Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a következő...

Mit gondoltok a következő véleményről a magyarokkal kapcsolatban? Valami régebbi kérdésben találtam az oldalon.

Figyelt kérdés

"A magyarok nem törekszenek arra, hogy magyaros kajákat egyenek, nem figyelnek arra, hogy magyar zenére bulizzanak, nem tartanak semmilyen szép magyar szokást (kántálás, betlehemezés stb.), nem dobban meg a szívük márc. 15.-én, legtöbbjüknek fogalmuk sincs, hogy Erdélyt vagy Trianont eszik-e vagy isszák stb.


Ezért sikeresebbek a cigányok, mivel ők hallgatják saját zenéiket, cigány kajákat esznek, összetartóak, rendelkeznek identitással, a magyarok azonban már sajnos nem. Tisztelet a kivételnek természetesen !"



2012. júl. 26. 21:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"A magyarok nem törekszenek arra, hogy magyaros kajákat egyenek,"

Szerintem ez nem igaz, bár a gulyást én sem szeretem.

"nem figyelnek arra, hogy magyar zenére bulizzanak, nem tartanak semmilyen szép magyar szokást (kántálás, betlehemezés stb.)"

Elég furcsa lenne ha városba neki állnék betlehemezni.

"nem dobban meg a szívük márc. 15.-én, legtöbbjüknek fogalmuk sincs, hogy Erdélyt vagy Trianont eszik-e vagy isszák stb."

Ez pedig biztos, hogy nem igaz. Szerintem ezt még a gyerekek is jól tudják.

2012. júl. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%
jujj,megyek a pokolba.:O Nem baj,legalább ott megkímélem magam a bigott csőlátó hívőktől.
2012. júl. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
97%

"A magyarok nem törekszenek arra, hogy magyaros kajákat egyenek"

A magyar kaják a világ legegészségtelenebbjei közé tartoznak, de ez most mellékes. Miért kéne valakinek csak azért magyar kajákat ennie, mert magyar. Ha valaki nem szereti, miért kellene azt ennie? Ettől jobb vagy roszabb ember valaki? Nem, legalábbis szerintem. Amúgy nézzük csak meg a magyar kajákat: a jó magyaros étel paprikát mindenképp tartalmaz (pl a pörkölt vagy a gulyásleves, amik a legmagyarosabb ételek közé tartoznak), de gyakran megjelenik még a krumpli, a kukorica vagy a bab is. Ezek pedig mind amerikából származnak, vagyis nem nevezném ősi magyar ételnek őket. Sőt: már őseink is folyamatosan próbálgatták az újat, amint megjelent. Akkor miért is baj az, ha mi is ugyanazt tesszük, mint néhányszáz éve a felmenőink? Valaki, valami értelmes logikus magyarázatot erre?


"nem figyelnek arra, hogy magyar zenére bulizzanak,"

Ha egyszer szar, akkor nyilván nem fognak rá bulizni. Csárdásra meg palotásra amúgy sem lehet, a mulatós legfeljebb vidéki lagziba elmegy, de amúgy kifejezetten elviselhetetlen, a jelenlegi magyar együttesekről meg ne is beszéljünk. Lássuk be: egyszerűen a külföldi zeneipar jobb, mint a hazai, árban meg ugyanott van. Ha valaki nem szereti, miért kell erőltetni? Az nem indok, hogy mert magyar. Akkor menj és tapétázd ki a házadat hortobágyi szürkemarhatrágyával, csak mert magyar marha szarta.


"nem tartanak semmilyen szép magyar szokást (kántálás, betlehemezés stb.)"

Nem lehet ezt mindenkire ráerőltetni. Az idők változnak, változnak a szokások is. A betlehemezés is annak idején külföldről bejött ujdonság volt, ma más külföldi újdonságokat vezetünk be. Ez van, ez volt, és gondolom a jövőben is ez lesz: jönnek mennek a szokások.


