Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok hozzá ha a...

EagleHUN kérdése:

Mit szólnátok hozzá ha a dohányosoktól bizonyos dolgokat megtagadna az állam?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyasmire hogy például kiderül valakiről hogy terhes, amúgy is vérvizsgálatot kell végezni, megvizsgálják a nikotin szintjét. Ha van visszarendelik havonta és újravizsgálják csökken -e , ha nem csökken akkor a retorziókat helyeznek kilátásba például ha a következő alkalommal sem csökken akkor nem kap gyed gyest...


Vagy például kiderül valakiről hogy Gége, torok, tüdő rákos, megvizsgálják a vérét és ha sok benne a nikotin akkor nem téríti az állami kassza a gyógyíttatását, de csak a dohányzással egyértelműen összefüggő betegségeknél.

De itt is meg lehet csinálni azt is hogy a vérvizsgálatok közt csökkennie kell a szintjének hogy térítsék.


Lehet hogy így elsőre igazságtalannak hangzik, de egyrészt undorító ha egy nagy hasú kismamát látok dohányozni, ehhez nincs joga, nincs joga károsítani a saját gyermekének egészségét sem.

Másrészt disznóság a többi nem dohányzó emberrel szemben hogy az ő adóforintjaikat használják olyan felelőtlen emberek gyógyítására, akik tisztában vannak a szokásuk károsságával mégis csinálják.


Magyarországon évente egy kisvárosnyi ember hal meg rákban 70-80% ban a dohányzás miatt, fogy a Magyarság. Valamit tenni kell az államnak ez ügyben is!



2012. júl. 30. 19:20
1 2 3 4
 11/35 compactegon ***** válasza:
50%
yzom és megértem az ellenszenvet a dohányzással kapcsolatban, én is utálom, mocsok egy drog. mondjuk dokinál vagy 15 éve nem voltam, és nem is tervezem :)
2012. júl. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
44%

szerintem ezt az alkoholisták ellen kellene bevezetni. én nem szeretem az alkoholistákat

adóztassák jobban a nagycsaládosokat, hogy miért? úgyis tanulatlan improduktív prolikat nevelnek

szüntessék meg a pszichiátriákat, mert az elmebetegek is csak pluszterhet és irdatlan költséget jelentenek mindenkinek.

minek kell a devizahiteleseket segíteni? maguknak keresték a bajt.

a romáknak se osszanak ám segélyt! miért bántja mindenki a multikat? szerintem a magyar vállalkozókra kell többletterhet róni.

a munkanélküli segélyeket is el kell törölni. aki nem dolgozik ne is egyék.

nyugdíjat minek osztanak? improduktív öreg mind, csak foglalja a helyet a bkvn.


miért pont a dohányosokat szúrtad ki? szerintem van az a dohányos aki egy nap alatt több hasznot hoz a társadalomnak, mint te egész elfuserált életedben!

2012. júl. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Az utóbbi néhány hozzászóló közt volt néhány érdekes fölvetés, ezekre válaszolnék összesítve.

A dohányzás kérdése szerintem minden mástól különbözik amiket itt fölvetettetek, kivéve a drogoktól, azzal egyetértek azzal lehetne egy ilyen törvényt egy füst alá venni. (Már csak azért is mert kimutatták hogy legalább annyira okoz függőséget is mint amennyire a marcsa.)


Az elhízottakról: elhízást okozhat betegség, hormonzavar stb is., enni mindenkinek kell, anélkül nem maradsz életben. Mértéktelenség miatt nem lehet büntetni senkit.

Ez kilőve szerintem.


Baleset: a baleset az baleset arról sem tehet az illető, rém gusztustalannak tartom pl az állam ezen intézkedését is emiatt hogy a baleset biztosítást is megadóztatták. (nincs autóm, nincs biztosításom)


Családi erőszak: a lehető legrosszabb/(legjobb ellen) példát hoztad ezzel, a családi erőszakért ha elkapják az illetőt felelősségre is vonják, a döntéseiért felel.


Az alkoholt hagytam utoljára, nem véletlenül, ez már sokkal közelebb áll a dohányzáshoz mégsem lehet egy füst alá venni vele. A minőségi nem tömény(égetett) alkoholok bor, sör káros hatása nem igazán bizonyított ha mértékkel fogyasztják, sőt a bor antioxidáns, vérképző hatású a sör B vitaminokban gazdag. A hagyományos szeszek főleg a sör és a bor előállítása rendkívüli kultúrális hagyományokkal rendelkezik. Mindenki felel a saját mértékletességéért.

