetésből sem egyszerű.

A harmadik (egyre nagyobb népszerűségnek örvendő alternatíva ) meg az államnak miért jó ?Ha nem lesz orvos a pénzével kitörölheti magának a megspórolt pénzzel. Esetleg bantu orvosaink lesznek csak ezentúl?


- "Itt megint csak azt mondom: nehogy könnycseppeket kelljen elmorzsolnom, amiért ezentúl a kocsmatöltetlékek nem tudják elszórni a pénzüket a teljes mértékben felesleges, minden szempontból haszontalan, csak pénznyelő szerencsejáték-gépekbe. "


A szenvedélybeteg megtalálja módját hogy megszabaduljon tőle ,kártyázik ,lóversenyre megy ,vagy csak egyszerűen elissza.

Ez egyszerűen egy nagy pofon volt a szarnak de párezer munkahelybe került.


"Ez meg egyszerűen nem igaz. A szakértők szerint gyakorlatilag nincs lényeges változás a korábbihoz képest. Egyszerre vannak kedvezőbb, és kedvezőtlenebb új elemei is. És hogy igazán hogy fog működni, azt majd csak a gyakorlatban lehet látni: "


Ahhoz képest hogy forradalmi változást ígértek a bevezetésével ez nem nagy eredmény:)

Amúgy érdekes hogy a legtöbb pozitívum az hogy nem változtattak rajta.

2012. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 Pro Patria ***** válasza:
8%

"Ezt már egyszer (kétszer?) átvitáztuk, vannak érvek mellette és ellene, de az alapelv helyességét nem tagadhatod: ha valaki a magyar állam pénzéből tanul, akkor ne más államnak dolgozzon utána!

-> Négyszer asszem . Ebben igazad van ,de ezt nem zsarolással kéne ezt elérni,hanem a feltételek megteremtésével.

A három alternatíva közül az első a nyugati fizuhoz képest lópikula ,de még a szlovák fizetéstől is messze van.

A második alternatívát jócskán megnehezíti a közel másfél millió kiperkálása egy szemeszterre(ami a jóságos kormány triplázott meg),ami még a nyugati fizetésből sem egyszerű.

A harmadik (egyre nagyobb népszerűségnek örvendő alternatíva ) meg az államnak miért jó ?Ha nem lesz orvos a pénzével kitörölheti magának a megspórolt pénzzel. Esetleg bantu orvosaink lesznek csak ezentúl?"


- Akkor esetleg tudsz egy negyediket is? Ja, megvan! Emeljék meg az egészségügyben dolgozók fizetését. Hopp, ez is megtörtént...

Nem tudom, mi mást lehetne még tenni. Azt meg ne várd, hogy ilyen gazdasági helyzet mellett osztrák fizetés legyen biztosítva. Még az is csoda, hogy mindezt (a fizetések megemelését, és a +100 ezres juttatást) ki tudták préselni.

De ha neked van párszáz felesleges milliárdod, teremts rendet.

(És ne mondd a stadionokat, mert - bár én is ellenzem azokat - az áruk töredéke nincs ennek, és csak egyszeri összeg, a fizetést viszont hónapról hónapra újra utalni kell.)


"Itt megint csak azt mondom: nehogy könnycseppeket kelljen elmorzsolnom, amiért ezentúl a kocsmatöltetlékek nem tudják elszórni a pénzüket a teljes mértékben felesleges, minden szempontból haszontalan, csak pénznyelő szerencsejáték-gépekbe.

-> A szenvedélybeteg megtalálja módját hogy megszabaduljon tőle ,kártyázik ,lóversenyre megy ,vagy csak egyszerűen elissza."

- De ennyivel is kevesebb lehetősége van.


"Ez egyszerűen egy nagy pofon volt a szarnak de párezer munkahelybe került."

- Attól még a csapos a helyén marad, hogy nincs játékgép a kocsmában. Nem kell amellé külön "kezelőszemélyzetet" állítani. Elvan magában, csak a pénzt kell néha-néha üríteni belőle. A játékgép hiánya nem okozza munkahelyek megszűnését, ez is csak egy álságos propaganda volt azoktól, akik eddig nyerészkedtek vele.

2012. júl. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:

"Volt a Fidesznek jó cselekedete? Vagy olyan dolog amivel egyet értesz és helyesen tette?"


Sajnos az a kevés kis jó teljesen elsikkad a sok rossz mellett amit Orbán és az ő kormánya hebehurgya kontár munkája eredményezett.


Ezermilliárdokat sikerült elherdálniuk az adófizetők pénzéből,el vesztegettek két esztendőt, lerombolták az ország jó hírnevét, saját magukat is lejáratták, különösen Orbán és Matolcsi értékelődött le hiszen az az együgyű gondolkodás amivel ők neki rontottak az ország dolgainak szinte mindenkiben ellenszenvet és megbotránkozást váltott ki.


Orbán nagyképűen oktatja ki az UNIO vezetőit a növekedésről és a válságkezelésről miközben ő és társulata semmilyen eredményt nemtud ez ügyben felmutatni például ithon,


mi ez ha nem egy buta ember gőgös a valóságtól elrugaszkodott megnyílvánulása?! Ithon is ezt csinálja állandóan azt hangoztatja hogy tudja mit kell tenni a fellendülés érdekében csak az a baj hogy nincsenek eredmények a rengeteg kivetett adó az elkobzott mnyp ezermillárdok elsikkadnak a semmibe alig ért el valamit.Az államadósság nem csökken, jelentős mennyiségű munkahelyet nemsikerült teremteni, az adókat csak növeli nem csökkenti, a gazdaság egyhelyben toporog a bankok nem hiteleznek kellőképpen, a fogyasztás sohanemlátott mértékben csökken, az emberek tömegesen hagyják el az országot,Magyarország lassan egy élhetetlen ország lesz. "Gratulálok"! ez aztán nagyívű siker lett Miniszterelnök úr!

2012. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, mi mást lehetne még tenni. Azt meg ne várd, hogy ilyen gazdasági helyzet mellett osztrák fizetés legyen biztosítva. Még az is csoda, hogy mindezt (a fizetések megemelését, és a +100 ezres juttatást) ki tudták préselni.

De ha neked van párszáz felesleges milliárdod, teremts rendet. "


Nem is tudom mondjuk talán nem a teljes manyup pénzt az államadósság törlesztésére kellett volna bedobni? Vagy mondjuk a MOl részvények árából?

2012. júl. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 Pro Patria ***** válasza:
0%

"Nem is tudom mondjuk talán nem a teljes manyup pénzt az államadósság törlesztésére kellett volna bedobni?"

- Amíg az államadósságunk ilyen hatalmas, nem lehet egyről a kettőre jutni. Nem lehet.


Mellesleg ez soknak tűnik, de valójában nem mentünk volna vele messzire. Csak a tanárok tervezett 50%-os fizetésemeléséhez kell a tanárok szakszervezete szerint 73 milliárdot biztosítani, minden évben. Akkor mondjuk ott vannak a tűzoltók, az egészségügyben dolgozók, és nem tudom, hogy mekkora a létszámuk, és mekkora terhet jelentene a fizetésemelésük, de az előbbi alapján 3-4 évig lehetne mindössze finanszírozni.

Épp a "csak még egy napot éljünk túl valahogy" mentalitás vitt minket ide, amikor kettőig nem gondolkodtunk.


"Vagy mondjuk a MOl részvények árából?"

1) A MOL részvények visszahozhatják az árukat, a orvosok béremelése nem.

2) Az is hitelből lett volna. Mivel lettünk volna előrébb vele?

2012. júl. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!