Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesznek hazánkban is...

Mikor lesznek hazánkban is szép felhőkarcolók?

Figyelt kérdés

Ezek az épületek a fejlettség , a modern metropoliszok jelei , szimbólumai.Emellett nagyon praktikusak is , hely terén.

Persze ehhez fel kellene lendíteni az országot.


Németország:

[link]


Japán:

[link]


Ausztrália:

[link]


Lengyelország:

[link]

[link]


Oroszország:

[link]



Így kell kinéznie egy 21. századi fejlett városnak.Direkt nem USA-tól mutattam képeket mert sokan azt hiszik hogy csak ott vannak felhőkarcolók.

Direkt írtam két Kelet-Európai országot is ahol gomba módon nőnek ezek az épületek.


Természetesen a műemlék épületek és a csodás oroszlános homlokzatos épületek megmaradnának.A kommunizmus idején épült ingatlanok helyére kerülhetnének ezek szerintem.


Vagy kicsit kívülre ahol több a hely.



2012. júl. 1. 15:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem sosem. Ha valamelyik cég mégis építeni szeretne egy felhőkarcolót Budapestre, az se tudna, mert szabályozva van a legmagasabb épületmagasság (ha jól tudom). De amúgy is teljesen felesleges lenne, hiszen a nemrég épült 5-15 emeletes csupa üveg irodaházak is konganak az ürességtől. A felhőkarcolókhoz jól menő gazdaság kellene és nem a jelenlegi gazdasági helyzet. A felhőkarcolókat oda építik, ahol már nem lehet más felé terjeszkedni, mint felfelé. Budapest bőven tud terjeszkedni, szóval nem indokolt a 40-50 emeletes toronyházak építése.
2012. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Pro Patria ***** válasza:
67%

Majd ha nem csökkenni fog Magyarország népessége, hanem növekedni. Mert egyenlőre igény sincs nagyobb felhőkarcolókra.


Egyébként Budapesten, ha jól tudom, szabályozva van, hogy milyen magas lehet egy épület, hogy ne üssön el a város összképétől.

De vannak modern irodaházak így is.


Különben nem feltétlenül minden rossz, ami régi... Sokkal szívesebben sétálok Bécs vagy Budapest monarchiabeli légkört idéző faragott párkányai alatt, mint kocka üvegtornyok árnyékában...

Inkább a történelmi városrészeket kellene kipofozni. Omlik a vakolat, tele graffitikkel. Lehetne olyan szép, mint Bécs, csak egy kis festék kellene. Meg elszántság.

2012. júl. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Én sem arra gondoltam hogy eltörölni a történelmi régi dolgokat.Természetesen mind megmaradna.


Úgy lehet megcsinálni mint Londonban.Hogy a történelmi részektől egy távolabbi helyen építenek ilyen épületeket.Így megmaradnának a szép műépületek.

2012. júl. 1. 15:27
 4/25 anonim ***** válasza:
28%
Remélem soha! A városiasodás lesz az emberiség veszte.
2012. júl. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Először működjön az ország, aztán törődhetünk azzal, hogy hogy néz ki.
2012. júl. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%

A jelenlegi helyzetet nézve elég soká, pedig az pl. Infopark környékére illene pár magasabb épület, de a belvárost, vagy a pesti körutakat nem cserélném le ilyenekre.


"A kommunizmus idején épült ingatlanok helyére kerülhetnének ezek szerintem."

Ezek az épületek szinte kivétel nélkül irodaházak, nem lakások, de a panelrengetegek eltűnhetnek, nem bánom :)

2012. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

A talaj nem alkalmas bizonyos magasságnál nagyobb épületre.

A mi kerületünkben pl a 10 emeleteseket is cölöpökre építették. Még így is volt, amelyik megsüllyedt.

2012. júl. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Pro Patria ***** válasza:
24%

Na ez már döbbenet!

Ugyanazt írtam, mint az előttem szóló! Miért és kik pontoztak le ezért 56%-ra! Nem a mínuszozás érdekel, hanem ez a sunyiság, alattomosság!

Álljatok elő a fényre, vállaljátok a neveteket ti is!

2012. júl. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy időben beszéltek arról, hogy Csepelen tervezik(?) egy ilyen városrész kialakítását. De tényleg fejlődő gazdaság kellene, az irodaházak kihasználtsága csapnivaló...


Pro Patria! Tőlem ment a zöld, de úgy látom az arányod ettől függetlenül is romlik...

2012. júl. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
Megmondom mikor: ha a növekvő telekárak és a növekvő népesség miatt szükség lesz rájuk. Egyébként nekem egyáltalán nem hiányoznának egyik városba sem.
2012. júl. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!