Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted nem lenne jó ez az...

Szerinted nem lenne jó ez az ötlet? Lenne támogatottsága?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondoltam hogy: (előre leszögezem NEM provokációnak szánom)

×××××××××××××××××××××××××××

Mivel a magyarok többsége úgysem áll ki magáért, vagy nem mer tenni semmit a kormány és az egyre dilettánsabb vezetés ellen ezért:


Kis lépésként létrehozni egy HONLAPOT, mely arról szól, hogy itt az ideje kiállni magunkért, számon kérni a vezetéstől (mint a többi normális országban) az eddigi "munkáját", stb. Közös programokat (NEM tüntetést) szervezni, és elérni, hogy minél többen csatlakozzanak.

Felnyitni az emberek szemét, hogy tenni is kellene azért, hogy jobb legyen a helyzet, nem csak morgolóni és szidni a kormányt.


Egy közösséget, mely bővülne folyamatosan azokkal, akik belátják, hogy normális kormány kell, és normális ORSZÁG. Akik szeretnék váégre azt látni, hogy Magyarország a fejlődés útjára lép, nem pedig a korrupció melegágya.



Szerintetek jó ötlet lenne? Mennyien támogatnák vajon?

Mi a véleményed?


(bunkó trágár megjegyzésektől kíméljetek, normálisan is lehet véleményt fogalmazni)


2012. aug. 5. 17:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet lenne, ha valóban csak ennyi lenne szükséges a boldoguláshoz, jóléthez. Azonban mint az élet megannyi területén itt sem ennyiből áll az egész. Az ország állapotáért nem csak a kormány, a politikusok és a nép, hanem a külső politikai és gazdasági környezet is felelős. Szerintem az általad említettek csak a dolog egyik része, a másik pedig adottság. Ez van. Legalábbis én így gondolom.
2012. aug. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ez oké, csak arra gondoltam, hogy nem ártana az emberek szemét felnyitni, hogy míg a többi országnál azért számon kéri a nép a kormány munkáját (lásd : Ausztria pl) addig itt el van intézve egy kis szidással és ennyi.....Tudom, hogy rossz amúgy is a gazdasági helyzet, de ennek nem feltétlenül kell mindíg így lennie. Ausztria is fejlődik.


Szerintetek mekkora lenne a támogatottsága?

2012. aug. 5. 17:29
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről egy ilyenben azok is benne lennének, akik lusták/nem tudnak egyéb ok miatt kimenni tüntetni, a fiatalabb generáció megnyeréséhez az interneten keresztül vezet az út. Másrészt, kevés valódi komoly eseményt lehetne így szervezni + félek az egész átmenne egy újabb gyűlölködő, fröcsögő oldalba. Viszont az emberek felfogása sajnos alapvetően hibás a nép-kormány viszonnyal kapcsolatban, szóval ha jól kivitelezik, akkor ennek a megváltozása hatalmas eredmény lenne. Később pedig kinőhetne belőle egy számottevő mozgalom, ami állandóan visszajelezné a kormánynak az emberek véleményét, és bizonyítaná hogy ezt komolyan kell venni

Szóval: ötletnek elmegy, de kíváncsi vagyok hogy a valóságban mi sülne ki belőle.

2012. aug. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a lakosság nem akarja felnyitni a szemét. Egy józan gondolkodású ember beláthatja, hogy a jelenleg regnáló kormányt csak az támogathatja, akinek valami érdeke fűződik az ország gazdasági leépítéséhez, vagy a retardált. Mivel a közvélemény kutatások azt mutatják, hogy még mindig extrém magas támogatása van a fidesznek, fel kell tételezni, hogy az ország nagy része szellemileg visszamaradott. Ennek okán a közösséged megegyezne a hadd szóljon klubtagok tagjaival.
2012. aug. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%

"Ez oké, csak arra gondoltam, hogy nem ártana az emberek szemét felnyitni, hogy míg a többi országnál azért számon kéri a nép a kormány munkáját (lásd : Ausztria pl) addig itt el van intézve egy kis szidással és ennyi."

Négyévente értékelik az adott kormány munkáját.


De most belegondolva azért hülyeség, mert a kormány így is azt csinálja, amit a nép akar - azaz a szavazók. Lehetne itt jó gazdaságot építeni csak akkor a nép belesajdulna és a következő választásokon már egy népámítót szavazna meg a túl sok szenvedés miatt. Hogy mást ne említsek: nyugdíjak csökkentése (sok eltartott, kevés eltartó), megszorítások, fizetős felsőoktatás és részlegesen fizetős egészségügy. Lenne itt Kánaán, csak éppen a nép szavazna ellene, a kényelem számít, nem hajlandóak lemondani a jelenlegi stagnálásról egy jövőbeli jólétért sem. Milyen hiszti volt már a Gyurcsány-reformok kapcsán? A bokros-csomagnak is milyen fogadtatása volt? Azt kell, hogy mondjam, hogy a nép a legfőbb hátráltatója a fejlődésnek. A politikusok csak az ő szavaikat lesik, lévén populisták.

2012. aug. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Akkor így a népnek sem lehetne a szemét felnyitni valamennyire? Hisz hagyják a korrupciót is, mégis napról napra hallom, hogy mennyien panaszkodnak, hogy nem fejlődünk sehova, meg így-úgy Orbán stb....:S
2012. aug. 5. 17:44
 7/16 anonim ***** válasza:

"s a következő választásokon már egy népámítót szavazna meg a túl sok szenvedés miatt. "


Ugyanez volt 2010-ben is. Mi változna?

2012. aug. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Muzsikokkal teli országban demokráciát építeni...nem könnyű.
2012. aug. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

tudod az a baj hogy az emberek nem jól nézik a dolgot


az összes politikus, köztisztviselő, rendőr, orvos, tanár stb

ha lesarkítva nézed a te,az én, alkalmazottam mert én fizetem az adót amiből ők fizetést kapnak


nálunk ez fordítva működik amíg ez nem változik a fent említettek mindig is hülyére fognak venni

2012. aug. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Akkor így a népnek sem lehetne a szemét felnyitni valamennyire?"

Maga a nép a gond! Ki szavazná meg, hogy legyen fizetős felsőoktatás? Vagy felig-meddig fizetős egészségügy? Vagy csökkentsük a nyugdíjakat? Pedig ezek kellenének az ország költségvetésének és egy stabilabb pálya kijelöléséhez.

2012. aug. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!