Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért számít...

Magyarországon miért számít annyira negatív dolognak a kukázás, hogy már bűntetik is? Nyugaton vannak gazdag, tehetős emberek, akik kukáznak, mert úgy védik a környezetet, hogy ezzel is csökkentik egyéni fogyasztásukat.

Figyelt kérdés

2012. máj. 25. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Mikor lakótelepen laktam, rendszeresen láttam kukázókat, itt a külvárosban nincs ilyen, mivel csak x időre vannak kitéve a kukák, míg ürítik őket. Szóval azt tapasztaltam, hogy sok esetben, mikor megtúrták a konténert, kiesett abból egy csomó szemét, zsákkal együtt vagy anélkül, azt pedig otthagyták és továbbálltak. Így tehát arra jönnek a kóbor kutyák, egyéb állatok...
2012. máj. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
+ amúgy sem szép szerintem, ha a ház lakói beledobják a konténerbe a szemetet, utána kitúrják, otthagyják, mikor arra közelednek gyerekek is, de amúgy is... hogy néz ki?
2012. máj. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Mi nem nyugaton vagyunk.
2012. máj. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nyugaton vannak gazdag, tehetős emberek, akik kukáznak, mert úgy védik a környezetet, hogy ezzel is csökkentik egyéni fogyasztásukat."


Hogy micsoda? Hol látsz te ilyet?

2012. máj. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugaton is csak néhányan csinálják ezt, nem ez az átlag.


Különben nem magával a kukázással van baj, még csak nem is feltétlen azzal, hogy a szeméthalmok rondák.

A fő baj az, hogy komoly egészségügyi kockázatuk van. Ha szabadon lehetne kukázni, a városok folyton tele volnának szeméttel, hisz a kukásoknak arra nincs idejük, hogy egy kuka kiborítása helyett 50 m-es körzetben szedjék össze a szétszóródott szemetet. A szeméthalmok pedig melegágyai mindenféle betegségnek és rágcsálóknak. Szerintem senkinek nem hiányzik, hogy olyan környezetben éljen, ahol rothadó szerves anyagokról hurcolják patkányok a fertőzéseket az emberekre.

Régen, a középkorban a járványok legfőbb oka pontosan az volt, hogy az emberek a szemetet és az ürüléket egyszerűen kiborították az utcákra. Onnan meg a legyek széthordták, így nagyon gyorsan terjedt. Nem véletlen mondják: a tisztaság fél egészség.


Az egyéni fogyasztások csökkentése meg egyszerűen nem ezen múlik. Számtalan ismerősöm van, ahol naponta megtelik a kuka szeméttel. Nálunk ehhez egy teljes hét kell. Egyrészt nem dobunk ki mindent, hanem amit lehet, megjavítunk. Másrészt nem veszünk sok külön csomagolt apróságot. A szemetünk főképp krumplihéjból és hasonlókból áll. Én úgy gondolom, hogy inkább ez a jó megoldás, nem a kukázás :)

2012. máj. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nemsokára pozitívum lesz itt is,Orbánék tesznek róla
2012. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha az élelmiszerárak továbbra is így emelkednek, nemhogy negatívum,de kötelező is lehet.
2012. nov. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!