Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy Budapest...

Mi az oka annak, hogy Budapesten arányával jóval többen jelentkeznek egyetemre, főiskolára, mint a többi 19 megyében? (átlagban, az arányokat figyelembe véve kb 15%-al jelentkeztek többen felsőoktatásba BP-n, mint bárhol máshol az országban. )

Figyelt kérdés
2012. aug. 5. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A budapesti iskolákban szerintem sokkal jobban kialakult az a látásmód, hogyha nem mégy tovább a felsőoktatásba, akkor senki vagy - a tanárok és a szülők is az egyetem, de legalább a főiskola felé próbálják tolni a gyerekeket. Az ottani fiatalok szemében nem ér sokat egy szakképesítés, szakközépiskola vagy más képzés. Lehet vitatkozni azon, hogy ez jó-e vagy sem, de az biztos, hogy nem segít az egyensúly kialakításában.
2012. aug. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az is hozzájárulhat, hogy az erősebb középiskolák többsége mind Budapesten található.
2012. aug. 5. 13:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Meg úgy eleve sokkal több középiskola van Bp-en, bár tapasztalataim szerint a színvonal vidéken is elég magas a gimnáziumokat nézve. Én pl. Kecskemét legjobbnak tartott gimijébe jártam, és az ottani diákok még most is "leverik" a Fazekasokat OKTV-n, holott sokkal kevesebb támogatást kapnak. Miután kicsit fényeztem a vidéket, kitérek a lényegre is, szóval szerintem az is közbejátszhat, hogy sok vidéki diák inkább Bp-re megy fel középiskolába, mert ott több a lehetőség/magasabb a színvonal, és nyilván egyetemre is onnan mennek tovább. Bár szerintem ez az arány minden ország fővárosánál megvan.
2012. aug. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Budapest, Pécs, Debrecen.


ezekben a városokban vannak a komolyabb egyetemek. nyilván ott valószínűbb, hogy többen jelentkeznek, mint mondjuk egy kis faluban.

2012. aug. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A vidéki egyetemeken nincs pénz semmire. Van, hogy egy félévig nincs óra mert a tanárt nem tudnak felvenni,mert nincs pénz rá. De záró vizsgán mégis tudod kell. Ezt meg nehéz mindig egyedül megoldani. Így mindenki oda meggy ahova több ember jár, mert ott több pénz van. Ez ma teljesen általános.
2012. aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Budapesten van a munka ... ennyi
2012. aug. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"hogy sok vidéki diák inkább Bp-re megy fel középiskolába, mert ott több a lehetőség/magasabb a színvonal, és nyilván egyetemre is onnan mennek tovább. "


Ennek nincs sok köze hozzá. Mivel attól, hogy Pesten tanulnak, még nem ott élnek. Viszont az ilyen felméréseket lakhely szerint készítik. AZ ott élőkből mennyi jelentkezett.

2012. aug. 5. 16:01
 8/10 A kérdező kommentje:

"A vidéki egyetemeken nincs pénz semmire. Van, hogy egy félévig nincs óra mert a tanárt nem tudnak felvenni,mert nincs pénz rá. De záró vizsgán mégis tudod kell. Ezt meg nehéz mindig egyedül megoldani. Így mindenki oda meggy ahova több ember jár, mert ott több pénz van. Ez ma teljesen általános."


Ennek semmi köze ahhoz, hogy mennyien jeleneznek. A kérdés nem az volt, hogy miért Pestre jelentkeznek, hanem az, hogy arányában 15%-al miért több Pesti jelentkezik továbbtanulni.

2012. aug. 5. 16:03
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ennek semmi köze ahhoz, hogy mennyien jeleneznek. A kérdés nem az volt, hogy miért Pestre jelentkeznek, hanem az, hogy arányában 15%-al miért több Pesti jelentkezik továbbtanuln"


De igen mert ezt a nagy többség tudja így megpróbál bekerülni a Budapesti egyetemre.

2012. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"De igen mert ezt a nagy többség tudja így megpróbál bekerülni a Budapesti egyetemre."


Ugyanígy jelentkezhetnek vidékiek is Pestre. Ugyanannyi az esélyük, hogy bejutnak. Úgy mint ahogy pestiek is jelentkeznek vidéki egyetemekre. Szegedre és Debrecenbe is elég sok Budapesti szokott felvételizni.

2012. aug. 5. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!