Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig nő még az ellentét a...

Meddig nő még az ellentét a szellemi foglalkoztatásúak/diplomások és a fizikai munkások/szakmunkások között?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt pl azt, hogy aki a gyárban dolgozik az szerint a diplomás semmit se csinál, csak azért mert klimatizált irodában ül és nem egy gyártósor mellet kell robotolnia egész nap.
2012. júl. 15. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
ostobákkal nem lehet mit kezdeni.
2012. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
én csináltam már mind a kettőt. Mármint irodait is és fizikai munkát is. Hidd el jogos sok esetben az hogy 40 fokban a napon dolgozol, a nyelved lóg, míg más szellemi munkában kifárad. A 2 különböző, egy fizikai munkához a szellemi munka semmi. Viszont fizikai munka után ha befejezted akkor vége szellemi munkánál pedig folyamatosan kell fejlesztened magad. Mindegyiknek van előnye és hátránya is. Mindenki saját maga kovácsa. Ha valakinek nem tetszik a fizikai munka a lehetőség adott hogy klímás irodába végezzen munkát más pozícióba. Illetve irodai munkásoknak is van lehetőségük kipróbálni magukat más pozicióba
2012. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyiknek sem kéne lenéznie a másikat. Mindenre szükség van, mindkettőben van nehézség, mindkettő lehet ugyanolyan értékes.


Aki pedig ezt nem látja be, az buta ember, függetlenül attól, hogy ő éppen melyik táborhoz tartozik.

2012. júl. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

2. vagyok.

A 3.-nál a pont mindegyikre szükség van ugyanolyan fontossak

2012. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Addig amíg ilyen kérdéseket tesznek fel.
2012. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy elméletem mindenre: mindenki tökéletesnek hiszi magát.


És ha belegondoltok, tényleg így van. Aki diplomás azért, aki nem, azért. Legyen nő vagy férfi, gyerek vagy felnőtt, liberális vagy konzervatív és sorolhatnám. Amilyen vagy Te, úgy vallod, az a jó.

2012. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Nos , igen az Magyarországon elég nagy probléma.Tudod a régi rendszerben a sori munkásokat (prolikat) istenítették.Szitokszót csináltak a parasztból és lenézően "osztályellenesként" kezelték a diplomásokat.


Amiről írsz azt talán nevezhetjük bosszúnak is.A "parasztok" és diplomások a proletárból csináltak szitokszót és lenézik azt.


Én ugyan vállalkozó vagyok (mezőgazdaság) tehát lehet nevezni akár újkori parasztnak is , és diplomám is van.Persze ezen kívül egyéb családi vállalkozásunk is van.


Gimnazista koromban sok atrocitás ért emiatt , ugyanis sokkal jobb az anyagi helyzetünk mint az átlagnak.


Viszont én mindig azon a véleményen voltam hogy nem az a proli aki gyártósornál dolgozik.Ahhoz hogy proli legyen ahhoz egy bizonyos viselkedés , felfogás , mentalitás.Úgy mint a mérhetetlen irigység , rosszindulat , mások munkájának semmibe vétele szükséges.Amiről te is írsz.

2012. júl. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ellentéthez azért hozzájárul, hogy egyre nagyobb szakadék van a két réteg keresete között. Egy gyári munkás igaz, hogy ha hazamegy nem kell tovább dolgoznia, de pénze sincs, hogy ezt az időt arra fordítsa, hogy olyan helyekre járjon, ahol találkozhatna értelmiségi / irodában dolgozó emberekkel, ezért totálisan kettészakadt ez a két társadalmi osztály, nem találkoznak, nem beszélnek egymással.
2012. júl. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ameddig fentről az emberek fals dumákkal megoszthatók, ameddig nem gondolkodnak az emberek.
2012. júl. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
most, 10 évvel később elmondható, hogy ez egy nagyon jogos kérdés volt. Addig nőtt, hogy már a tanárok, orvosok, étlmiség kvázi közellenség lassan.
2022. jún. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!