Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "Nagy Népi Csoda" országában...

A "Nagy Népi Csoda" országában maguktól is maradnának a diákok, nem?

Figyelt kérdés

"Az Alkotmánybíróság elvárása az, hogy ne Hoffmann Rózsa irodájában tépjék szét a huszonévesek útlevelét, hanem a Parlamentben, a fideszes képviselők tegyék ezt meg. Kevés - olvasható a hvg.hu-n.


Közbevetőleg megjegyezve: ha minden olyan faszán megy már Magyarországon (tündérmese, elrugaszkodás, győztes szabadságharc, egymillió új munkahely), akkor minek rugózik a Fidesz azon, hogy erővel ideláncolja a diplomás fiatalokat? Hát hiszen a Nagy Népi Csoda országában örömmel, maguktól is maradnának, nem?


De ha annyira biztosak magukban, akkor írják bele a szerződésbe, hogy az állam a Magyarországba zárt fiatal diplomás számára köteles húsz éven át a végzettségének és igényeinek megfelelő munkahelyet biztosítani."


[link]


2012. júl. 8. 16:27
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:

Egy ehhez tartozó cikk.


"Egyetlen európai uniós országban sem kötnek olyan szigorú szerződést az egyetemistákkal, mint amilyet a magyar hallgatóknak kellett volna aláírniuk szeptemberben. Ahol mégis belföldi munkavégzésre kötelezik az állam pénzén tanuló diákokat, ott állást is ajánlanak a friss diplomásoknak. Az Alkotmánybíróság által megsemmisített rendeletben erről szó sem volt."



Ennyit a fideszről.


[link]

2012. júl. 8. 16:30
 2/45 anonim ***** válasza:
18%
Azért, mert azt a diplomát a magyar állam fizette ki.
2012. júl. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

"Azért, mert azt a diplomát a magyar állam fizette ki."



Ez egyáltalán nem válasz a kérdésre. A kérdés világos.


A kommentre reagálva meg, hogy a pénzt pedig a mi szüleink fizették be.

2012. júl. 8. 16:48
 4/45 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Hát persze!Hiszen nemsokára a csapból is a kánaán fog folyni!
2012. júl. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
HA az ország olyan jó és mint matolcsy mondta, hogy pár év és mindenki szívesen jön ide vissza akkor ez minek? Vagy szokásos módon hazudik a kormány és mégse olyan jó? Úgy érzem az utóbbi a helyes.
2012. júl. 8. 16:50
 6/45 A kérdező kommentje:

Az egyetemi tanároknál is kiverte a biztosítékot a röghöz kötés.



[link]

2012. júl. 8. 16:51
 7/45 AdamLeBron ***** válasza:
82%
Ez azért van, mert egyrészt Magyarországon szrul mennek a dolgok, másrészt meg kinyílt a világ és akinek nem tetszik a rendszer az tényleg elmegy. Ez meg rohadtul nem tetszik a vezetésnek, mert nem ők rendelkeznek 100%-ban a lelked felett. Magyarország egy kicsinyes ország. Ha a többségnek nem jó, akkor az a pár bátor, rátermett, változtatni merő ember meg nehogy már elhúzzon és jobb életet építsen magának meg a családjának. Igenis maradjanak és dagonyázzanak ők is szűgyig a langyos magyar takonyban. Úgy szép az!
2012. júl. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
20%
Mindig a patkányok hagyják el először a süllyedő hajót.
2012. júl. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
52%

Én, mint magyar adófizető, támogatom azt, hogy a tehetséges és tanulni vágyó fiatalok az állam pénzén (az én adóforintjaimból is), vagyis ingyen felsőbb iskolát végezhessenek.

Ugyanakkor én, mint magyar adófizető, nem támogatom azt, hogy a friss diplomás, általam is támogatott emberke a szebb élet reményében az első adandó alkalommal elhúzzon innen, és ki tudja honnan szidja az őt élni nem hagyó hazáját (beleértve engem, aki támogattam az ő tanulmányait).

Szóval, ha már szépen kitaníttattam, tegyen ő is valamit értem (értsd: a hazámért) dolgozzon, termeljen, teremtsen valami értéket. A munkát ne rajtam kérje számon, én is megteremtettem magamnak, olyat kell választani, amiből meg tud élni.

Persze én nem láncolom ide, olyat sose tennék, ha menni akar, fizesse vissza a tanulmányai költségét, de még jobb lenne, ha már eleve a választott új hazájában taníttatná magát.

Szerintem korrekt egyezség.

2012. júl. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
87%

Amikor megalakult a Fidesz megkérdezték tőlük hogy milyen céljaik vannak, erre azt válaszolták hogy a fiatalok érdekeit fogják képviselni a parlamentben, sajnos ezt soha nem sikerült teljesíteniük.

Nos ez a kijelentés erősen meg is kopott az évek során,

mára már csak a saját érdekeiket képviselik, és mint ahogy az Ország többi problémájára erre sincs csak ilyen látszat megoldásuk.

2012. júl. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!