Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz a hallgatói...

Egyetértesz a hallgatói szerződéssel?

Figyelt kérdés

Én orvosira fogok jelentkezni jövőre és a jövőmet külföldön képzelem el. Tudom, meglepő, de én igazságos dolognak tartom a hallgatói szerződést. Diplomaszerzés után a külföldi fizetésből úgyis vissza fogom tudni fizetni a taníttatásom árát, ami Magyarországon még mindig sokkal olcsóbb, mintha pl. Angliába jelentkeztem volna. Mivel nem vagyunk igazán tehetősek, de én tehetséges vagyok, a hallgatói szerződést inkább egy lehetőségnek tekintem a tandíj utólagos visszafizetésére.


Hiszen 20 éven belül kell 12 évet ledolgozni. A maradék 8 lehet külföldön. És ez csak az orvosképzésnél, a többi képzés általában rövidebb, szóval csak 8-10 év itthoni munka. Akkor mi a bajuk vele az embereknek általában? Vagy nem is olvastak bele a szerződés tartalmába? Te mit gondolsz?



2012. júl. 15. 14:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
34%

Kérdés:


Ha külföldön képzeled el a jövődet, miért nem mész külföldi egyetemre? (Nem kötözködni akarok, vagy bántani, semmi ilyen nincs benne).


Egy angol munkáltató sokkal szívesebben venne fel, ha nem egy közép-európai, fordított papírt lebegtetsz, hanem egy angliai egyetem papírját... Felvételezni pedig teljesen szabadon lehet.

2012. júl. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Sir Butcher

Kérdésedre a kérdező magyarázatában a válasz: mivel anyagilag nem tehetősek, és nem engedhetik meg maguknak, hogy Angliába menjen tanulni.

2012. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak igaza van. Ha még fel is vennék diákhitelt, amiből ki tudom fizetni a drága orvosképzést, akkor is a lakhatást, a kaját, a tankönyveket, esetleg néha ruhát, meg haza is kéne jönni legkésőbb a tanév végén, ami szintén 30 ezer FT (repülőjegy). Ekkora adósságba nem akarom magam taszítani. Nem éri meg. És ha közben meghalok? Sose tudni...nem hagyok milliókat kifizetetlenül a szüleimre.


Amúgy is Anglia a második tervem. Az első az USA.

2012. júl. 15. 14:51
 4/28 anonim ***** válasza:
88%

A probléma az, hogy nem minden szakon végzett hallgatók olyan kapósak, mint az orvosok, tehát

a) nem biztos, hogy itthon találnának munkát

b) külföldön sem biztos, hogy a szakmájukban tudnak elhelyezkedni, nem mindenki jókedvéből megy el.

Aztán arról se feledkezzünk el, hogy ez a törvény pont a célját nem éri el, hiszen a fenti problémákat nem orvosolja, inkább a pénzbeszedést szolgálja, sokan inkább távoznak, mintsem maradjanak a bizonytalanságban.

A hazai felsőoktatás színvonalának emeléséről szó sem esik. Azzal, hogy most boldog-boldogtalant felvesznek mérnöknek azt érik el, hogy többen hullanak majd ki. Így milyen tudást hasznosítsunk itthon?

Tehát a jelenlegi formájában nem értek vele egyet, de ha a problémákat valóban orvosolnák akkor úgy már természetesen egyetértenék.

2012. júl. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%

Valamennyire egyet értek vele.De az egész olyan mintha adnának a szarnak egy pofont mivel külföldi orvos fizetésből könnyen vissza tudják fizetni.

A célnak annak kellene lennie hogy itt tartsák a szakembereket de nem mindenféle szerződéssel meg ügyeskedéssel , hanem olyan körülményeket teremtenek hogy tudnak maradni.

Ugyanis Magyarországon maradáshoz több bátorság ("kalandvágy") kell mint az emigráláshoz.


Bár maga a szerződés annyit akar üzenni:"Itt fogsz megdögleni , itt fogsz gürizni szar fizetésért"

2012. júl. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
2012. júl. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Igen, oda már írtam kommenteket :D De most légyszi' az én kérdésemre válaszoljatok!
2012. júl. 15. 15:28
 8/28 anonim ***** válasza:
70%

Egyetértek, mert ne azért tanuljon Gipsz Jakab x évig az adófizetők pénzén hogy amint lediplomázik elhúzzon a p.csába külföldre.

Mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy elhúz innen vagy nem, de ha kivesz a közösből illik azért vissza tenni is...

Az állam taníttat cserébe pedig vár is valamit.

2012. júl. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
51%

Hogy mi igazsagos, az relativ, ebbe nem mennek bele. DE mint kulfoldon (UK-ben tanulo diak). hozzaszolnek a temahoz.


