Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesznek hazánkban is...

Mikor lesznek hazánkban is szép felhőkarcolók?

Figyelt kérdés

Ezek az épületek a fejlettség , a modern metropoliszok jelei , szimbólumai.Emellett nagyon praktikusak is , hely terén.

Persze ehhez fel kellene lendíteni az országot.


Németország:

[link]


Japán:

[link]


Ausztrália:

[link]


Lengyelország:

[link]

[link]


Oroszország:

[link]



Így kell kinéznie egy 21. századi fejlett városnak.Direkt nem USA-tól mutattam képeket mert sokan azt hiszik hogy csak ott vannak felhőkarcolók.

Direkt írtam két Kelet-Európai országot is ahol gomba módon nőnek ezek az épületek.


Természetesen a műemlék épületek és a csodás oroszlános homlokzatos épületek megmaradnának.A kommunizmus idején épült ingatlanok helyére kerülhetnének ezek szerintem.


Vagy kicsit kívülre ahol több a hely.



2012. júl. 1. 15:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem a népesség növekedése miatt van rá szükség, szerintem a képeken ezek többnyire irodaházak, és főleg szimbólumok, nem olyanok, mint volt szoc panelházak, amit kifejezetten azért építettek, hogy átlag családok belakják. Sidney népsűrűsége 2050 fő/km2, Varsó 3320, Budapest 3300, szóval szerintem tényleg nem ezért építik ezeket, hanem mint egy másik válaszoló is írta a gazdasági fejlettség, a 'világváros' szimbóluma. És ha azt nézed, hogy Lengyelország 'szegényebb' ország nálunk (GDP), akkor elég kínos, hogy még náluk is befektettek ilyenbe, nálunk meg semmi nem történik. Bár a Budapesti Rendőrfőkapitányságban ugyanilyen építőanyagokat használtak szerintem és nekem tetsz, de azért össze sem lehet hasonlítani bármelyik más világváros felhőkarcolóival.
2012. júl. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
73%
Remélem soha.
2012. júl. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
33%

ha a panelházaknak annyi lesz, akkor valószínűleg kénytelenek lesznek építeni egy-két lakótornyot.


ott van például a nyugdíjfolyósító épülete vagy a nagyvárad téri elméleti tömb, amire még ránézni is rossz. mennyivel szebb lenne egy impozáns üvegtorony!

2012. júl. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
52%

nem tudom te hol láttál szép felhőkarcolót de remélem mo n jó 400 évig még nem lesz


a legcsúfabb épületfajta


arról nem is beszélve hogy szépen passzolna a kátyús utakhoz meg ripityára tört házakhoz

2012. júl. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
64%

"de a panelrengetegek eltűnhetnek, nem bánom :)"


Oké kedves antipaneles barátom. Ha minden egyes paneltulajdonosnak veszel egy új házat/lakást, akkor akár már holnap küldheted a buldózereket.

2012. júl. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Bár nem felhőkarcolók, de nekem az Árpád-híd pesti hídfőjénél lévő Duna Tower és Europe Tower kifejezetten tetszik. Nem tudom a környéken élők hogy látják, szerintem passzol oda, és nem zavar senkit. Az Infopark és a MűPa környékén simán el tudnék képzelni egy magasabb irodaházat.
2012. júl. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"Nem a népesség növekedése miatt van rá szükség, szerintem a képeken ezek többnyire irodaházak, és főleg szimbólumok, nem olyanok, mint volt szoc panelházak, amit kifejezetten azért építettek, hogy átlag családok belakják."


És szerinted a növekvő népességnek nem kell munkahely? MunkaHELY.


"Sidney népsűrűsége 2050 fő/km2, Varsó 3320, Budapest 3300, szóval szerintem tényleg nem ezért építik ezeket,"


Nem csak, direkt ezért írtam, hogy amikor szükség lesz rájuk. Ez csak az egyik leggyakoribb indok. Nyilván Sydney belvárosában olyanok az ingatlanárak, hogy nem éri meg alacsonyabb házakat építeni. Amíg valami nem éri meg anyagilag és nincs rá szükség, addig, hidd el, nem is lesz megépítve. Senki sem szeret dollármilliókat kidobni az ablakon, csak azért, hogy legyen a városnak egy felhőkarcolója.


"És ha azt nézed, hogy Lengyelország 'szegényebb' ország nálunk (GDP), akkor elég kínos, hogy még náluk is befektettek ilyenbe, nálunk meg semmi nem történik."


Jól van, Luxemburgban mennyi felhőkarcoló van? Szerintem egy sincs. Kínában mennyi van? Millió, pedig az átlagember ott még balkáni színvonalon sem él. Na akkor most mi van?

2012. júl. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Nem mindegy a talajsűrűség, a városkép, és az, hogy az építkezés helyén lakókat hogyan kártalanítják (másik ingatlan/pénz).


A panelrombolónak üzenem, hogy Németországban k*rvajól felújították a panelházakat kívül-belül, nagyon jól néznek ki (és sokkal élhetőbbek), ezt itt is meg lehetne csinálni.


Japánban amúgy nagyon nagy viták vannak a felhőkarcolók kapcsán, mert borzasztóan elrondítják a többszáz éves városképet, sajnos kultúrális szempontból fontos (és egyébként jó állapotban lévő) épületeket kellett egynémely miatt lebontani, és akkor még nem is esett szó a földrengésről, ami szintén nem lottó stílusú dolog.

2012. júl. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Hó, hó, hó. Nem azt mondtam, hogy lerombolnám az összes panelt, nincs nekem azokkal semmi bajom, csak a városkép szempontjából semmilyen szimbolikus vagy történelmi jelentőségük nincs, ellenben Bp. más részeivel.
2012. júl. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
77%

"Így kell kinéznie egy 21. századi fejlett városnak"


Ízléstelen szar. Egy XXI. századi fejlett városnak inkább barokk-szecessziós építészetet kéne erősíteni, mert az néz is ki valahogy.

2012. júl. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!