Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tudunk tenni a határon...

Mit tudunk tenni a határon kívül rekedt magyar nemzetiségű testvéreinkért?

Figyelt kérdés
3,5 millió magyar nemzetiségű rekedt a határ túloldalán szolgasorban, leigázottként, jogfosztottként, másodrangú állampolgárként. Ha ezek gyerekeit, unokáit, dédunokáit is számoljuk, akkor kb.10 millió magyar nemzetiségű élte/éli le az életét idegen uralom/elnyomás alatt az elmúlt 92 évben. Mit tudunk tenni az ő érdekükben?

2012. aug. 12. 19:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
34%

A Székelyföld akar!

A Vajdaság feladta!

A Dráva-vidék jól él!

A Felföld sajnál!

A Kárpátalja hisz!


Ez a kormány az ő érdekükben semmit sem tud és nem is akar tenni erre csak is egy nacionalista párt, de nem feltétlen a Jobbik ez a bizonyos párt!

2012. aug. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
65%
Azt hogy békén hagyjuk őket
2012. aug. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Első körben nem kellene őket belpolitikai célra felhasználni, ha ez sikerült, a többi már adja magát.
2012. aug. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
23%
Fel kell szabadítunk őket nincs más megoldás. El kell törölni a Föld felszínéről Szlovákiát, Szerbiát és Romániát.
2012. aug. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
62%

Előttem szólónak üzenem: pont az ilyen kijelentések keltenek riadalmat a tótoknál, oláhoknál.


Magam is helyeslem az 1000 éves határok helyreállítását és azt, hogy magyar impérium alatt egyesüljenek a Kárpáthaza nemzetei.


DE! Ehhez szükségeltetik egy józan gondolkodású politikai elit, nagybetűs államférfiakra van szükség minden egyes nemzetiség berkeiben, akik saját népüket is kapacitálják az egyesülésre.

Kaphatna autonómiát Felvidék és Kárpátalja északi része, Erdély és Partium tömbrománsága, a Délvidék rácai.


Meg kell értetni a tótokkal, rácokkal, oláhokkal, hogy egyikük se szenved hátrányt a régi-új országban! Sőt!


Békében egymás mellett élni, gyarapodni, ez a cél.

Sajnos per pillanat egyetlen kárpát-medencei országban sem megoldott a nemzetiségi kérdés, ha így marad, akkor folytatódik az erőszakos asszimilációs politika, durva etnikai konfliktusok.


Hosszú az út és kevés az idő. Ez a baj.

2012. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
52%

"Békében egymás mellett élni, gyarapodni, ez a cél. "


Ehhez képest te csak autonómiát adnál a rácoknak és a tótoknak, oláhoknak és közben a békében együtt élésről beszélsz? Egyáltalán milyen jogunk van az állítólag 1000 éves határokhoz (ami amúgy nem is 1000 éves, mert messze nem állt fent 1000 évig)? Ennyi erővel bármilyen nép hivatkozhat a területre, amely valaha itt élt. Szvsz teljesen jogos lenne Magyarország igénye a magyarok által lakott elcsatolt területekre, de semmi jogunk nincsen azokra a területekre, ahol már nem magyarok élnek. Azokat visszavenni nem történelmi igazságtétel lenne, hanem újabb igazságtalanság.

2012. aug. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"te csak autonómiát adnál"

Mi ebben a "csak"? Az autonómia TÖBBLETJOG!


Megint előjött a jó öreg mennyiség diadala a minőség felett elv. Tehát egy terület hovatartozásáról csak és kizárólag a lakosságszám dönt.


Kérdés: amennyiben ötmillió kínai Budapestre költözne akkor Budapest kínai város lenne?

A logikád szerint IGEN.


Logikád alapján, a te véleményed szerint a modern Izrael állam léte a megtestesült igazságtalanság.


Na most akkor rendezel egy házibulit a saját tulajdonú házadban, én a haverjaimmal meglátogatlak, bulizunk, ott alszunk nálad, reggel azt mondjuk, takarodj kifelé, mert mi vagyok a sok, te meg a kisebbség.

Persze szigorúan a többség akarata szerint.


Le van sajnálva, hogy két kezeddel, tégláról téglára te építetted a házat, hogy a saját bútoraid vannak benne, ruháid, fényképek, személyes dolgok, csupa emlék, ami téged odaköt. Jönnek a haverok és másnap kinn találod magad, vagy örülhetsz, ha megtűrnek a gardróbban.

2012. aug. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"Mi ebben a "csak"? Az autonómia TÖBBLETJOG!


