Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kikről szól az idézet? (Móricz...

Kikről szól az idézet? (Móricz Zsigmond naplója,1919)

Figyelt kérdés
"Orruk, fülük nagy, szájuk furcsa, alsó ajkuk előredagad: olyan száj, amelyet mindig undorral láttam, úgy hogy el kellett fordítani róla a szemem. Hányásinger támadt a torkomban ettől a szájtól s mivel ösztönszerűleg mindig védekeztem attól, hogy a kellemetlen képzetekkel, halál, betegség, undor dolgaival foglalkozzam, nem is tudnám, miért, de most rájöttem, a megfigyelés erőszakja alatt, hogy ez az undor erotikus. Ez a száj erotikus tapadást ígér, s ez homosexualis iszonyt kelt"
2012. júl. 15. 01:43
1 2
 1/18 anonim válasza:
72%

"Két zsidó ül a hajón szemben velem. Valami rákényszerít, a most bennem forrongó tűnődések a zsidóság szerepéről, hogy erősen nézzem őket, s megállapítsam a lényüket.


Az egyik lehet hatvankét éves, a másik harminchat. Lehetnek apa és fiú is, bár a mi gyakorlatlan, keresztyén szemünknek minden két zsidóban van annyi hasonlóság, amennyit ritkán látni keresztyén családtagok közt."


Szerintem csak szimplan 2 zsidorol.

2012. júl. 15. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%
Móricz sem volt egészen normális.
2012. júl. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
27%
Ez egy értelmetlen fantazmagória! Ilyen emberek nem léteznek,legfeljebb egyre lehet jellemző.
2012. júl. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
és így lesz az egyik legnagyobb írónk antiszemita, a buta általánosító és dogmákon alapuló társadalmunkban, ahol mindenkit lehet bántani, csak a választott népet nem :)
2012. júl. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem teljesen értem. Móricz látott két ronda embert, akik történetesen zsidók voltak. Most ebből azt a következtetést kéne levonni, hogy lám-lám, már ő is megmondta, hogy cion bölcseivel jobb vigyázni?
2012. júl. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

09:33: a kérdező szerint valószínűleg igen.

A sok kis neonáci azt nem képes felfogni, hogy egészen mást jelentett antiszemitának lenni a második világháború előtt, mint után. Még Kassák Lajostól is tudnék antiszemita idézetet hozni, annyira benne volt abban a korban a levegőben.

2012. júl. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%

"A sok kis neonáci azt nem képes felfogni, hogy egészen mást jelentett antiszemitának lenni a második világháború előtt, mint után. Még Kassák Lajostól is tudnék antiszemita idézetet hozni, annyira benne volt abban a korban a levegőben."

ezt pont, hogy a nagy demokraták, baloldaliak nem értik. lásd: Nyirő, Wass, Szabó Dezső...

2012. júl. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

"baloldaliak nem értik. lásd: Nyirő,"


Nem vagyok baloldali de szerintem nyilas párttagnak lenni egyértelműen antiszemitizmus.

2012. júl. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Na, előkerült a nagy hármas.

Szabó: Ő mindenkit utált jóformán, akinek nem Sz-el kezdődött, és abó Dezsővel végződött a neve. Emellett tehetséges író is volt, , (bár némileg egyenletlen életművel), ellentétben a másik kettővel.Ha jól rémlik, a kései ötvenes években megjelent pár írása az olcsó könyvtár sorozat tagjaként, ez azért mutatja, hogy nála nem olyan egyértelmű a helyzet. Nála legalább azt fel lehet hozni, hogy a németeket is utálta, a nácikat meg egyenesen gyűlölte. Sokat elmond a mai szélsőjobb szellemi kvalitásairól, hogy a dilettáns Wass nekik az írófejedelem, Szabót meg elfelejtik.

Nyírő: Ne magyarázzuk már a bizonyítványt. Az utolsó leheletéig Szálasi híve volt.

Wass: Teljesen mindegy, milyen ember volt, írónak gyenge, mint a borecet, a magyar irodalom legsajnálatosabb esetének tartom, hogy pont belőle akarnak "betiltott írófejedelmet" faragni. Esztétikailag és stilisztikailag egy hatodikos elemista szintjén van.

2012. júl. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ma kezdodik Izraelben a "Csillag szuletik" ujabb forduloja. Az egyik ujsag kozli a reszt vevok fenykepeit. Ez tehat a legatlagosabb izraeli tipusok teljesen veletlenszeru gyujtemenye.

[link]

2012. júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!