Magyarorszagon lehet, hogy olcsobb az egyetem, de nem vagyok biztos benne, hogy olyan minosegu kepzest biztosit, mint egy brit egyetem. Sot, ha csak a rangsorokat nezed, fenyevekkel elmarad az otthoni legjobb orvosi egyetem (sote) akarmelyik idekinti orvosi egyetemtol. nem csak az szamit, hogy diplomad van, hanem az is, hogy honnan manapsag es nem fog elonyben reszesiteni a kulfoldi diplomad a helyiekkel szemben; nyelvtudasrol meg nem is beszeltem.


mi sem vagyunk tehetosek, en dolgozom egyetem mellet. skociaban nem kell tandijat fizetnem, heti kb.20 ora munkabol eltartom magam. nyaranta mindenki dolgozik, akarmilyen hatterrel is jott az ember. 21 evesen teljesen onallo labakon allok, nincs se diakhitelem, se adossagom es nagyon kellemesen eleldegelek :) nem mindig konnyu, az teny, de senki sem mondta hogy konnyu lesz. hulyeseg ez a nem engedheti meg maganak dolog - mi sem engedhetnenk meg magunknak zsebbol, de hajlando vagyok heti par orat felszolgalni, hogy megteremtsem magamnak a lehetosegem. ez ilyen magyar-dolog ugy vettem eszre, hogy mindig mastol varjuk a megoldast (szulok, osztondij, diakhitel) ahelyett, hogy elmenjunk egyetem mellett dolgozni. sokaknk budos a munka sajnos, pedig a munka az munka, fizetest kapsz erte, akkor mit kell panaszkodni? meg kell csinalni es kesz.


ami nem tetszik a hozzaallasodban, az az 'ugyis vissza tudom majd fizetni' dolog. senki es semmi sem garantalja, hogy ha kijossz az egyetemrol, kapkodni fognak utanad a korhazak. es a sok ezer masik diak, aki bar tehetseges, de nem orvosnak tanult sokkal kevesebb lehetosege van kulfoldon is kiprobalnia magat. te azt mondod, csak 8-10 ev. masok emberolesert ulnek 15-ot. 8-10 ev alatt foleg egyetem utan az emberek tobbsege megallapodik, csaladot alapit vagy eppen karriert epit. karriert otthon nemtom, hogy lehet (mivel mar nem elek otthon), csaladalapitasnal nekem elso szempont lenne, hogy a gyermek egy kiegyensulyozott helyzetbe, orszagba szulessen, normalis iskolaba jarhasson es lehessen jovokepe. amikor a 12 eves kisgyerekek ugy karomkodnak es ordibalnak a buszon, mint valami nemistudmmi, eszembe jut, hogy en mit akarok majd megadni a gyermekemnek 8-10 ev mulva. felreertes ne essek, itt is rengeteg idiota van :) de sokkal inkabb gyerekbarat a kornyezet, mint otthon.


szerintem te nem olvasol bele a szoveg tartalmaba. ugy probaljakma diakokat otthon tartani, hogy nehogy nyugatra menjen (mert sokan haza sem akarnak utana menni), hanem tengodje otthon a kis eletet. en tamogatnam a kulfoldi utakat, erasmust, mert kell vilagot latni. olyan kicsi az orszag, muszaj nyitni es tanulni az idekinti bevalt, jol mukodo dolgokat, nem irigykedni meg bezarkozni kell.


en hazamennek, ha nem 120E-el boknek ki a szememet (20E kevesebb, mint ferfiaknak valamely erdekes okbol kifolyolag), bar en egyszeru gyogyszerkemikusnak tanulok. ja, hogy otthon elmehetnek tanarnak? nem akarok gyerekekkel foglalkozni, egesz nyaron a nyakamon lognak.


a diakhitelrol annyit (idekintirol), hogy ha meghalsz, akkor az senkire sem fog atszallni (szulokre stb). kerlek, mielott masokat remisztgetnel, jarj utana a dolgoknak. szerintem te is csak a hiradobol hallottad, hogy 'jaj de draga minden idekint', utanajarni a dolgoknak meg 5 percet sem toltottel (beirod a google-ba). ignorance '-,-


a kiveszek es beteszek a kozosbe ugy lenne igazsagos, ha mindenkinek tandijat kene fizetni; nem kivetelezgetunk meg evekkel szamolgatunk, hanem mindenki beletesz a kozosbe; a vegeredmenye az lehetne, hogy mindenki ki is vesz a kozosbol (normalis, piackepes tudast, megfelelo szakosmeretet). mindenkit tanulasra osztonozne es megertenek vegre a diakok, hogy a tanulas egy befektetes; nem pedig 5 ev alatt vegeznek el sokan a 3 eves ba/bsc-t.

2012. júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
75%

Én is igazságosnak tartom, ámbár elismerem, hogy ez magát a problémát nem oldja meg. A probléma pedig az, hogy nincs pénz az egészségügyi rendszer fenntartásához, sőt az államkassza is a fizetésképtelenség határán imbolyog már jó ideje (értsd: évtizedek óta). Az igazi megoldás, mily meglepő, a pénz lenne, csak ezt szülje meg valaki...


Mielőtt bevezették ezt a törvényt, az emberek 90%-a támogatta, mindenki ezt emlegette jó megoldásként az orvoshiányra, aztán bevezették és hirtelen hátrapofát csinált mindenki.

2012. júl. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!