Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hoffmann még mindig úgy...

Hoffmann még mindig úgy gondolja, hogy majd az ő elképzelési szerint változtatnak a fiatalok pályát?

Figyelt kérdés

Az alsó idézet teljesen helytálló Hoffmann-nal kapcsolatban. Ő gondolta úgy, hogyha majd több helyet kapnak egyes szakok, másoknál meg drasztikusan megvágjuk akkor majd a fiatalok 2 hét alatt megváltoztatják az eddigi elképzelésüket és egy teljesen másik úton indulnak el. NEm érdekli őt, hogy 4-5 éven keresztül középiskolákban egy bizonyos szakban mélyültek el a fiatalok, melyet majd folytatni akarnak. Senki nem számított arra mikor középiskolát választott, hogy majd a felvételinél lesz egy idióta aki 2 héttel a vége előtt bejelenti, hogy ha nem akarsz fizetni (vagy tehetősek a szülők vagy már eladósítva akarod kezdeni az életed), akkor nem folytathatod tovább az eddig elkezdett utadat.

És az indoklás is vicces, hogy miért szüntetik meg az állami helyeket:Először túlképzéssel indokolta, majd miután rájött, hogy ez nem igaz más mondott.: Mert kiemelkedőek az elhelyezkedési lehetőségek és a fizetés is ugyancsak jó. Ezek miatt könnyen vissza tudja majd fizetni hitelt.

ÉS akkor mi van a műszaki szakosokkal, informatikusokkal (mint én leszek remélhetőleg). Náluk még magasabb a fizetés.


" Most, hogy nincs pénz a felkeltett felsőoktatási várakozások megfinanszírozására kicsit kapkodó, vagy akár szemforgató megoldásnak tűnnek a fiatalok életpálya-tervezésének igényeit semmibe vevő oktatáspolitikai nyilatkozatrohamok. A tanulmányok családi tervezése ugyanis évtizedes program, és nem Hoffmann Rózsa éppen aktuális álmainak alapján zajlik a legtöbb családban. Különben ez az a bizonytalanság, ami röghöz kötés nélkül is kilendíthet valakit a határon. Márpedig az oktatáspolitikában jelenleg, a jelek szerint, a kiszámíthatatlanság az egyetlen kiszámítható paraméter. Még intézményi szinten is, mint azt az említett átszervezési ötlet is jelzi."


[link]


2012. júl. 12. 11:36
 1/6 A kérdező kommentje:

"Az egyik, hogy mindkét területen jelen volt a túlképzés. A másik: a közgazdasági és jogi területen jók az elhelyezkedési mutatók és a fizetési kondíciók. "


[link]

2012. júl. 12. 11:39
 2/6 anonim ***** válasza:
Hoffmannt én nem bántanám, pontosabban: nem ezért bántanám. A nőnek nincs beleszólási joga az oktatási koncepcióba. Papíron ő a felelős érte, de mindenki tudja, hogy Orbán "munkalapú társadalom" víziója irányítja az átalakítást. Egy ilyen társadalomba nem kellenek okoskodó jogászok, humánértelmiségiek, és a gazdasági realitásokat felismerő közgazdászok. Melós kell, meg mérnök. Hogy mérnök pontosan hova, azt nem tudom, de majd gondolom állami pénzből építünk versenyképtelen gyárakat, és azokba.
2012. júl. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Hoffmann még mindig úgy gondolja, hogy majd az ő elképzelési szerint változtatnak a fiatalok pályát?"


Vagy megteszik vagy éhenhalnak. A hatalom és az éhség is nagy úr.

2012. júl. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem alapvetően nem a politikának kéne formálni a szak- és felsőoktatás irányzatait, hanem a munkaerőpiacnak. Egy középiskolás tininek hiába magyarázod el, hogy a csillámpóni-tenyésztő szakon 300%-os túlképzés van, ő ha a fejébe veszi, úgyis az akar majd lenni. Tehát szeintem sem az a rendszer nem jó, ami eddig volt, sem az, amit most a kormány akar. Nem kell életpálya-modell meg hallgatói szerződés meg egyéb marhaság, ha új munkahelyeket és megfelelő gazdasági gyarapodást teremtenének, az oktatás is helyre állna pár éven belül.
2012. júl. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Vagy megteszik vagy éhenhalnak. A hatalom és az éhség is nagy úr."


Ja aki humán beállítottságú az majd hirtelen 2 hét alatt átvált reálra. Meg ahogy azt elképzeled.


"Szerintem alapvetően nem a politikának kéne formálni a szak- és felsőoktatás irányzatait, hanem a munkaerőpiacnak."


A baj, hogy most pont a politika és nem a piac irányít. GAzdasági szakemberekre szükség van, míg pl természettudományosok nem könnyen helyezkednek el itthon.

2012. júl. 12. 15:34
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ja aki humán beállítottságú az majd hirtelen 2 hét alatt átvált reálra. Meg ahogy azt elképzeled. "


Akkor éhen hal. Nekem nem gond, én tudok alkalmazkodni.

2012. júl. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!