Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hallottatok már erről?

Hallottatok már erről?

Figyelt kérdés

Mit szóltok miniszterelnökünk legújabb ötletéhez,mely szerint besorolják,ki mikor szállhat fel egy buszra?

[link]



2012. aug. 3. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Az szép azért hogy a bérletesek szállhatnak fel utoljára. Ha én már nem férek fel e miatt akkor várjak jó esetben egy órát (vidéki tömegközlekedés 4ever) vagy még többet a következő buszra? Ha elvégzem a sulit (érettségi megvan, most jön a 2 év OKJ) és találok munkahelyet akkor nem kérdés hogy mivel fogok járni. Természetesen autóval. :D

Eddig is ahogy számolgattam, az autózás az én esetemben minimálisan lenne csak drágább mint a buszozás. Ha meg már 2-en vagy többen megyünk akkor pedig sokkal jobban megéri. Ilyen barom ötletet egyébként. Eszem megáll.

2012. aug. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az előreváltott jegyes ha nem fér fel a buszra, akkor új jegyet kell vennie. persze joggal reklamálhat, hogy adjanak neki másikat. az előreváltott jegy egy aditt járatra és IDŐPONTRA szól. úgyhogy szerintem ez nem felháborító, hogy mehetnek elsőnek.
2012. aug. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Akinek nem adatott attól nem lehet követelni :)
2012. aug. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én most azon akadtam fel,hogy a kisgyerekesek,meg a kismamák az utolsók közt szállhatnak fel.

Régebben ez pont fordítva volt,tehát ők és a mozgássérültek előbb felszállhattak ill.a bérletesek is.A távolsági járatokon úgy volt,hogy aki a legmesszebb utazik az elsőnek szállt fel és hátra kellett ülnie,aki pedig csak rövid távra ment az szállt fel utolsónak.

De én is jártam már úgy ,hogy a rövid távra utazók elfoglaltak minden helyet,én meg állhattam 25km-t.

2012. aug. 3. 12:57
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy most látom,hogy átsorolták a kérdésemet a politikához.Én a közlekedéshez tettem fel.
2012. aug. 3. 12:58
 6/9 anonim ***** válasza:

a jeggyel NEM RENDELKEZŐ kismamák és kisgyerekesek.

fogyatékosból és mozgássérültből nem szokott olyan sok utazni szerintem, eléggé ritka.

2012. aug. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem szabalyozas kell ide, hanem az, mint itt a briteknel: hogy eszeruen erkezesi sorrendben sorba allnak az emberek. ugyanugy beall a sor vegere az oreg neni, mint a tinedzser, ugyanugy varakozik a babakocsis kismama, mint a mozgasserult. az mar mas kerdes, hogy mivel az emberek udvariasak, sokszor elore engedik a kismamakat, oregeket, mozgasserulteket (en is elore szoktam), mert igy illik; en huszonevesen siman alldogalok, mas 50-70 evesen talan mar nem.

engem 3 evesen is felallitott az anyukam, hogy atadjam a helyet a 80 eves neninek - lehet, hogy ez egyszeruen neveltetes kerdese...?


fene sem tudja, de turelem, udvariassag jobban kene a magyaroknak, mint ertelmetlen, mem betarthato szabalyozasok..

2012. aug. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egyetértek az utolsóval!

Nálunk az van,hogy jönnek a mamikák és mindenkit mint a bikák fellöknek.

2012. aug. 4. 13:03
 9/9 anonim válasza:

"Nálunk az van,hogy jönnek a mamikák és mindenkit mint a bikák fellöknek."

Igen,a banyatankkal meg átgázolnak az emberen,ha felsegíti az ember őket,vagy előreengedik megse köszönik..

Véleményem szerint a kormány minden erejével azon van,hogy a buszközlekedést ellehetetlenítse.Nem engedélyezik az új buszok vásárlását,pedig a pénzt megkapták a volánok.Ott a pénz a számlájukon,de nem vehetnek buszt,persze a havi törlesztőrészletet fizetniük kell.Volt egy olyan ötlet is,hogy amerre jár Vonat,ott a távolsági buszok menetrendjét módosítani fogják.Volt arról is szó,hogy összevonják a volánokat:Pl Alföld volán (Kunság Volán,Bács Volán,Tisza Volán,Körös volán) És még lehetne írkálni a hosszabbnál hosszabb sorokat...

2012. aug. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!