Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az erdélyiek általánosságban...

Az erdélyiek általánosságban miért szeretik annyira Orbán Viktort?

Figyelt kérdés
Nem az érdekel, hogy az mszp-t miért utálják, vagy az lmp-t, hanem, hogy miért szeretik a Fideszt és OV-t?
2012. júl. 28. 13:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Épp olvasgatom az erdélyi hírportálok kommentjeit, hogy az ottaniak mennyire odavannak Viktorért. De miért? Ha itt élnének, akkor is szeretnék vajon? Ilyen arányban?
2012. júl. 28. 13:35
 2/13 AdamLeBron ***** válasza:
73%
Szerintem az erdélyiek általában nem szeretik Orbán Viktort, meg úgy általában az őket játékszernek tekintő magyar politikusokat sem.
2012. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy szeretik. Az, hogy egy-egy utazása alkalmával tömegek gyűlnek össze ott, ahol megjelenik, még nem jelenti feltétlenül azt, hogy szeretik. Egyszerűen eseménynek számít, ha megjelenik valahol, és ha Kati néni megy, akkor a Mari néni sem marad otthon és így tovább. Ha egy politikust sokan megbámulnak, tömegrendezvényen meghallgatnak, még nem jelenti feltétlenül azt, hogy szeretik is.
2012. júl. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Az erdélyi Magyarokkal vigyázni kell.

Szertik az itthoni Magyarokat dúsgazdagnak nézni és kicsalni belőlük pénzt, nem gyengén.

Na meg jól nyalnak a főnöknél itthon.

Szóval csak nyalnak Viktornak vagy a Fidesznek, hogy támogassák őket itthonról pénzel.

Azért tudom mert kapcsolatom van az erdélyi Magyarokkal sokakat ismerek. Sajnos nagyon sokszór csalódtam bennük. Ötleteket nem szabad elmondani nekik mert lenyúlják. Sokkal többet és kellemesen csalódtam a Román emberekben.

Ez egy 5 éves tapasztalatom havi 20 nap kintléttel!

2012. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Ha annyira szeretnék Orbánt, nem az RMDSZ győzött volna hatalmas fölénnyel a helyhatósági választásokon, hanem Tőkésék pártja, akiket Orbánék, Kövérék nyomattak. Szerintem Erdélyből sokan átlátnak a szitán, hogy a Fidesz számára ők csak eszközök, egy lehetséges felmentő sereg Orbán agyában az újraválasztáshoz, ha majd idehaza megutálják őket a választók.
2012. júl. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az RMDSZ egy magyar párt. El is próbálják rendesen lehetetleníteni a román pártok.
2012. júl. 28. 14:04
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A Tőkés-féle Néppárt is egy magyar párt. Lényegében a Fidesz erdélyi fiókszervezete. Mégis az RMDSZ-t támogatják a magyarok, lényegesen többen. Itt nem a román-magyar viszonyról van szó (nem értem, minek kevered ide), hanem a magyar-magyar viszonyról.
2012. júl. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Akkor miért nincs egyetlen magyar párt?, sokkal jobban járnának, mintha kettéoszlanak, úgyhogy nem értem...

(ez a felvidékieknek is szól)

2012. júl. 28. 14:19
 9/13 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Nem szeretik de a többieket még kevésbé.Ezért tűnhetett úgy,hogy szeretik.
2012. júl. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező: "Akkor miért nincs egyetlen magyar párt?, sokkal jobban járnának, mintha kettéoszlanak, úgyhogy nem értem... "


Régebben egy romániai magyar párt volt: az RMDSZ. Orbánék viszont Tőkéssel együtt úgy gondolták, jobban járnak, ha a határon túliakat is megosztják, ezért létrehozták a Néppártot, aminek itthonról kampányolnak, azt sulykolva, hogy az RMDSZ nem eléggé magyar párt, az RMDSZ besimul a romániai politikába stb. Viszont mint látható, az erdélyieket sem lehet a végletekig hülyíteni.

2012. júl. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!