Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán tényleg ennyire hülyének...

Orbán tényleg ennyire hülyének nézi a fiatalokat? Szerinte a diákhitellel való tanulás az nem tandíj.

Figyelt kérdés

Amit ő csinál az a tandíj bevezetése és ezt a fiatalok mind látják. A tandíj az, ha fizetni kell a tanulásért. HA én ezt hitellel oldom meg akkor is tandíjat fizetek. Vagy pl az Egyesül Államokban sincs tandíj mert az emberek diákhitelt vesznek fel?



[link]


2012. júl. 24. 14:10
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

AZ egyetemek szedik most is be és kapnak állami támogatást.


A tandíj meghatározása:

"A tandíj az a pénzösszeg, amit a tanintézet a diákoktól szed be. A befolyó pénzt az oktatási intézet az állami támogatás kiegészítéseként a tanárok fizetésére és a taneszközök fenntartására fordítja."


Amit Gyurcsány akart az is tandíj, de hozzájárulásnak is lehet nevezni.

2012. júl. 24. 17:46
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"A diákhitel egy segítség azoknak akik messze nem a legjobbak az ösztöndíjakhoz"

A legmagasabb ösztöndíj 30000 Ft. Ez a kollégiumra és 1 heti kajára elég. Azért az ösztöndíjból nem lehet megélni.

Főleg, hogy az első félévben nem kap senki, hisz nincs is mihez viszonyítani. De általánosan elmondható, hogy az első kifizetés novemberben kezdődik, második félévben pedig március elején. Szeptember, október,februárban nem kap semmit még ha a legjobb tanuló is a csoportban.

Attól, hogy a szarra az mondod, hogy csoki nem lesz az.

2012. júl. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Orbán kit nem néz hülyének?
2012. júl. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egy buta kérdés a válaszomban, mert tájékozatlan vagyok: azokkal mi van, akik itt tanulnak és külföldiek? Azok mind költségtérítésesek? És az a rengeteg külföldi munkás mindenhol.. jaaa, vagy csak mi vagyunk ilyen bal...szok, hogy nem tudjuk helyrerántani a gazdaságot, és mindenkit korlátozunk már mindenben, csakhogy egyeseknek a havi másfél milla meglegyen?

Bocsánat, ha durva voltam.

2012. júl. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Abból kiindulva, hogy külföldről is általában a tehetősebb szülők gyerekei jönnek ide tanulni (mint ahogyan innen is a gazdagabb diákok mennek külföldi suliba), és az ő pénztárcájukhoz képest az itteni árak alacsonyak, szerintem a túlnyomó többségük ktsg-n van.
2012. júl. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!