Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet az, hogy magyarorsz...

Hogy lehet az, hogy magyarország leggazdagabb kistérségében (Budaörsi kistérség) Majdnem minden falu, város szélén nyomornegyedek vannak?

Figyelt kérdés
Pl.: Pátyon a 2000 fős cigányság löszfaléba vájt barlangokban, pincelakásokban, lakókocsikba, vályogházakban, volt cselédházban laknak. De Budaörsön is látni csodákat. A hegyen a Budapestről kiköltözött magyarország leggazdagabb polgárai, lent a város szélén a vasútállomásnál meg lakókocsis cigánytelep... :/ De Páty is ilyen brutál...

2012. aug. 3. 11:13
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
tealjovedelem = reáljövedelem. Tehát a legszegenyebb nemet tersegben jobban elnek mint a leggazdagabb magyar tersegben.
2012. aug. 3. 17:33
 12/20 anonim ***** válasza:
56%

Hol van Budaörsnél a vasútállomásnál lakókocsis cigánytelep? Prostik még vannak a túloldalon.


Páty egyáltalán nem különleges, de ott sincs 2000 cigány. Egy elég szép falu.


Érdekes, hogy Pátyon van - e egyáltalán lösz? Mert kőbányák vannak, de most nem rémlik, hogy ott lösz lett volna.

2012. aug. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Te voltál egyáltalán Németországban? Nem hiszem. Nem minden panelházat bontottak le; a jó állapotban lévőket sokkal jobban rendbehozták, mint az ittenieket a Panelprogramban. Normálisan leszigetelve meg minden, és barmo jól néznek ki, mert színesek. Csehországban szintén, bár ott még mindig vannak olyanok, amik szürkék.


Ne kergess léggömböket, tesó, mert nem éri meg. Szegénység, pedig mindenütt van. Az idealizált Nyugat-Európában is.

2012. aug. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Hol van Patyon losz? Pincehegy. Es igen. 2000cigany el Patyon. Voltam Nemetben. Paneleket en is lattam de kockahazakat csak Magyarorszagon Romaniaban Szlovakiaban meg Ukrajnaban lattam. Mashol nem. Meg Csehorszagban sem.
2012. aug. 4. 15:36
 15/20 anonim ***** válasza:
Pedig van, Prágában is. Én Olmützben voltam, ott még kolesz is van, ami kockaház.
2012. aug. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
A kockahaz alatt a videki lakohazat ertem. A satortetos hazat.
2012. aug. 5. 02:05
 17/20 anonim ***** válasza:
Hát kinek mi a kocka. Nekem a panel az.
2012. aug. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
2012. aug. 5. 15:06
 19/20 A kérdező kommentje:
nekem ilyen a kockaház. Ilyen tényleg csak magyarországon romániába és szlovákiában van, meg elvétve ukrajnában.
2012. aug. 5. 15:07
 20/20 anonim ***** válasza:
75%

Rengeteg hülyeséget összehordtál.

Megnéztem Street View-n Pátyot,a falu 80%-a új építésű családi ház,kizárt hogy 2000 cigány éljen ott.Budaörsön meg főleg.Ott születtem,elég jól ismerem a várost.Nem hogy cigánytelepet,még cigányt se nagyon láttam még ott.Budaörs nagy része kjifejezetten gazdag,jómódú,tiszta,mondhatni nyugatias.De ajánlom,hogy egyszer nézz körül Törökbálinton,Biatorbágyon,vagy akár Szentendrén is.

Hogy a nyugati államok legszegényebb vidékei jobban állnak mint itt a leggazdagabbak? Szerintem erről 1-2 keleti németnek más a véleménye.Persze,amikor egyesültek az NSZK-val rengeteg pénzt kaptak felzárkóztatásra,így lehet,hogy viszonylag jók ott az utak,meg sok az új ház,autó,stb.,de vannak arra elég lepusztult vidékek.Az egyesülés után rengetegen mentek nyugatra,van pl. olyan város is (Hoyerswerda),aminek mára már a fele elköltözött.És itt nem egy pár ezres kis városkáról van szó,hanem konkrétan több mint 70 ezer lakosból mára maradt 36 ezer.A legszegényebb német városban (szintén volt NDK területe,a neve most nem ugrik be),18%-os a munkanélküliség,ezzel szemben Budaörsön alig 1%.

Említetted,hogy Csehországban a legkisebb falvakban is rengeteg az új építésű családi ház.Gyere el a Dunántúlra.Egy alig 400 lelkes zsákfaluban lakom,a falu végén csak úgy sorakoznak a szép új házak.És vannak nálunk sokkal jobb módú települések is a környéken.Menj végig Veszprémtől Zircig a 82-esen.Nem egy szegény ország képét fogod látni,de még a félreeső falvakban is elég sok az új épület.Amit te leírtál,hogy paraszt meg szocreál kockaházak,az inkább Borsodra,vagy Nógrádra jellemző,bár arra is vannak gazdagabb részek (nézd meg mondjuk Tiszaújvárost).És azzal sem értek egyet,hogy ami Észak-Mo.-n van,az az átlag magyar színvonal.Miért pont a legszegényebb területeinket veszed átlagnak?

És nem csak nálunk van gettók,nyomornegyedek,stb. Párizsnak vannak olyan részei,hogy a Nyócker ahhoz képest lóf**sz.Nápolyban van olyan negyed,ahol katonák járőröznek,mert a rendőrök nem bírnak rendet tartani.Az utakat ellepi a szemét,gondolom nem kell részleteznem.London feketék által lakott részei életveszélyesek,kevés esélyed van,ha egyedül betévedsz mondjuk Tottenham-be.Írország nyugati partján ott van Limerick,ami egy lepusztult iparváros (kb. mint nálunk Dunaújváros),arra van a legtöbb késelés,meg ilyenek.A belváros teli van négerrel,a buszpályaudvar mellett meg olyan nyomortanya van,hogy el sem hiszed,hogy ez Nyugat-Európa.Egy hosszú,több emeletes omladozó bérház,előtte csupa gyanús alakkal.De most mesélhetnék Detroit-ról is,ahol a lakosság 2/3-a elköltözött,a maradék 90%-a néger.Szinte az egész város egy gettó,a csecsemőhalandóság olyan mértékű,mint Srí Lankán.Akkor ott van még a török negyed Berlinben,Madridnak is vannak elég vészes részei,a rengeteg menekülttábor a déli országokban,és még rengeteget tudnék mesélni.Na most nem hiszem,hogy nekünk szégyenkeznünk kéne amiatt,hogy van pár cigánytelep az agglomerációban,meg pár problémás rész Budapesten,főleg úgy,hogy Pest megye nagy része igencsak fejlett,nem tudom,te milyen vidékeken jártál.Egyébként még ajánlom,hogy nézz körül Sopron külvárosi részein,Hévízen,Csopakon,Veszprémben is rengeteg az új építésű,családi házas övezet,Kaposváron még több,és még sorolhatnám.

Ja és az egy dolog,hogy egy osztrák szegénynek látja az országot,idejön egy olyan helyről,ahol még a pár ezres városokban is egész bevásárló negyedek vannak,meg ahol még a legszegényebb polgár is Audival jár,hát milyennek lássa?

Legközelebb gondolkodj,mielőtt kiírsz egy kérdést.

2013. nov. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!