Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kéne ezeket be iktatni a...

Nem kéne ezeket be iktatni a gyerek "napi rendjébe"?

Figyelt kérdés

Nacionalizmus tan- Hogy végre ne Gárdistákból, Jaj én külföldre megyekből és szarók a hazámrából álljon össze egy mai 6.,7.,8. osztály.


Politika- hogy tisztába legyenek a mai országukkal


A matek és a magyar "önálló" alsóban megszűnne mert fölösleges. E helyet inkább a Törit 2.-ra visszahozni az 5. helyett.


Zene óra Ének helyett itt a gyerekek megtanulnának valamilyen hangszeren játszani lehetőleg a Hegedű, Zongora, Nagybőgő, Trombita és fuvola közül de persze mást is lehetne majd választani.


Az angol és orosz nyelvet kiiktatva a német mellé spanyol és francia választék lenne.


Illetve Horvát-Olasz és Görög szakkörök is indulnának önszorgalomból (én horvátra és görögre tuti mennék).


Kötelező lenne valamilyen sport 17 éves korig (sok az ingyenes klub szóval ez nem akadály a szegényebbeknek sem)


A Földrajz órát is 5.-6.-7.-ről 1. visszahozni.


A kötelező katonaság vissza hozatala, hogy a későbbiekben se puhuljanak el és, hogy ne legyenek emosok és punkok.

Illetve legalább lenne ki képzet mozdítható sereg esetleges "nagy baj" esetén!


Így végre nem idióták mennének ki az iskolákból hanem 85%-ban érett felnőttek!



2012. júl. 27. 11:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%

"Nacionalizmus tan- Hogy végre ne Gárdistákból, Jaj én külföldre megyekből és szarók a hazámrából álljon össze egy mai 6.,7.,8. osztály."


Nem.


"Politika- hogy tisztába legyenek a mai országukkal"


OrszágOkkal? Mert akkor oké, többre mennének vele, mint a mostani történelemmel.


"A matek és a magyar "önálló" alsóban megszűnne mert fölösleges."


Barmság. Mind a matek, mind a magyar fontos tárgyak.


"E helyet inkább a Törit 2.-ra visszahozni az 5. helyett."


Sokaknak ötödikben is szinte szenvedés, hülyeség.


"Zene óra Ének helyett itt a gyerekek megtanulnának valamilyen hangszeren játszani lehetőleg a Hegedű, Zongora, Nagybőgő, Trombita és fuvola közül de persze mást is lehetne majd választani."


Különóraként, választhatóan.


"Az angol és orosz nyelvet kiiktatva a német mellé spanyol és francia választék lenne."


Ezt nem kommentálnám.


"Illetve Horvát-Olasz és Görög szakkörök is indulnának önszorgalomból (én horvátra és görögre tuti mennék)."


Lehetne, de akkora jelentősége nincs.


"Kötelező lenne valamilyen sport 17 éves korig (sok az ingyenes klub szóval ez nem akadály a szegényebbeknek sem)"


Aki akar, annak biztosítani kellene, aki nem, azt békén kéne hagyni.


"A Földrajz órát is 5.-6.-7.-ről 1. visszahozni."


Még írni sem tudnak.


"A kötelező katonaság vissza hozatala, hogy a későbbiekben se puhuljanak el és, hogy ne legyenek emosok és punkok.

Illetve legalább lenne ki képzet mozdítható sereg esetleges "nagy baj" esetén!"


Szintén véleményezésre nem méltó részhez érkeztünk.


"Így végre nem idióták mennének ki az iskolákból hanem 85%-ban érett felnőttek!"


De.

2012. júl. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

"A kötelező katonaság vissza hozatala, hogy a későbbiekben se puhuljanak el és, hogy ne legyenek emosok és punkok.

Illetve legalább lenne ki képzet mozdítható sereg esetleges "nagy baj" esetén!"


Látom, te sem voltál kötelezően sorozott katona. :DDD

Ott a punnyadást, lógást lehet csak megtanulni, semmi mást. Ja, és majd te fogod kifizetni a költségeket? :)

2012. júl. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Nézzük sorba:


Nacionalizmus tan: Lesz sok kirekesztő rasszista állat, aki még a saját anyját is megveri mert hosszú az orra. Ennyit értenének meg a gyerekek a nacionalizmusból.


