Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol lehet találni főiskolai...

Hol lehet találni főiskolai diákokat, akik támogatják az európai egységet?

Figyelt kérdés

Örülnék ha legalább 1 hozzám hasonló gondolkodású emberrel találkoznék.

Nagyon érdekel a mai helyzet, a nemzetközi politika, az Unió és minden egyéb.

100%-osan támogatnám az Európai egységet, de könnyebb lenne valamit is tenni, ha lennének páran velem.



2012. júl. 20. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
milyen szakon tanulsz?
2012. júl. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 rémuralom ***** válasza:
0%
Most még legfeljebb véletlenül találhatsz, de amint beindul az Európai Egyesült Államokat támogató propaganda (egyes elemei már megjelennek egy-egy EU-csúcs kapcsán, idővel egyre erőteljesebb lesz), akkor a média elég nagy tömegeket fog tudni meggyőzni ahhoz, hogy találj hozzád hasonló gondolkodásúakat.
2012. júl. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sokan támogatják az EU-t de erre szervezet nem alakult konkrétan.

A közgazdászhallgatók nagy része támogatja, a bölcsészek nem annyira. Jogászok szerintem vegyesen.

Az alacsonyabb iskolai végzettségűek között nagy az EU ellenzők aránya!


Most azt nem is említve hogy van aki az EU mellett van de mondjuk nem ért egyet azzal ha esetleg egybe kéne velük olvadni!


Én a közgazdasági egyetemen rengeteg ilyennel találkoztam. A jogin kevesebben érdeklődtek eziránt.


De elmondható hogy akik nemzetközi diákcsereprogramokkal foglalkoznak azokkal jókat tudsz erről beszélni! Van több ilyen szervezet akik programokat szerveznek a cserediákoknak!

És alapból igaz hogy akinek vannak külföldi barátai azok nem EU ellenesek mert értik miről szól és mik az előnyeik!

2012. júl. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

én részben támogatom. Amolyan föderalisztikus szinten, ahol közös lenne a hadügy, a gazdaság (pénzügy) és külügy. Ezzel szemben korlátlan és teljes szuverenitás jellemezné a belügyeket, mind vallási, szociális, igazságügyi és stb...Persze létezne sok közös program, pl a mezőgazdaságra, de ez területenként a kedvező, vagy mondjuk tudatos és rendszerezett környezetvédelem, vízgazdálkodás, erdészet stb. Szívesen elképzelnék egy német-francia, de inkább német oldalra húzó Európát. Számomra az OMM (osztrák-magyar monarchia) a követendő példa, hiszen gazdaságilag 1 siker sztoriról volt szó. Persze itt már kontinentális méretekben létezhetne. Európának muszáj szorosabbra összefűznie az érdekeit, hiszen a kor ezt kívánja. Rengeteg általános probléma, mint elöregedés, kevés gyermek, környezetvédelem, bevándorlás, és az egyre tapinthatóbb leszakadás egyes társadalmi rétegeknél már érezhető. Továbbá a gazdasági gyengülés.

Szerintem ezt közösen nem csak hogy megoldanánk hanem ismét átvennénk hosszú távon a világon a vezető szerepet. Amit már majd 100 éve elvesztettünk.

Leendő Pázmányos.

2012. júl. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak egy pár:

[link]

[link] - Young European Federalists

[link]

[link]


Egy kettőnek van magyar tagozata, a JEF pedig fiatalokat tömörít legjobb tudomásom szerint.

2012. júl. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

meg hát a sz. páholyok

ők támogatják és vezetik az egységesülést

2012. júl. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!