Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz a hallgatói...

Egyetértesz a hallgatói szerződéssel?

Figyelt kérdés

Én orvosira fogok jelentkezni jövőre és a jövőmet külföldön képzelem el. Tudom, meglepő, de én igazságos dolognak tartom a hallgatói szerződést. Diplomaszerzés után a külföldi fizetésből úgyis vissza fogom tudni fizetni a taníttatásom árát, ami Magyarországon még mindig sokkal olcsóbb, mintha pl. Angliába jelentkeztem volna. Mivel nem vagyunk igazán tehetősek, de én tehetséges vagyok, a hallgatói szerződést inkább egy lehetőségnek tekintem a tandíj utólagos visszafizetésére.


Hiszen 20 éven belül kell 12 évet ledolgozni. A maradék 8 lehet külföldön. És ez csak az orvosképzésnél, a többi képzés általában rövidebb, szóval csak 8-10 év itthoni munka. Akkor mi a bajuk vele az embereknek általában? Vagy nem is olvastak bele a szerződés tartalmába? Te mit gondolsz?



2012. júl. 15. 14:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

"Mielőtt bevezették ezt a törvényt, az emberek 90%-a támogatta, mindenki ezt emlegette jó megoldásként az orvoshiányra, aztán bevezették és hirtelen hátrapofát csinált mindenki."


Ennek egyszerű az oka. Mert akkor még csak az orvosokra akarták kitalálni és nem mindenkire. ÉS akkor még senki nem gondolt arra, hogy majd ki fogják fizetni a nyugati kórházak.

2012. júl. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

"Magyarorszagon lehet, hogy olcsobb az egyetem, de nem vagyok biztos benne, hogy olyan minosegu kepzest biztosit, mint egy brit egyetem. Sot, ha csak a rangsorokat nezed, fenyevekkel elmarad az otthoni legjobb orvosi egyetem (sote) akarmelyik idekinti orvosi egyetemtol. nem csak az szamit, hogy diplomad van, hanem az is, hogy honnan manapsag es nem fog elonyben reszesiteni a kulfoldi diplomad a helyiekkel szemben; nyelvtudasrol meg nem is beszeltem. "


Viszont ami fontos, hogy kint is hiány van az orvosokból. Így mindegy nekik, hogy angol, német vagy magyar. Tömegesen vándorolnak ki az orvosok, akik sorra találnak munkát.

2012. júl. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az a fajta ember, aki olyan könnyen feladja! Akármilyen nehéz is legyen, az nekem kihívás, annál vonzóbb! Sosem ijedtem meg a rossz hírektől, nehézségektől.
2012. júl. 15. 18:15
 14/28 anonim ***** válasza:
77%

Az a helyzet, hogy aki lelép külföldre, viszonylag könnyen el tud "tűnni", és akkor nincs visszafizetés.


Ez a röghözkötés, amúgy meg pofon a kakinak. Normális gazdaságot kéne teremteni, nem még az utolsó bőrt is lehúzni az emberekről; és akkor nem fognak tömegesen kimenni külföldre.

2012. júl. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
97%

"Egyetértesz a hallgatói szerződéssel?"


Nem,nem értek egyet.


"Én orvosira fogok jelentkezni jövőre és a jövőmet külföldön képzelem el. Tudom, meglepő, de én igazságos dolognak tartom a hallgatói szerződést. Diplomaszerzés után a külföldi fizetésből úgyis vissza fogom tudni fizetni a taníttatásom árát, ami Magyarországon még mindig sokkal olcsóbb, mintha pl. Angliába jelentkeztem volna."


Az a probléma hogy úgy 13 milliót kellene (ami két éve úgy a harmada volt) visszafizetni ami még a legtöbb nyugati országban sem aprópénz. Az orvosok még csak csak kipengetnék na de a többiek....


"Mivel nem vagyunk igazán tehetősek, de én tehetséges vagyok, a hallgatói szerződést inkább egy lehetőségnek tekintem a tandíj utólagos visszafizetésére."


Szép dolog ,csak ezzel az a probléma sok helyen nem megy.

Az állam minden képzés költségét a duplájára emelte úgy hogy a színvonal semmit nem javult. Meg sem említem hogy nem csak a SOTE és az Oxford között lehet válogatni a kettő színvonala között is egyetemet bőven találni ami ha nem is ingyen van de még mindig jóval olcsóbb mint a magyar.


"Hiszen 20 éven belül kell 12 évet ledolgozni. A maradék 8 lehet külföldön."


Csak ezzel az a probléma hogy akárhol is kezdem 10 éven belül jó eséllyel család is otthon is teremtődik ahol élsz és hazánkba külföldről családostul nem túl kellemes visszajönni újra beilleszkedni ,valamint aprópénzért robotolni .Vagy fordítva a jobb élet reményébe a családot kiszakítani az otthoni környezetből.


A kormány ezzel is válaszút elé állít Vagy a portán belül avagy kívül .(Persze a kiskapu osztrák sógornál dolgozol de itt fizetsz adót,de nem ez jellemző)


"És ez csak az orvosképzésnél, a többi képzés általában rövidebb, szóval csak 8-10 év itthoni munka. Akkor mi a bajuk vele az embereknek általában?"