Politika: A legtöbb felnőtt sem képes megérteni a politikát, még megfelelő előképzettséggel sem. Gyerekeknek meg aztán esélyük se lenne még az alapfogalmakat se megérteni, mert nincs semmilyen előtanulmányuk (történelem, filozófia stb.).


Matek, magyar nem fölösleges. A matematika fontos az agy fejlődéséhez, nélküle nem alakulnak ki rendesen bizonyos részei, a magyarnak szerintem is erőltetett némelyik része, de szükséges a helyesírás, kommunikáció, szociális kapcsolatok fejlődése miatt.


Történelmet másodikas gyerek nem fogja érteni, amit felfog belőle az később gondot okozhat, mint esetleges rossz berögződés.


Hangszeren játszon az, aki akar, elég drága mulatság és tanár sincs elég.


Angol világnyelv, mindenhol szükség van rá, spanyolt és franciát lehet sok helyen tanulni, ez így van rendjén.


Horvát-olasz-görög szakkörnek nem tudom mi értelme lenne, aki akarja, az tanulhatja a nyelvet iskolán kívül.


Sport kötelezővé tétele baromság, mások a fizikai adottságok és felszerelés sincs elég. Támogatni kell a sportot, de hülyeség kötelezővé tenni, elég a lehetőséget megadni.


Földrajznak nincs értelme elsőben, még olvasni-írni sem tudnak a gyerekek.


Kötelező katonaság szintén hülyeség, ettől még lesznek emosok és punkok. A modern hadviselésben pedig semmit nem ér a nagy létszámú gyalogos sereg, kizárólag a modern haditechnika és ezeknek a magas szinten kiképzett kezelői a fontosak.

2012. júl. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Előre leszögezem, hogy 14éves vagyok ezért az ötleteidnek én is áldozata lennék...

"Nacionalizmus tan- Hogy végre ne Gárdistákból, Jaj én külföldre megyekből és szarók a hazámrából álljon össze egy mai 6.,7.,8. osztály"


A sulimban maximum 7 ilyen gyerek van a 90 tanuló között( Csak 6.7.8-ra gondolok)


"Politika- hogy tisztába legyenek a mai országukkal "

Eleget hallom a felnőttektől, hogy mennyit szidják a magyar politikát. Egyátalán nem értek a politikához, de amit hallani róla nem is akarok hozzá érteni!


"A matek és a magyar "önálló" alsóban megszűnne mert fölösleges.


Alsóban a magyar óra az olvasás, nyelvtan, fogalmazás tantárgyakból áll. Ha ezeket kivennéd alsóból, akkor 5.ben tanulnának a gyerekek olvasni és helyesen írni?!


"Zene óra Ének helyett itt a gyerekek megtanulnának valamilyen hangszeren játszani lehetőleg a Hegedű, Zongora, Nagybőgő, Trombita és fuvola közül de persze mást is lehetne majd választani. " A gyerekek 95%-át nem foglalkoztazják a hangszerek, 20-ból max 1 gyerek jár önszántából valami délutáni foglalkozásra...


"Az angol és orosz nyelvet kiiktatva a német mellé spanyol és francia választék lenne" Az angol a világnyelv, minden munkahelyen sokkal nagyobb szükség van rá, mint a többire.

A német-angol-francia kombó lenne a lgjobb.


"Illetve Horvát-Olasz és Görög szakkörök is indulnának önszorgalomból (én horvátra és görögre tuti mennék)."

Én pedig le se sz*rnám ezeket... mert neked tetszene , másra nem kell ráerőltetni.


"Kötelező lenne valamilyen sport 17 éves korig (sok az ingyenes klub szóval ez nem akadály a szegényebbeknek sem) "Nekem elég a súlyzós edzés otthon, el nem mennék ilyesmire, sportgyűlölő vagyok... Aki szeret sportolni az elmegy, aki nem az nem.


"A kötelező katonaság vissza hozatala, hogy a későbbiekben se puhuljanak el és, hogy ne legyenek emosok és punkok.