"nem dobban meg a szívük márc. 15.-én,"

Akkor az egész ország meghalna márc. 15-én, nem hiszem, hogy egy teljes napot ki lehetne bírni szívdobogás nélkül. Viccet félretéve ez az állítás egyébként nem igaz. Csak a kokárdát nem szeretem felvenni, mert véletlenül még fideszesnek vagy jobbikosnak néznek.


"legtöbbjüknek fogalmuk sincs, hogy Erdélyt vagy Trianont eszik-e vagy isszák stb. "

Ez is csak egy populista állítás, aminek az igazságtartalma zérus. Az ember legkésőbb 10 évesen hall ezekről a dolgokról. Csak a többség már túllépett rajta, és csak az elenyésző kisebbség képes egy kilencven éves mumifikálódott csonton rágódni.

2012. júl. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor cáfolnék én is:


"A magyarok nem törekszenek arra, hogy magyaros kajákat egyenek"


Nem is cél, az, hogy éjjel-nappal magyaros kaját egyen az ember, nem attól lesz valaki magyar, hogy gulyás-pörkölt-hamubasült pogácsa mindig az ebéd. A táplálkozás ma már egy komplexebb dolog és jó, ha odafigyel rá az ember az egészsége érdekében. A magyarok az évszázadok folyamán olyan népi étkezést alakítottak ki, amely az energiafelhasználásuknak megfelelt. Lehet, hogy a juhásznak kellett a napi kiló szalonna a munkájához, de ma már más időket élünk. Ennek ellnére úgy gondolom, hogy sok magyar étel - mint a lecsó, bableves, gulyás simán megállják a helyüket még ma is a nép étkeztetésében. Szerintem a zsírosabb ételek sem fognak eltűnni, de hozzá kell szokni, hogy már nem ehetünk minden nap ezekből - nem olyan az életvitelünk.


"nem figyelnek arra, hogy magyar zenére bulizzanak"

Szerintem nagyon sokan buliznak magyaros zenére, de ha nem, akkor minimum magyar zenére. A mulatós korszaknak befellegzett, ezt tudomásul kell venni, de a könnyűzene számos vállfajában is nagyot alkottak a magyarok - nincs okunk szerintem szégyenkezni ezen a téren.


"nem tartanak semmilyen szép magyar szokást (kántálás, betlehemezés stb.)"

Egyrészt sem a betlehemezés, sem a kántálás nem magyar népszokás. Magyar népszokás a busójárás, a luca napi székfaragás vagy a májusfa álítás. Faluhelyen egyre népszerűbb például az utóbbi, de néptáncosból vagy hagyományőrző fiatalból is egyre több van. Bár abban eggyetértek, hogy nagy általánosságban nem tartanak már népszokásokat (tulajdonképpen semmilyen szokást nem tartanak), de ez nem is hiszem, hogy cél.


"nem dobban meg a szívük márc. 15.-én,"

Sajnos az utóbbi 100 évben a politika megpróbált minden nemzeti ünnepből propagandát kovácsolni, így a mai generációk már nem is érhetik a lényegét, de ha nem konkrétan az ünnepről, hanem magáról a forradalomról és a szabadságharcról van szó, minden magyar eggyüttérez szerintem. Meg lehet nézni egészségesebb népeket, hogy például a franciák miként ünneplik a Basstille lerombolásának napját.


"Ezért sikeresebbek a cigányok..."

A mondat többi részére szerintem felesleges is koncentrálni, ha már az eleje hamis. A cigányok nem sikeresek - mutass nekem cigány egyetemi professzorokat, tudósokat, sportolókat. Nem sokat találnál. Ha a nép fogná magát és csak a cigányokat hagyná magára a Kárpát-medencében, 1-2 hónapon belül itt csak putrik és kosz maradna, a civilizáció teljes mértékben eltünne. A cigány kultúra 80%-ban még mindig a barbarizmusra, primítévségen alapszik, az építő jellegű elemeket mellőzi. Hogy tudott volna egy ilyen nép a történelem viharaiban kiállni magáért? Vannak olyan értékeik amiket jómagam is tisztelek, de azért ilyen butaságot, hogy a cigányok sikeresek, ne állítsunk, sajnos többségük puszta élősködő.