Az alkoholt nem fogyaszthatod felelősség nélkül, jé erre vannak törvények: nem vezethetsz, nem dolgozhatsz alkoholos befolyásoltság alatt, ha alkoholmámorban követsz el valamit súlyosbító körülménynek számít...

És végül ha alkoholt iszol attól még a melletted álló józan marad!


Szóval a dohányzás egészen egyedi ilyen szempontból:

-Mérgezhetsz másokat felelősségre vonás veszélye nélkül

-Legalább annyira káros és függőséget okozó mint a fű mégsem tiltják

-Vezethetsz bármit cigivel a kezedben miközben legalább annyira veszélyes mint a többi tiltott eszköz(a mobil telefon és az alkohol is tiltott) Sőt a GPS korlátozásán gondolkodik a törvényalkotó! Röhej.

-A kultúrájáról meg annyit ha esetleg megszólsz valakit ma pl a buszmegállóban még neki áll feljebb, örülhetsz ha meg nem ver, hiába magyarázod hogy tilos.


Abbeli válaszom meg újfent megismétlem hogy a befizetett adó NEM mentesít a felelősség alól. Az alkohol után is sok adót fizetnek mégis elveszik a jogsid ha ittasan vezetsz sőt lecsuknak ha balesetet okozol. Ha a dohányos kezében füstölgő cigi miatt történik a baleset még csak nem is súlyosbító körülmény!


EMBEREK SENKI NEM ÉRZI a POZITÍV DISZKRIMINÁCIÓT A DOHÁNYZÁS IRÁNT?

2012. júl. 30. 20:55
 14/35 anonim ***** válasza:
87%

"enni mindenkinek kell, anélkül nem maradsz életben. Mértéktelenség miatt nem lehet büntetni senkit.

Ez kilőve szerintem. "


Akkor az ebből fakadó ellhízás, koleszterin problémák, 2-es tipusu diabétesz, szív panaszok és még sorolhatnánk, az nem gond ( szerintem a felnőtt lakosság nagyobb részét érinti, mint a dohányzás), ennek a kezelésére elb@szott pénz az nem lényeges. De a dohányzás az gond...


Abszolút nem védem a dohányzókat, de ha őket büntetjük ilyenformán, akkor mindenkit büntetni kellene ( mint a korábban leírt amcsi egészségbiztosítási példában ). Ja, akkor meg sokan állnának a fsz rossz oldalán.. hát ez ilyen :)

2012. júl. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
76%
Buszmegállóban nem lehet dohányozni. Miért ne lehetne akkor azokat is büntetni, akik csak zabálnak és nem mozognak? Családon belüli erőszak a legtöbb esetben ki se derül. Mértékkel iszik, mértékkel dohányzik, mondjuk napi 3 szál, azért az nem vészes. Tudod van orvos ismerősöm, mesélte, hogy a legtöbb betegség kialakulása úgy kezdődik, hogy valami problémával odamegy a beteg. Szólnak neki, hogy mozogni és fogyni kéne, mert mondjuk 90 kiló. Nem látják évekig, aztán 110 kilósan előkerül sok betegséggel, amit az elhÍzás okozott, ezzel az erővel a dohányosok miért fizessék az ő gyógyitásukat. És egyébként is, hogy képzeled te, hogy bárkitől is megvond a gyógykezelést. Biztos van a te életedben is olyan dolog, amiért kritizálni lehet téged.
2012. júl. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
81%

a dohányosokat már így is a végtelenségig üldözik arról nem is beszélve hogy a pl 7-800 ft doboz cigi ami 1 átlag bagós napi adagja az kb 3-400ft adó ezt beszorzod 365 el?