Illetve legalább lenne ki képzet mozdítható sereg esetleges "nagy baj" esetén! " 1: Az országnak erre nagyon nincs pénze... 2 miért akarod belenevelni a militarizmust a gyerekekbe? Aki akar jelentkezik, aki nem az meg nem...



Két dolog van amit támogatok csak:

"a Törit 2.-ra visszahozni az 5. helyett. "

"A Földrajz órát is 5.-6.-7.-ről 1. visszahozni. "

Ezt viszont jólenne visszahozni, az osztálytársaim 50%-a nem tudná megmutatni egy térképen a Mecsek-et... És azt se tudja mikor volt Eger ostroma.

2012. júl. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem, ami hiányzik az iskolákból az sokkal inkább valami alapvető gazdaságtan lenne.
2012. júl. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem logikát és vitakultúrát kéne tanítani, az mindenkire ráférne.
2012. júl. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Meg lehetne csinálni és értelme is lenne, de ez így nagyon sok.

Én alsó tagozatban csak alap dolgokat tanítanék, de nagyon rugalmasan. Szóval sok matek lenne, fizikai kísérletek, nem képleteket magoltatnának a gyerekkel, mert az úgy olcsóbb, "fontosak a reáltárgyak" címszóval. Rengeteg olvasás, szövegértés és írás is kell. Minden év végén több oldalas fogalmazást íratnék, és ezt nagyon komolyan venném. A hangos olvasást szintén. Ha kell, akkor üvöltsön az a gyerek az iskolában, de tanuljon meg felolvasni egy szöveget.

A magyarhoz rengeteg történelem és földrajzi dolog is kapcsolódik, ezeket is be lehet illeszteni a tantervbe.

Szóval kevesebb dolog legyen, de azokat nagyon gyakorolja be a gyerek, mert aki gyerekkorában hozzászokott az igénytelenséghez, nem tud olvasni és hasonlók, abból többnyire ilyen felnőtt is lesz.

A németen kívül én nem tanítanék idegen nyelvet általánosban. Értelmetlen. Lehet valami alapszintű fonetikai órát tartani, de az idegen nyelveket középiskolában kellene megtanítani.

Én a kötelező katonasággal nem értek egyet. Szerintem szenvedés volt a hivatásos és a sorállománynak is. Nagyon drága is lenne, ennyi pénzből egy korszerű hadsereget lehet felállítani, önkéntesekkel és jó hírnévvel.

2012. júl. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
9%
De igen.
2012. júl. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

"Nacionalizmus tan- Hogy végre ne Gárdistákból, Jaj én külföldre megyekből és szarók a hazámrából álljon össze egy mai 6.,7.,8. osztály."


Két olyan dolgot mosol itt össze, aminek semmi köze egymáshoz. A gárdisták egy önmagukat politikai csoportosulásként kezelő gyülekezet, aminek célja az erőfitogtatás és a megfélemlítés.

Akik kimennek az országból, azok a rossz munkakörülmények és fizetések miatt teszik, tudod, a hazaszeretetből nem lehet kifizetni a számlákat és a kaját. Te inkább lennél orvos 110.000-s fizetéssel egy lerobbant kórházban, vagy 800.000 Ft-nak megfelelő fizetésért egy modern, kellemes légkörű kórházban.


"Politika- hogy tisztába legyenek a mai országukkal"


Semmi értelme, a politikát nem lehet oktatni, pláne semlegesen nem. Igenis el tudom képzelni, hogy egy-két-háromszáz tanár a saját elmebeteg ideológiájának terjesztésére használná a tanórát.


"A matek és a magyar "önálló" alsóban megszűnne mert fölösleges. E helyet inkább a Törit 2.-ra visszahozni az 5. helyett."


Mivel láthatóan hadilábon állsz a magyarral, sejtem, mennyire örülnél, ha eltörölnék. De ez teljesen irreleváns és infantilis viselkedés, az alsós gyerek nem fog tudni írni, olvasni, összeadni, szorozni (láttál már facebookon egy nullával szorzós feladvány kommentjeit???) de már jó alaposan a fejébe ültetik, mily dicső a haza múltja.


"Zene óra Ének helyett itt a gyerekek megtanulnának valamilyen hangszeren játszani lehetőleg a Hegedű, Zongora, Nagybőgő, Trombita és fuvola közül de persze mást is lehetne majd választani."


