Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok hozzá ha a...

EagleHUN kérdése:

Mit szólnátok hozzá ha a dohányosoktól bizonyos dolgokat megtagadna az állam?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyasmire hogy például kiderül valakiről hogy terhes, amúgy is vérvizsgálatot kell végezni, megvizsgálják a nikotin szintjét. Ha van visszarendelik havonta és újravizsgálják csökken -e , ha nem csökken akkor a retorziókat helyeznek kilátásba például ha a következő alkalommal sem csökken akkor nem kap gyed gyest...


Vagy például kiderül valakiről hogy Gége, torok, tüdő rákos, megvizsgálják a vérét és ha sok benne a nikotin akkor nem téríti az állami kassza a gyógyíttatását, de csak a dohányzással egyértelműen összefüggő betegségeknél.

De itt is meg lehet csinálni azt is hogy a vérvizsgálatok közt csökkennie kell a szintjének hogy térítsék.


Lehet hogy így elsőre igazságtalannak hangzik, de egyrészt undorító ha egy nagy hasú kismamát látok dohányozni, ehhez nincs joga, nincs joga károsítani a saját gyermekének egészségét sem.

Másrészt disznóság a többi nem dohányzó emberrel szemben hogy az ő adóforintjaikat használják olyan felelőtlen emberek gyógyítására, akik tisztában vannak a szokásuk károsságával mégis csinálják.


Magyarországon évente egy kisvárosnyi ember hal meg rákban 70-80% ban a dohányzás miatt, fogy a Magyarság. Valamit tenni kell az államnak ez ügyben is!



2012. júl. 30. 19:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%
Jó az ötlet, de majd kapsz a sok bagóstól.
2012. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
98%
A nikotint ne keressék a vérben, mert azzal csak azt büntetnék meg, aki passzív dohányos - ő nem tehet róla. De különben egy jobban kidolgozott rendszerrel eggyetértenék - csakhogy a gondok gyógyítását a fiatalok és családok körében kéne kezdeni, az egészségügy már a következménye a dohányzásnak, nem a gyökere.
2012. júl. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
66%

Az elképzelés nem rossz,de mégsem.

A nem dohányzók adóforintjait is felhasználják-igen,de a dohányos a cigijével szerinted mennyi adót fizet be.sokkal többet mint te.

A dohányzással egyértelműen összefüggő betegségek-találgatások vannak, de orvosilag bizonyítottan ilyan nincs.

2012. júl. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 asmosys ***** válasza:
84%
Nem akarlak elkeseríteni, de egy dohányos betegellátása az élete során semmivel nem kerül többe, mint aki nem dohányzik. Sajnos azok is megbetegszenek. Sőt az igazán költséges ellátások jobban köthetőek az elhízáshoz, mint a doházáshoz.
2012. júl. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 rémuralom ***** válasza:
93%

Tudod, mire emlékeztet ez engem? A Sicko című Michael Moore-féle dokumentumfilmre. Az amerikai egészségügyi rendszerről szól (2007-es film, tehát még egyértelműen az ObamaCare előtt járunk). Nem tudom, láttad-e, tömören elmondva az a lényege, hogy a biztosítóknak hosszú listáik vannak bizonyos betegségekről, melyek közül ha a biztosítást igénylő bármelyikkel rendelkezik, egyszerűen megtagadják tőle a biztosítás megkötését, és így egészségügyi költségeinek megtérítését. Michael Moore-t az indította a dokumentumfilm leforgatására, hogy felháborodott, amiért ilyet a biztosítók megtehetnek, és az állam abszolút semmit nem tesz ellene. Ha a te elképzelésed itt nálunk megvalósulna, az olyan lenne, mint a múlt heti dinnyekartell: normális országban tűzzel-vassal irtják a hasonlót, itthon meg az állam kezdeményezi.


Arról meg már hadd ne írjak regényt, hogy a dohányos-nemdohányos felosztás körül-belül ugyanannyira alkalmas a nép megosztására, mint a nemzetiségi-etnikai, vallási ellentétek, vagy a pártok. És mint az ősi hatalmi elv mondja: divide et impera.

2012. júl. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Kedves 19:29 a passzív dohányosokat nem szívatnák meg ezzel, erre is gondoltam már bár túl hosszú lett volna beírnom. Mégpedig azért nem mert jelenleg aki passzív dohányos nem igazán erélyesen zavarja el maga mellől a dohányost, ha következménye lenne a dolognak lehet hogy ez is változna. Kiküldené pl a férjét/feleségét az udvarra bagózni az illető.

Mondjuk érdekes lenne a helyzet ha buszmegállóban a kismamák elzavarnának egy megtermett kopasz dohányos fickót. :)

Amúgy meg lehet minimum szintet meghatározni, hogy milyen magas szinttől nem lehetséges hogy passzív dohányzással szedte össze az illető azt a nikotin mennyiséget.


Kedves 19:30 a logikád nem jó, mert ezek szerint ha én sok kést/pisztolyt/ciánt... vásárolok és ezekkel öldösöm az embereket a kés után befizetett adó mentesít a felelősség alól?

2012. júl. 30. 19:42
 7/35 A kérdező kommentje:

Mivel a "nép" nek mindössze 15-20%-a aktív dohányos a nép megosztására ugyan alkalmas, de ha népszavazásra kerülne sor hogy pl betiltsák-e a dohányzást a többség megszavazná hogy igen, és ezzel rá is kényszerítené az akaratát egy kisebbségre. Ez szerintem sokkal rosszabb és több társadalmi feszültséget és problémát(csempészet, bedutyizandó illegálban dohányzók?)

szülne mint amit a kérdésemben javasoltam.

2012. júl. 30. 19:49
 8/35 anonim ***** válasza:
67%
A dohányos rengeteg adót fizet be, a 800 Ft-os cigi fele szinte az. Alkoholistákról miért nem beszélsz, vagy az elhÍzottakról, akiknek sokkal több betegségük alakul ki az elhÍzás miatt? És az alkohol is árthat másnak, autóbalesetek, családi erőszak stb. Nagyon sok mindenre rá lehetne húzni ilyen dolgokat.
2012. júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

A terhesen dohányzással kapcsolatban egyetértek.


Viszont akkor ugyan ezt vezessük be az alkoholisták körében is, a kábítószer élvezők körébenvagy ha már fent felvetődött az elhízás, túlsúlyos... nem adott le tudom is én 10 hét alatt 3 Kilót dobjuk ki a kórházból, cukor betegek...? Sajnos lehetne folytatni sort


Az hogy valaki a saját életét teszi tönkre az egy dolog... ha másét is az már egy másik Nyilvánvaló hogy terhes anya esetén a magzat vagy ép az anya nem tud odébb menni, de ettől függetlenül minimális kultúra kérdése hogy valaki nem füstöl az orrom alá. Azért szerintem eljutottunk odáig hogy egy társaságban megkérdezik hogy zavar a füst vagy sem, vagy alapból elvonulnak.


(egyébként jogos amit fent felvetettek egy dohányos elég sok pluszt fizet az államkasszába... most meg ne kérdezd hogy mennyit mert fogalmam sincs)

2012. júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 compactegon ***** válasza:
75%
egy legújabb kutatás szerint az égetett több eséllyel okoz daganatos megbetegedést, mint a dohányzás. pedig azután viszonylag kevesen adóznak. egyébként régóta dohán
2012. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!