Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha én félek a cigányoktól és...

Ha én félek a cigányoktól és ezért utálom őket akkor rasszista vagyok?

Figyelt kérdés

2012. júl. 18. 14:10
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ezt ennyiből nem lehet megmondani. Ha például úgy gondolod, hogy az életmódjuk miatt olyanok amilyenek és azon lehet változtatni akkor csak előítéletes vagy ami viszont lehet megalapozott és bizonyos mértékig jogos. Ha úgy gondolod, hogy genetikailag férgek ami megváltozhatatlan, ráadásul még csak atrocitás sem ért tőlük akkor vagy rasszista.
2012. júl. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
1. válaszoló te nem félsz tőlük?
2012. júl. 18. 14:22
 3/42 anonim ***** válasza:
88%

Na tessék! Még a végén ezért is a magyar lesz a debil.

Félni mer a cigányoktól.

Pedig csak öreg néniket rabolnak ki, ölnek meg, csapatosan járkálva beszólogatnak, fenyegetőznek, elveszik mások dolgait. Tényleg, nem is értem, miért kell tőlük félni...

Hülye egy rasszista nép vagyunk mi. Megmondják ezt bármikor onnan a naaagy amerikából is.

2012. júl. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
85%
Első: támadtak már meg valaha is? Feltételezem nem, de ez esetben sincs jogod megmondani, hogy ki miért és mitől félhet. Tudod, ha én a kést beléd állítom 2-3szor, kirabollak, megloplak, te sem azt fogod mondani, hogy ,,szegény hátrányos helyzetű magyar", hanem hogy agresszív barom, és te is félni fogsz tőlem. Ilyen egyszerű, emögött semmiféle eszmeiség nincs, mint ahogy azt a liberálisok szeretik megmagyarázni...
2012. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
41%
Olyan nincs hogy a "cigányok bűnei". Bűnt elkövetni, az egyén képes, és az egyének bűneinek kivetítése egy egész etnikumra buta általánosítás. A cigányellenesség(utálat) egy mesterségesen generált társadalmi feszültség, és nem old meg semmilyen problémát.
2012. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

Ha látok egy csapat cigányt szembejönni az utcán, lehetőleg elmegyek másfele.

Ha látok egy csapat bármilyen más embert, akkor gond nélkül a közelükbe megyek.

Ez általánosítás, és pont megoldja az testi épség megtartásának problémáját.

2012. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
45%

"Első: támadtak már meg valaha is? Feltételezem nem, de ez esetben sincs jogod megmondani, hogy ki miért és mitől félhet. Tudod, ha én a kést beléd állítom 2-3szor, kirabollak, megloplak, te sem azt fogod mondani, hogy ,,szegény hátrányos helyzetű magyar", hanem hogy agresszív barom, és te is félni fogsz tőlem. Ilyen egyszerű, emögött semmiféle eszmeiség nincs, mint ahogy azt a liberálisok szeretik megmagyarázni...

"


Azt hiszem nem értettél meg. Most te megfenyegettél, hogy kést állítanál belém, én félek tőled és ezért utállak, de nem csak téged, hanem az egész családodat faludat nemzetedet. Ugye, hogy butaság?!

2012. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
43%

Ha meglátsz néhány cigányt az utcán, akik állnak és beszélgetnek, és csak az arcvonásaik és a bőrszínük alapján az jut eszedbe, hogy "már megint itt egy csomó ilyen köcsög állat", akkor igen, rasszista vagy.


Ha meglátsz egy csapat idiótát, akik úgy mennek végig az utcán, hogy dobálják szét maguk után a szemetet, és ez alapján, nem pedig a kinézetükről jut eszedbe a fenti idézet, akkor teljesen normális vagy.


Összefoglalva: ha már rögtön az alapján elítélsz és utálsz egy cigányt, mert cigánynak született, akkor rasszista vagy, ha viszont megnézed, hogy milyen ember, miket tesz és hogyan, és ez alapján vonod le a következtetést, hogy utálni kell az illetőt, akkor nem vagy rasszista.

2012. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
91%

Én például nem félek a méhektől, mert nagyon ritkán csíptek meg, és csak akkor, amikor rájuk léptem véletlenül. Ellenben a darazsaktól félek, mert azok sokszor indokolatlanul támadnak, és jobb elkerülni mindet, mint kockáztatni.

A darazsaknak ilyen a természetük, és ezen nem nagyon lehet változtatni. Nem fogok közeledni egy darázshoz azért, mert egy másik esetleg nem támadott meg, mert félek attól, hogy ez viszont megszúr.

Szerintem ez a példa alkalmas arra hogy bizonyítsa, a megalapozott, és hosszú évszázadok tapasztalatai alapján kialakult vélemények nem az előítéletek miatt alakultak ki, hanem fájdalmas esetek hosszú sora után. Az a darázs nem amiatt szúr, mert az emberek azt mondják róla, hanem azért, mert ilyen az ösztönös viselkedése, és a megszokott élőhelyén ez a megszokott.

Amint viszont a megszokott élőhelyét elhagyja, a szúrás többé nem tolerálható. Vagy megváltozik és alkalmazkodik az élőhelyéhez, vagy szembesül azzal, hogy az adott hely lakói el akarják majd pusztítani. De mióta változik meg egy darázs?

Ha viszont a darázs olyan helyre települ be, ahol védettnek minősítik, akkor bátran el fog szaporodni és következmények nélkül szúrja meg az embereket, mert nincsen félnivalója... addig, amíg meg nem szúr valakit, aki védelmébe vette.. márpedig megteszi, mert ilyen a természete.

2012. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó kettőnek:


Többször volt már közterületen konfliktusom, hol szóbeli, hol tettelges. Hogy Lakatos Attila cigányvajdát idézzem (akivel spec semmi bajom nincs):

,,Tíz elkövetőből tíz cigány, húsz elkövetőből húsz cigány" volt.


Rendkívül debilisnek, butának, korlátoltnak érzem magam, amiért PONT tőlük óvakodok. Nem is értem, hogy lehetek ennyire előítéletes.

2012. júl. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!