Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van egyéni nyugdíjszámla,...

Van egyéni nyugdíjszámla, vagy nincs egyéni nyugdíjszámla? Mi az igazság?

Figyelt kérdés

[link]


Ez?


[link]


Vagy ez?


Egy bennfentes válasza érdekelne. Kinek van igaza? A kormánynak, vagy másoknak?


2012. aug. 1. 10:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nincs egyéni számla. Miért, mit vártál?
2012. aug. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 nagyontamas ***** válasza:
100%

Nem vagyok bennfentes, de tudom, hogy nincs egyéni nyugdíjszála. Az a nyilvántartás van, ami a rendszerváltás óta létezik. A volt magánnyugdíj-pénztári tagoknak pont úgy, mint azoknak, akik nem voltak azok.

Az egyéni számla értelme az lenne, hogy az azon gyűjtött pénz, a járadék igénybevétele előtt örökölhető lenne, illetve folyamatosan figyelemmel lehetne kísérni, hogy mennyi járadékra vagy jogosult.

Valószínű, hogy ez az ígéret a mézesmadzag kategóriába tartozott, csak elfogyott a méz.

2012. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak olvasd el alaposan mindkét cikket!

Minkettőben leírják hogy nincs változás. Vagyis ugyan úgy nem lesz egyéni nyugdíjszámla mint eddig!

A különbség annyi hogy "elviekben" lehetne de gyakorlatban a szabályozás szerint nem lesz...


Hogy világosabban láss: Jelenleg ha nyugdíjba mész akkor pár emberke nekiáll megkeresni és kiszámolgatni a nyugdíjadat az elmúlt időszakok, befizetések stb alapján ami pár hónap! Amíg dolgozol, 40 évig, semmi infót nem kaphatsz erről max magadnak számolgathatod...

Az egyéni számla azt jelentette volna hogy bármikor lekérheted és láthatod hogy hol tartasz! És így egy nyugdíjvagyon lenyúlásnál vagy nyugdíjtörvény módosításnál egyből láthatod hogy mennyivel lettél megrövidítve!


Várható hogy nagy átb.szások lesznek a jövőben nyugdíjfronton de ha nem látod nem fáj... :))


A magánnyugdíj rendszer talán nem volt a legtökéletesebb de mindig képben lehettél és azért egész normálisan fizetett! A nyugdíjhoz képest mindenesetre nem volt rossz.


ha meg lett volna egyéni nyugdíjszámla, vélhetően kivonult volna mindenki mert látja hogy mennyi pénzzel átverték!

Ez van, pech...

2012. aug. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nincs ellentmondás a kettő között. Mandineres cikk:

"gondoskodott arról, hogy egyénileg vezethetőek legyenek a nyugdíjbiztosítással összefüggő adatok" Tehát már lehetséges (törvényileg), de jelenleg még nincsenek.

2012. aug. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

zoli7980


Akkor miért kapott a mandineres cikk 2X annyi zöldet, mint pirosat ???

Miért?

2012. aug. 1. 10:29
 6/15 A kérdező kommentje:

A manyupot azért szüntették be, mert qrva nagy államadósságot generált, és nem érte meg fenntartani, másrészt nagy gengszterek voltak ők is a lenyúlásban.

Én ilyenekről is hallottam.

2012. aug. 1. 10:35
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

"A manyupot azért szüntették be, mert qrva nagy államadósságot generált, és nem érte meg fenntartani..."


Na ez nem igaz. A pénztárak finanszírozták a magyar államadósságot, nem ők generálták. A mindenkori kormányok generálták az államadósság növekedését. Egyébként nem azért szüntették be, hanem azért mert az Orbán-kormány jókora lyukat ütött a költségvetésen, amit valahonnan be kellett tömni. Azután elfogyott a pénz, jöttek a különféle adók tömkelegei, mind azért, hogy fenn tudják tartani az egykulcsos adórendszert.

2012. aug. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A Manyupot azért szüntették meg,hogy a Fidesz ellophassa ! Nem azért,mert az államháztartásnak akkora teher volt. Ezt csak a Fidesz állítja.

Magánszámla pedig nincs és nem is lesz.

2012. aug. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom...én ezt a magyar nemzet onlinen olvastsm...hogy ezért kellett beszüntetniük és azt a 3000 milliárdot meg átszervezni.
2012. aug. 1. 10:53
 10/15 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a mandineres cikk a hazugság? :O
2012. aug. 1. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!