Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy a média...

Mi az oka annak, hogy a média nagyon felkapta Bándy Kata gyilkosságát?

Figyelt kérdés
Gyakran ölnek meg embert, de sose kapják így fel mint most.
2012. júl. 17. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Azért mert a neten nagy volt a vízhangja... Egy csomóan támogatták fészbukon is a keresést meg a többit. Most is teli van ilyen "Bándy Kata emlékére" képekkel a facebook.

Már a gyilkos fészbukját is feltörték, meg csináltak neki egy másikat is, ahova róla készült képeket raknak fel, és ahol gyűlölködni tudnak... Megnéztem a fészbuk főoldalamat, és 20 képből 7 Bándy Katás...

2012. júl. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Mert ráéreztek arra, hogy ez foglalkoztatja a tömegeket. Ez azért nem annyira egy szokványos gyilkosság, amikor például egyedül élő idős emberekre törnek rá, és gyilkolják meg őket a kis vagyonkájukért, vagy nem családi konfliktus eredménye. Ezeket már sajnos többé-kevésbé megszoktuk. De itt nem mondhatják azt az emberek, amit más esetben sokszor igen, hogy ez velem nem történhet meg. Végül is szinte minden fiatal nő lehet egy potenciális Bándy Kata. Ezért az ő esetére mindenki jobban felfigyel. Még én is, pedig én többnyire lapozok az ilyen bulvár témáknál.
2012. júl. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Hírek terén uborkaszezon van most. Egyébként egy sima eltűnést nem tettek volna be a TV-be, de a halálát talán.
2012. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Én a legjobban azt szeretem, amikor 1 like = 1 részvétnyilvánítás. Ja, ettől a családnak és amúgy mindenkinek jobb lesz, hogy van nem tudom hány like.
2012. júl. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 AdamLeBron ***** válasza:
87%

Így indult: eltűnt egy fiatal, szép, szőke lány, aki a rendőrségnek dolgozott - pszichológusként. Ez kb. egy hollywood-i film alaptémája is lehetne. Erre mindenki harap. Ezzel mindenki tud azonosulni, együttérezni.


Aztán: kiderült, hogy egy lepurkant, kábszeres, facebookon mutogatós képeket közlő, munkanélküli cigány gyilkolta meg különös kegyetlenséggel.


Ez az ügy a mai társadalomban felhalmozódott feszültségeket annyira szépen (ha lehet itt ilyen szót használni) összefoglalja, hogy biztos vagyok benne, hogy ebből még könyv vagy film fog születni.


Lehet, hogy jogvédőknek nem tetszik, de ez bizony két egymástól merőben eltérő kultúra összecsapása. Két olyan kultúra, amik fényév távolságra vannak egymástól, mégis egy országban élnek. Azt nem kell mondanom, hogy melyik két kultúrára gondolok.

2012. júl. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!