Hogy a többik képzés (persze a műszakiakat leszámítva) nem feltétlenül olyan aranybánya külföldön,és nem is kapkodnak két kézzel utána .Itthon meg abszolút nem fizetik meg.


Végezetül ,nem kizárt hogy megszünteti még a Fidesz a hallgatói szerződést pont az orvosok fogják leszarni ,mert nekik a nyugati kórházak ha kell a cehet is állják.

Esetleg még egy két sikerszakmánál pl . programozó még bevállalhatják a cégek és a kör bezárult.


A kormánynak (legalábbis remélem) fontosabbak a szakemberek mint a pénz ,és látja hogy ez nem vezet sehova.

Kiütve a nyeregből két választása van :


Mindent visszavon és tövig benyal a diplomásoknak de főleg az orvosoknak ,vagy kénytelen lesz pár occóbb orvost külföldről importálni ,és ezt a közvéleménnyel lenyeletni.

Más választása nincsen a kormánynak egy kijátszható lap sem maradt a kezében.

2012. júl. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Vicces, amit írsz, mert a képzések költségét (legalábbis az orvosiét) nem emelték, ugyanannyi, mint eddig volt: 1 020 000 Ft/félév.


Ki mondta, hogy itthon szeretnék családot?! Egy szóval sem említettem meg!

1. 25 éves kor felett nem lehet házasodni?

2. Ki mondta, hogy egyáltalán akarok családot alapítani? Nem kötelező. Ha lesz is, biztos nem itthon.


13 millió Ft-ot még itt Európában is össze lehet spórolni 1,5 év alatt. De mivel Amerikában is gondolkodom, ott havi fizetés 2-4 millió körül van, akkor megvan a pénz egy év alatt.


Nem értem, minek kell állandóan kötözködni! Szép magyar szokás, köszönöm! Ez az irigység is...

2012. júl. 15. 19:27
 17/28 anonim ***** válasza:
82%

"Ez az irigység is"

A 9-es Skóciában tanuló válaszolót is szépen lepontozták... Tipikus: ha nekem szar akkor más is dögöljön meg mentalitás. Ezt jól meglovagolja a kormány is, hogy "aki az én adómból tanul az nehogy külföldre menjen és ott legyen jobb élete". Arról nem is beszélve, hogy nem is biztos, hogy annyi adót befizetett volna. A következő lépés az lesz, hogy "aki az én adómból tanul az miért kapja meg ingyen a lehetőséget a magasabb fizetéshez?" És az egyszerű prolik ezt is éljenezni fogják. De arról, hogy a magyar felsőoktatás problémáit megoldják szó sincs. Arra is kíváncsi lennék, hogy a visszafizetett pénzből mennyit fognak látni az egyetemek.

2012. júl. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Hidd el, semennyit. :/
2012. júl. 15. 20:27
 19/28 anonim ***** válasza:
95%

"A kérdező kommentje:


Kedves utolsó!


Vicces, amit írsz, mert a képzések költségét (legalábbis az orvosiét) nem emelték, ugyanannyi, mint eddig volt: 1 020 000 Ft/félév."


Nézz utána kérlek,mert így értelmetlen a vita ...


"Ki mondta, hogy itthon szeretnék családot?! Egy szóval sem említettem meg!

1. 25 éves kor felett nem lehet házasodni?

2. Ki mondta, hogy egyáltalán akarok családot alapítani? Nem kötelező. Ha lesz is, biztos nem itthon."


Akkor hazarángatod őket a szerződés miatt?


35 felett ha már 12-8 10-10 az arány. Mellesleg mi van ha többi diplomás nagy része szeretne családot .


"13 millió Ft-ot még itt Európában is össze lehet spórolni 1,5 év alatt."


Mondom egy lyukban nyomorogva orvosként persze hogy igen.


De megint csak mi van a többivel? Az neked nem számít értem de ők is emberek ugyanúgy mint te.


"De mivel Amerikában is gondolkodom, ott havi fizetés 2-4 millió körül van, akkor megvan a pénz egy év alatt."


Ne álmodozzál öcsi annyit legfeljebb a sebész főorvos szedál össze. Bár mondjuk ha magánkórházba mész...


"Nem értem, minek kell állandóan kötözködni! Szép magyar szokás, köszönöm! Ez az irigység is..."


Nem vagyok irigy . Egy millió felett keresek nettóban (ha már itt arcoskodni akarsz mindenáron) felőlem a rák ellenszerét is feltalálhatod nem leszek rád irigy .

De bennem van annyi szociális érzék hogy nem csak a gyomromig meg a jövőbeli kacsalábon forgó palotámig látok el.

2012. júl. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

"A 9-es Skóciában tanuló válaszolót is szépen lepontozták... Tipikus: ha nekem szar akkor más is dögöljön meg mentalitás."


Pont te mondtad azt, hogy milyen már, hogy egyesek nem dolgoznak egyetem mellet, mert a szülők eltartják. Ez is pont ez a mentalitás.



"Ne álmodozzál öcsi annyit legfeljebb a sebész főorvos szedál össze. Bár mondjuk ha magánkórházba mész... "


A kérdezőnek viszont igaza volt. Tényleg ilyen a fizetés az egyesült államokban. Az egyik legjobb fizetést az orvosok kapják.

2012. júl. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!