Ennek még lenne is értelme úgy-ahogy, de semmiképpen sem kötelező módon, max. támogatni. Az igaz, hogy valamilyen hangszeren játszani nagyban segíti a kulturális érzék kifejlődését, a koncentrációkészséget. De miért pont ezek a hangszerek?


"Az angol és orosz nyelvet kiiktatva a német mellé spanyol és francia választék lenne."


Gondolom az angolt kiszavaztad, mert nem bírsz vele... de egyébként miért? A mai világ nyelve az angol, sokan ellenzik, de miért kell ennek ellenszegülni? Vagy teljesen el akarod lehetetleníteni a jövő nemzedékét? Nemzetközi szinten biztos sokra mennek majd a spanyol nyelvtudással, de közel sem annyira, mint az angollal.


Az oroszt pedig már '90-ben megszüntetni is marhaság volt, nem kellett volna kötelező tantárgyként kezelni, de legalább a lehetőset fel kellett volna kínálni a gyerekeknek. A legfontosabb szláv nyelv.


A német, francia, spanyol most is a top nyelvek között van (az angollal együtt ez a négy legkedveltebb) semmi értelme erőltetni a továbbiakban.


"Illetve Horvát-Olasz és Görög szakkörök is indulnának önszorgalomból (én horvátra és görögre tuti mennék). "


Én meg üzbégre és szingalézre mennék, akkor tanuljon mindenki azt? Úristen de gyerekes vagy. Görög? Minek?


"Kötelező lenne valamilyen sport 17 éves korig (sok az ingyenes klub szóval ez nem akadály a szegényebbeknek sem)"


Ez tényleg nem lenne hátrány, de kötelezővé akkor sem tenném. Mindenkinek el lehet dönteni, hogy mit akar kezdeni a saját testével.


"A Földrajz órát is 5.-6.-7.-ről 1. visszahozni."


1-re semmiképp. Maximum 4-től.


"A kötelező katonaság vissza hozatala, hogy a későbbiekben se puhuljanak el és, hogy ne legyenek emosok és punkok.

Illetve legalább lenne ki képzet mozdítható sereg esetleges "nagy baj" esetén!"


Látom fantasztikusan tudsz úgy ugrálni, hogy azt sem tudod, miről beszélsz! Voltál már sorkatona? Kérlek mondj róla többet, mennyire élvezted és hasznosnak találtad! Ez kb. olyan mintha azt akarnád megmondani 14 évesen, hogy mit tanítsanak az orvosi egyetemen.


Nagy baj esetén meg NATO-tagok vagyunk, nem maradunk egyedül, hacsaknem mi provokáltuk ki a háborút (pl. egy másik NATO-tag ellen).


"Így végre nem idióták mennének ki az iskolákból hanem 85%-ban érett felnőttek!"


Biztos alapos felméréseket végeztél, hogy ennyire írod ezt a 85%-ot - csak az a baj, hogy te még mindig a maradék 15%-ba tartozol!


Ja, egyébként:

- be iktatni --> beiktatni

- tan- Hogy --> tan, hogy

- Gárdisták --> gárdisták

- Jaj én --> jaj, én

- szarók --> szarok

- 6.,7.,8. --> 6., 7., 8.

- Politika- hogy --> Politika, hogy

- országukkal --> országunkkal

- megszűnne mert --> megszűnne, mert

- E helyett --> ehelyett

- Törit --> törit

- 2.-ra --> 2-ra

- Ének --> ének

- játszani lehetőleg --> játszani, lehetőleg

- Hegedű, Zongora, Nagybőgő, Trombita --> hegedű, zongora nagybőgő, trombita

- kiiktatva a német mellé --> kiiktatva, a német mellé

- Horvát-Olasz és Görög --> horvát, olasz és görög

- ingyenes klub szóval ez --> ingyenes klub, szóval ez

- Földrajz --> földrajz

- 5.-6.-7.-ről --> 5-ről, 6-ról és 7-ről

- 1. --> 1-re

- vissza hozatala --> visszahozatala

- ki képzet --> kiképzett


még mindig meg akarod szüntetni a magyartanítást?

2012. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Nem.
2012. júl. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!