Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Élettársi kapcsolatban épített...

Élettársi kapcsolatban építettünk családi házat 2003-ban. A 3 gyerekután járó szocpol-t igénybe vettük. Az élettársam a gyerekeket nem a házat akarja. A gyámügyes gyermekelhelyezést javasolt. Akkor az ingatlan is a mienk marad?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivan? Elcseréled a gyereket lakásra?
2010. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem! Csak ki akar az utcára tenni minket, holott csak a szocpolt vettük igénybe.Tehát nélkülük ház se lenne.
2010. okt. 26. 12:15
 3/7 anonim ***** válasza:
A szocpol a Tietek, ki kell fizetnie, Te pedig felhasználhatod egy másik ingatlanra. Elvileg. Olyat már hallottam, hogy válás után a férj megkapta a szocpol felét, élettársnál nem tudom mi van.
2010. okt. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A középső mondat úgy hangzana, hogy "a gyerekeket nem, de a házat akarja"? És a kérdésed az, hogy ha a gyermekelhelyezési perben nálad maradnak a gyerekek, akkor a közösen épített házban is maradhatnátok?


Házastársak esetén, ha jól tudom, a közösen szerzett vagyon kétfelé oszlik. A házat felértékelik, majd az egyik félnek meg lehet vásárolni a fél házrészt a másiktól. Ha erre nincs pénz vagy nincs megegyezés, akkor eladás, és ki-ki megy a maga félpénzével.


Szerintem élettársi kapcsolatban is, ha mindkettőtök nevén van a ház, ez az eljárás. Ha csak az élettársad nevén, akkor gáz van. Viszont ha esetleg az egyik gyerek nevén, akkor jó a helyzet (de ilyen csak árverés/adósság elkerülése esetén szokott lenni általában).

2010. okt. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a bíróság mindíg a gyerekek érdekeit nézik elsősorban. Az marad a házban, akinél a gyerekek maradnak.
2010. okt. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tulajdonjog már más kérdés, de nem tehetnek ki titeket.
2010. okt. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házastársak,még a gyerekeiről se akar hallani. Viszont az ingatlant nem akarja adni.Én mondtam neki fizessen annyit,hogy agyerekek ne maradjanak fedél nélkül, de erre nem hajlandó. Eladni sem. Csak ő.
2010. okt. 26. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!