Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor látjuk már be, hogy...

Mikor látjuk már be, hogy mindenki munkájára szükség van?

Figyelt kérdés
Sokszor halljuk, hogy a fizikai munkások a fontosak a többi nem. DE mi lenne mérnökök, orvosok, tanárok, tudósok, informatikusok, stb nélkül. Egyik se tud meglenni a másik nélkül a mai világban már.
2012. aug. 5. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Én soha.
2012. aug. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez az értelmesebb emberek körében be van látva. :D
2012. aug. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Az értelmesebbje ezt magától is tudja, a többieket meg úgysem tudod meggyőzni, amíg nem akarják megérteni.
2012. aug. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Mikor látjuk már be, hogy senki munkájára nincs szükség?
2012. aug. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Ezt kifejtenéd, utolsó? Csak mert most nem tudom, hogy ezen sírjak vagy nevessek.
2012. aug. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, arra gondolt, hogy ma már minden terméket gépek, meg olcsó kínai gyermekmunkások állítanak elő, úgyhogy nekünk már csak a kólszentör meg a megdonálsz jut.
2012. aug. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Igen...,csak egyre kevesebb a szakember/szakmunkás..
2012. aug. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt így még soha nem hallottam. Ez meg is látszik a fizetéseken is. Inkább a magasabb iskolázottságúak gondolják úgy, hogy az ő munkájuk többet ér. Mindig azt hallani ha egy szakmunkás panaszkodik a bérére, hogy miért nem tanultál. Azt is be kéne már látni, hogy az iskola nem minden. Lehet, hogy egy alacsonyabb iskolázottságú személy egy adott feladatot jobban el tud látni, de a bérek közt az iskola miatt mégis hatalmas különbségek lehetnek.
2012. aug. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sőt, Kedves Utolsó én úgy gondolom és szerintem ezzel még csak nem is vagyok egyedül, hogy egy szakmát kitanulni legalább annyi idő és energia, ha nem több, mint egy diplomát megszerezni. Én magam mikor asztalosként végeztem azt tűztem ki életcélomként, hogy most már ha a bizonyítványom megvan el is kezdem kitanulni a szakmát. Végigjártam az egész országot, dolgoztam a legnagyobb gépesített gyárban és a legkisebb kétszemélyes kézi műhelyben is és most tizenöt év gyakorlattal a hátam mögött már ki merem jelenteni, hogy megtanultam a szakmát.


Ugyanakkor gyakran látom azt a kedves diplomások köreiben, hogy mikor lediplomáznak már azt hiszik tudnak valamit és ők több fizetést érdemelnének nálam.

2012. dec. 14. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!