Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted mennyire helyes,...

Szerinted mennyire helyes, hogy Orbán Viktor a romániai népszavazás bojkottálására szólítja fel az erdélyi magyarokat?

Figyelt kérdés

Ma Romániában népszavazás van Basescu elnök leváltásáról. Az elnök a választópolgárok körülbelül 10-15 százalékának támogatását élvezi. Ha a választáson nem vesz rész a választók legalább 50 százaléka akkor bármilyen az arány az elnök a helyén marad.

Ebben a helyzetben nagyon fontos a magyarok részvétele is mert gyakorlatilag az elnök ténykedése miatt a magyarság is nagyon szenvedett. Számomra megdöbbentő, hogy ebben a helyzetben Orbán Viktor a választások bojkottálását javasolja az erdélyi magyarok számára. Az eredmény az, hogy Kovászna, Hargita és Szatmár megyében rendkívül kicsi a részvétel.

Én állandóan szimpatizáltam Orbán Viktorral de most nagyot csalódtam benne. Ha a magyarok miatt lesz érvénytelen a népszavazás nem csak gazdaságilag fogunk tovább szenvedni de a román többség ellenszenvét is magunkra szabadítjuk. Ez persze Orbánnak nem fog fájni.

Mi a véleményetek erről a kérdésről?


Egy erdélyi magyar.



2012. júl. 29. 19:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem próbálj meg mindenkit a környékeden arra buzdítani hogy szavazzanak, és mond el nekik hogy bármennyire is próbálja orbán azt a látszatot kelteni hogy itthon szeretjük őt, se a magyarok nem szeretik őt se orbán a magyarokat, és nem értük áll ki. Akár a határon belüli akár a határon túli magyarságról van szó. Nem hagyhatjuk hogy orbán ugyan úgy becsapja a határon túli magyarságot, mint ahogy a határon belülit becsapta.
2012. júl. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

A demokrácia megcsúfolása ami történik. Az exitpoll eredményei szerint a népszavazáson részt vevők 84 százaléka az elnök leváltása mellett szavazott. Az 50 százalék részvétel az elnök és Orbán bojkott javaslatára úgy néz ki, hogy nem lesz meg. Ilyen nem tudom, hogy mikor történt meg a világban. Én nagy híve voltam Orbánnak de most óriásit ártott nekünk és én óriásit csalódtam benne. Ha pár ezer szavazaton fog múlni akkor nem tudom, hogy mennyire fogják ezt az emberek megbocsájtani neki és folytatni az értelmetlen szenvedést. Ami Romániában most történik bármi is legyen a végeredmény a demokrácia teljes megcsúfolása.

Arra a következtetésre jutottam, hogy Orbán nemcsak felelőtlen de veszélyes is. Soha többé nem fogok hinni benne.

2012. júl. 29. 22:07
 13/19 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom megítélni Basescu és Ponta politikáját sem, mivel nem ott élek. Bár az erdely.ma nevű oldalon dícsérik Orbánt és inkább Basescu mellett állnak. Nem tudom, mennyire reprezentatív az erdely.ma kommentelőiről véve az ottani viszonyokat.

Ettől függetlenül nem tetszik Orbán stílusa sem. Ez szerintem egy kampány volt Viktornak, hogy felvásárolja az erdélyi magyarok szavazatát. Tehát nem nemzeti a Viktorunk, hanem álnemzeti.

2012. júl. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
58%
Ne legyetek már ennyire birkák Erdélyben, hogy ezt a felcsúti mocskos cigányt istenítitek! Legyen eszetek és ne dőljetek be neki, itthon is minden normális ember utálja ezt a kisebbségi komplexustól szenvedő zsarnokot.
2012. júl. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

"Ebben a helyzetben nagyon fontos a magyarok részvétele is mert gyakorlatilag az elnök ténykedése miatt a magyarság is nagyon szenvedett."


Mindjárt megszakad a szívem.....

2012. júl. 30. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
érdekes, hogy mindenki Orbánt hibáztatja, hogy nem mentünk szavazni, pedig ez nem így van. Nem hiszem, hogy a Tusványoson elhangzott beszédet hallotta az erdélyi magyarság egésze, csak 4 ezren vettek részt rajta.Azért nem mentünk szavazni, mert nekünk ebből se hasznunk nem lesz, se hátrányunk, ígyis úgyis szarul élünk.Ennyi az egész Titok.Orbán meg hiába tette azt a kijelentést nem miatta nem mentünk szavazni.
2012. júl. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Lehet téged nem érint sem pozizivan sem negativan a dolog. Nekem viszont levonta a fizetésem 25 százalékát, elvette a 13. havi fizetést, kényszerszabadságra küldött, a szbadságpénzemnek levonta a 25 százalékát mosolyogva viccet mondva. Igazából ő volt a miniszterelnök mert Boc csak a bábja volt. Az hogy minden lakost 1500 euróval eladósitotta már csak hab a tortán. A kórházak, iskolák bezárása szintén nézőpont kérdése, az ÁFA megemelése gondolom nem lényeges. A sok alkotmányellenes rendelkezés szintén nem lényeges, ahogyan az autópályák épitése a nyugati árak többszöröséért.

Mielőtt átvették volna a stafétát Románia fejlődött a leggyorsabban a térségben, évi 7-8 százalék volt. Komoly befektetések voltak kölcsönök nélkül, a fizetések és nyugdijak folyamatosan emelkedtek és nem volt komoly deficit. Nem volt külföldi tartozás. Azóta egymillióval több munkanélküli van.

A sziciális segélyezetteknek valóban mindegy de a többségnek nem mert volt és lehetett volna alternativa.

Ha valaki nem érti a mostani és az előző kormányzás közötti különbséget az pontosan megérdemli ami most folyik ebben az országban.

2012. júl. 31. 17:59
 18/19 anonim válasza:
Én elhiszem, hogy mindezek a dolgok rosszul érintettek téged, de azt hiszed, hogy a következő ,,escu" elnökkel nem járnánk mégrosszabbul? Úgyis az lesz ennek a vége, hogy ponta bácsiék valahogy elrendezik, hogy legyen érvényes ez a referendum, ja és nem csak rajtam múlott, vagy a családomon, hogy nem váltották le.
2012. júl. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Az emberek manipulációjának az egyik leghatásosabb módja az amikor elveszik az emberek jövőjét. Ezt úgy érik el, hogy a politikai elitet kollektiv bünösként állitják be. Ebben az esetben az emberek nincs miért elmenjenek választani, szavazni. Ami ennél is súlyosabb az, hogy nincs kit feleléségre vonni. Az emberek nem akarják megérteni, hogy mindig is van alternativa.

Hogy jönne az ki, hogy nem itélünk el valakit azért mert lopott azt állitva, hogy mindenki lop. Innen már csak egy lépés, hogy a társadalmi morál a szakadékba taszitson bennünket. Véleményem az, hogy aki hibázik azt meg kell büntetni és lehetőséget kell adni másoknak. Ha egy társadalom nem tesz különbséget jó és rossz között, elvesztve a reményt a jövőbe akkor az a társadalom a politika, a bűnözés és a pénz hatalmának az áldozata lesz. Nézzétek meg mi folyik Európában. Ha az Európai Parlament vagy bármely európai szervezet hibás döntést hoz felelőségre vonnak valakit? Sajnos ezt tanuljuk meg és igy teljesen kiszolgáltatott helyzetbe kerülünk.

2012. júl. 31. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!