Megint előjött a jó öreg mennyiség diadala a minőség felett elv. Tehát egy terület hovatartozásáról csak és kizárólag a lakosságszám dönt. "


Ilyen alapon mi lenne, ha az osztrákok az 1850-es állapotot állítanák vissza, majd nagy kegyesen megengednék Magyarországnak az autonómiát, az is többletjog, ugye???


"Kérdés: amennyiben ötmillió kínai Budapestre költözne akkor Budapest kínai város lenne?

A logikád szerint IGEN. "


Magyarországnak el kell várnia, hogy akik betelepülnek, azok a magyar társadalomba integrálódjanak, nekem ez a véleményem erről.


"Logikád alapján, a te véleményed szerint a modern Izrael állam léte a megtestesült igazságtalanság. "


Én így is gondolom. Természetesen én a szélsőjobbal ellentétben nem a zsidókat bírálom általánosságban, hanem a cionistákat és Izrael politikáját. Ellenben az én logikám szerint az a helyzet sem visszaállítható (mármint a már betelepült zsidókat elzavarni), tovább kellene lépni rajta, és megalapítani a teljesen független Palesztinát nagyjából a jelenlegi etnikai határok mentén.


"Na most akkor rendezel egy házibulit a saját tulajdonú házadban, én a haverjaimmal meglátogatlak, bulizunk, ott alszunk nálad, reggel azt mondjuk, takarodj kifelé, mert mi vagyok a sok, te meg a kisebbség.

Persze szigorúan a többség akarata szerint. "


A hasonlat azért nem stimmel, mert az erdélyi románok többsége már ott született, sőt a nagyapjuk is ott született, egy jelentős részük ősei meg már jóval a Trianon előtt is. Az, hogy ebben voltak igazságtalanságok is (betelepítések már a román korszakban), azt már utólag nem lehet visszacsinálni.


De a házibulis hasonlatod már csak azért sem jó, mert ezen hasonlat szerint Honfoglaláskor mi meg erőszakkal zavartuk el az itt lakókat (nyilván így túlzás, mert jelentős részüket integráltuk), majd nyilvánítottuk ki, hogy ez a föld a miénk.


De egyáltalán milyen alapon jelenti ki egy román vagy egy magyar, hogy ő bizony arra termett, hogy uralkodjon a másik felett, és esetleg megengedi az autonómiát neki. Mert addig oké, hogy majdnem mostanáig ezeket az ügyeket fegyverrel intézték el, de a fegyver sem az igazság.

2012. aug. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

csak a történelmi pontosság és a további sántító logikai érvelések elkerülése végett:


"Logikád alapján, a te véleményed szerint a modern Izrael állam léte a megtestesült igazságtalanság. "


a fenti logika alapján Izrael megalakulása pont hogy igazságos volt, hiszen az pont azért tudott létrejönni, mert mikor függetlenedett a terület, akkor ott a lakosság 1/3 zsidó volt.

Az eredeti felosztási terv is lényegében az etnikai határokat követte.



"Na most akkor rendezel egy házibulit a saját tulajdonú házadban, én a haverjaimmal meglátogatlak, bulizunk, ott alszunk nálad, reggel azt mondjuk, takarodj kifelé, mert mi vagyok a sok, te meg a kisebbség.

Persze szigorúan a többség akarata szerint. "


nagyon csúnyán sántító hasonlat.

Azok vendégek, tehát nem tulajdonosok, míg te meg az vagy. Ez kb. annak felelne meg a fenti kínais példánál, mintha jönne 5 millió kínai nyaralni egy évben Magyarországra. Ott persze, ők vendégek, tehát csomó dologba nincs beleszólásuk.

Ellenben ha 5 millió kínai élne Budapesten, mint rendes lakosok, állampolgárok, a gyerekeik már itt születnének, stb. - akkor onnantól kezdve már bizony ugyanolyan jogaik vannak, mint a magyaroknak, köztük arra is, hogy az arányuknak megfelelően meglegyen a szavuk, ilyen arányok mellett a döntő szavuk a dolgokban.

2012. aug. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

Már bocsánat 22:48 MI AZ HOGY VAJDASÁG NEM AKAR?!?!?!?!?!

Esetleg nincs lehetőségünk,vagy nem birunk úgy mond..!!!!!!!!!!!!!

Ne azt hogy nem akar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

És ezen az oldalon nem csak és kizárólag magyarországi emberkék vannak.......!!!!!!!!!!!!!

2012. aug. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!