2012. júl. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
3%

2 ország van amit nagyjából ismerek:


Horvátország és Magyarország


1.


Horvátországban az emberek nacionalisták, nincs mindenhol Spar, Aldi


Tesco és Lidl nincs is!


Viszont 1000+1 Konzum van minden városban és legalább egy Plodine melyek államiak ott.


Néhány külföldi cég van csak pl.: CBA, Spar, Aldi


2. A Horvátok Horvát ételeket esznek nem pedig külföldit!


Pl.: Pizza helyett Bárány és Sajt van!


Ők nem a Sparos ásvány vizet veszik, hanem a Jana-t.


Mi pedig veszünk minden szart ahelyett, hogy Szentkirályit és e féléket innánk!


3. Itthon a Belvárosokon kívül nem jellemző a nemzeti lobogó! Ott viszont az autó pálya közepére is kivan tűzve!


4. Horvátország büszke magára a JELENBEN ÉS NEM A MÚLTRÓL FANTÁZIÁL, MINT A MAGYAROK, ők nem Puskásból élnek még mindig hanem Modrić-ról aki húszon éves és nem majdnem 100!!


5.A Horvátok inkább meghalnak hazájukért mint hogy előnybe helyezzék saját magukat, nálunk ha háború lenne akkor sírnának az emberek, hogy "De én nem karok katona lenni" .


Magyarország példát vehetne Horvátországról!!!


És igenis lehet élhető Magyarország csak azért tenni és hinni kel!!!


Azoknak akik kimennek/mentek külföldre üzenem! :


A Hazádban élned, s Halnod kell!!!

Érte véredet adni kell!!!

És ha kell meg kell érte halnod!!!

2012. júl. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy bevándorol egy német ember Magyarországra, megtetszik az ország, megtanul tökéletesen magyarul, magyar ételeket eszik, részt vesz a magyar szokásokon, a magyar kultúrát ő is elkezdi művelni. Akkor ő magyar, vagy sem? Számít-e az, hogy kik a szülei egy embernek? Ahogy Széchenyi István is osztrák volt és mégis a legnagyobb magyar címet kapta meg?


Ebből adódóan az a magyar, aki tesz Magyarországért, minden más magyar állampolgár csak papíron az. Ahogy az összetartó magyar cigányok is csak papíron magyarok, ők is cigánynak vallják magukat.

2012. júl. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Magyarország mindig is egy "befogadó" nemzet volt.Befogadtunk mi mindenkit,aki idejött,legyen az albán,nigériai,kínai,afgán,bolgár,lengyel...sorolhatnám.

Ugyan ki itt már igazi Magyar?

A cigányokkal kapcsolatban meg ne legyenek illúzióid. Nagyobb köztük a széthúzás,mint ahogy képzelnéd.Külön kasztok vannak,mindegyik különbnek tartja magát,csak akkor tartanak össze,ha egy kalap alá veszik őket.

Az,hogy ki milyen kaját szeret,milyet nem,ízlés dolga.

A zenéről meg annyit: hallottam olyan osztrákokról,akik azért vallották magukat magyarnak,mert imádták a verbunkos muzsikát./Amiben semmi magyar nincs,de legalább egy tucat nép zenéje keveredik benne/és maguk sem tudtak magyarul.

A politikát nem kellene belekeverni.Ezek a dolgok már évszázadok óta megvannak.

/A kokárdát már én sem viselem már.15-én/

2012. júl. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Teljesen igaz!


Úgy viselkednek a magyarok mintha mindegyikük más nemzetiségű lenne,egyáltalán nincs összetartás,még ebben a tekintetben is utolsóak vagyunk!

2012. júl. 27. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#13, félre ne értsd, de imádlak! :D
2012. aug. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Sajnos az 1.részében van valami de az emberek, mai fiatalok tulnyomo része szerencsére kezd végre felébredni.
2014. nov. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!