110000-150000ft adó és ez csak 1 év


én dohányzom de nem iszom egyáltalán alkoholt, kávét, és a mekihez akkor van közöm ha a járda kialakítása miatt nem tudom elkerülni


mégsem verem a mellem hogy tiltsák be ezeket csak azért mert ÉN nem élek velük

a passzív dohányzásos hülyeség meg tipikus idegbajt kapok tőle kifogás

ha dohányzó társaságban vagyok rágyújtok ha meg nem akkor keresek 1 ablakot vagy kimegyek a ház elé

ez kulturáltság kérdése


az elhízás, magas vérnyomás még mindig több embert juttat kórházba mint a dohányzás


de mondok neked olyat hogy csak nézel

reggelente 3an megyünk dolgozni és a buszmegállóban van 1 kocsma

minden reggel beugrottunk hogy a másik két kollega benyomja a reggeli kávé adagját

amióta nem lehet dohányozni a kocsmákba ők nem mennek be én meg nem kísérem őket mert előtte is csak 1 cigire ültem be amíg fogyasztottak

csitt-csatt kettejükön napi 50-60ft adót bukott állambácsi ami nem sok de sok ilyen ismerősöm van aki pont e miatt a törvény miatt NEM jár szórakozóhelyekre sem


ha szigorúan veszem a dolgot ez is egyfajta rasszizmus a dohányzókkal szemben


szerintem tökéletes megoldás volt a dohányzók/nem dohányzók elkülönítése vagy úgy kellett volna ezt a törvényt elfogadni hogy lenne CSAK dohányzó szórakozóhely és lekonyult volna a nem dohányzók szája hogy nem mehetnek be a kedvenc helyükre mert már dohányzó lett


az éremnek két oldala van de mindenki csak a sajátját szereti nézni

2012. júl. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Akkor taglaljuk tovább az emberi egészségtant:


Diabétesz: valaki örökli, genetikailag hajlamos rá, valaki nem, ehet akármennyi cukrot. (Nekem is családomban van, vigyázok magamra, de szinte biztos vagyok benne hogy ki fog alakulni, max később mint fateromnál nagynénémnél vagy nagymamámnál.)

Szívpanaszok: lehetnek veleszületettek is, lehetsz rá hajlamos genetikailag, nem mindíg van köze az elhízáshoz.

Koleszterin: Na ez a legérdekesebb, mert valaki egyszer húzott egy átlagot tudomisén 10000 ember átlagát vették alapul. De ez nem jelenti azt hogy nem lehet egészséges valaki eredendően magas vagy alacsony koleszterin szinttel csak azt hogy nem átlagos. Van egy falu észak olaszban ahol mindenki egy különleges gént hordoz, és halálos koleszterinszintjük mellett élnek 80-90 évig.

Emellett a vegetáriánusoknál is lehet magas koleszterinszint. Ebből kimutatták de még nem ismerték el(folyik róla a vita) hogy a magas koleszterin szintet a cukorbevitel okozza, nem a zsírok és húsok fogyasztása.

Akkor meg a cukorbevitellel kell valamit tenni.

Ja hogy tettek is chipsadó formájában, ja akkor jó? a "zabagépek" már fizetnek pluszt az egészségügyi ellátásukért. Zsírt meg szalonnát húst nyugodtan egyetek nem az okozza a problémát. (Paleolit táplálkozásnak nézz utána.)

2012. júl. 30. 21:13
 18/35 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én sem védem a legkevésbé sem a dohányosokat, de akkor a fentiekhez hozzátenném azokat betegeket, akiknek a betegségét az ingyenes szűrővizsgálatokkal időben ki lehetett volna szűrni, de nem mentek el. Pl. tüdődaganat, méhszáj-daganat, prosztata betegségek stb. Európában az egyik legjobb szűrőrendszerünk van (pl. a nőgyógyászati rákszűrés évente ingyenes, Nyugat-Európában 3 évente),mégis döbbenetesen sokan fordulnak későn orvoshoz. Akkor ezeket az embereket is büntessük? Másokat ugyan nem veszélyeztetnek, de mégiscsak felelősek az állapotukért.
2012. júl. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Az elhÍzás okozta betegségeket nem a veleszületett dolgokra értettük, de ne mond már, hogy a legtöbb kövér ember nem tehet róla? Egyébként csak lepantitottad a családon belüli agressziót, tudod hány gyerek, feleség kockáztatna inkább passzÍv dohányzást, mint részeg őrjöngést? Ne legyél már ilyen csőlátású.
2012. júl. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Gugu Gabor ***** válasza:
66%

Az ételről és elhízásról csak az egyik diákmelós helyem jut eszembe... vagy 10-en X éve... Minenki sírt hogy fáj szive magas a vérnyomása.. szédül és mi az ebéd kolbász szalonnával


Ez mennyivel jobb mintha elszívtak volna x doboz cigit?

2012. júl. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!