Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen rendszer képzelhető el...

Milyen rendszer képzelhető el Magyarországon, ami még működőképes lehet?

Figyelt kérdés

A szocializmust mindenki utálja, nem szeretnek azonosulni az emberek a diktatórikus rendszerekkel. A mostani kapitalizmus pedig a jelen magyar mentalitás alapján nem vmi bizalomgerjesztő. (20 éve jól műküdő privatizációk és lopások)

Lehetőleg nem olyan válaszokat várok, h szavazz erre vagy szavazz arra.


2009. júl. 23. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Magyarország az utóbbi 2-3 évet és a kezdeti átalakulási nehézségeket leszámítva a rendszerváltás óta felzárkózóban van a nyugati fejlettségi szinthez. 1994 és 2006 között évente egy-egy százalékot sikerült közeledni hozzá. Kicsit unalmas már, hogy az emberek a saját rossz közérzetükből "levonják a következtetést", hogy a rendszer nem működik. Magatokkal kellene kezdenetek valamit, nem nagy okosan kijelenteni, hogy "a mostani kapitalizmus" megbukott. Akárcsak a többi rendszerben, a kapitalizmusban is sok függ attól, hogy hozzáértő-e a kormányzás. A 2004-2009 időszakot leszámítva mindegyik kormány munkájában voltak jelentős eredmények, igaz, hibák is. Nem Gyurcsány teljesítménye alapján kell magát a rendszert megítélni, hiszen Gyurcsány előtt és után is van élet.
2009. júl. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

jó lenne, jó lenne... az a baj, hogy a kapitalizmusnál jobbat eddig még sehol sem találtak ki.

nem abból kell kiindulni, hogy nálunk miért működik zökkenőkkel - ez gyermekbetegség, amelyen nyugaton már régen átestek. majd beletanulunk mi is.

nem véletlen az amerikai mondás:

az első millió eredetét ne kérdezd..

2009. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Semmi baj a konzervatív kapitalizmussal főleg ha a nemzeti értékei egy kicsit talán még radikálisak is.

Sajnos mi nem errefelé haladtunk hanem a neoliberalizmus felé. A korrupció a mindenáron harácsolás a mutyi a hatalom átmentés , megszerzés és bitorlás egy speciális esetet idézett elő. Az a gátlástalan és etikátlan hozzáállás hogy amit a törvények keretei közzé be lehet szorítani azt lehet, és ha nem férne bele akkor tágítunk a kereteken. Ma már ott tatunk hogy kifogyott minden etika az íjmódon szocializálódott felső 10 000- ből.

Már azzal sem törődnek hogy a 12 éves gyerekek is tisztán látják hogy mi folyik, csak épp mivel a jogszabályok olyanok amilyenek így EDDIG semmi bajuk nem lehetett belőle. Ma már minden állami vagy önkormányzati pályázat vagy beruházás hangosan bűzlik és nem is érdekli az elitet.Ki kell osztani nagyon sürgősen 10-15 példás 15-20 éves börtön büntetést és teles vagyonelkobzást hogy zökkenjen helyre az érték ítélet. Csak gondoljatok bele hogy mennyi pénzt síboltak el eddig és ha annak csak a fele ott lenne a gazdaságba akkor hol tartanánk. Vagy a semmit tevés és a hozzá nemértés mekkora károkat okozott!

Egy konzervatív de kellően nyitott felfogású a nemzeti értékeket mindenek elé helyező gazdaság és politika ami segít. Néhány ,4-5, nemzet stratégiai irányt megjelölő terület ahová minden pénzt amit csak lehet bele invesztálni. Természetesen tisztességes közbeszerzésekkel és pályázatokkal. Természetesen az alkotmányon is módosítani kell mert eljárt az idő felette és még egyszer nem történhet meg ugyan ez. Fogadjuk el hogy akkora lehetőségek vannak ebben az országba és olyan adottságok amikre nem véletlen hogy sokaknak fáj a foga!!!!!

2009. júl. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos mi nem errefelé haladtunk hanem a neoliberalizmus felé."


Ha haladunk is felé, akkor elég lassan, hiszen 50% körüli redisztribúciós ráta kőkemény szocdem politika, nem neoliberális, akármennyi neoliberális jelszót hagoztatnak közben.


"Már azzal sem törődnek hogy a 12 éves gyerekek is tisztán látják hogy mi folyik, csak épp mivel a jogszabályok olyanok amilyenek így EDDIG semmi bajuk nem lehetett belőle."


Újabban sorban csukják le őket: Zuschlag és Hunvald, hogy két híres nevet mondjak.


Ha a jelenleg kormányzó erők elvesztik a választást és aztán a mentelmi jogukat, akkor el kell számolniuk a vagyonukkal. Ez teljesen normális egy demokráciában.


"Ma már minden állami vagy önkormányzati pályázat vagy beruházás hangosan bűzlik és nem is érdekli az elitet."


A demokratikus politika mindig is legalább félig az állásvadászatról és pályázatvadászatról szólt. A korrupció mélyen be van építve a demokráciába. A diktatúrába is, csak másképpen. Az USA-ban azért nincs, mert ott lobbyzásnak hívják ezt a több százmilliárd dollárt felölelő tevékenységet. Bővebben ld. Max Weber, "A politika mint hivatás".


"Ki kell osztani nagyon sürgősen 10-15 példás 15-20 éves börtön büntetést és teles vagyonelkobzást hogy zökkenjen helyre az érték ítélet."


Így van. Cusi pl. elméletileg kaphat 10 évet is, remélhetőleg a bíró nem az alsó határt fogja kiszabni.


"Csak gondoljatok bele hogy mennyi pénzt síboltak el eddig és ha annak csak a fele ott lenne a gazdaságba akkor hol tartanánk."


Korrupcióra a "fejlesztések, beruházások" címszó alatti állami kiadások 20-40%-a megy el a becslések szerint. A "fejlesztések, beruházások" a költségvetési kiadások kb. 20-30%-a. Tehát a költségvetési kiadások kb. 10-15%-a folyik el korrupcióként. Ez a GDP 5-7%-a. Ez egy hevenyészett becslés, de nagyságrendileg elfogadható.


Egy kevésbé korrupt országban, pl. Dániában a korrupció ennek mondjuk negyede-ötöde. Vagyis ha a korrupciót sikerülne dániai szintre szorítani, akkor 3-4%-kal nőne meg a társadalom egésze számára rendelkezésre álló jövedelem nagysága. Ez nem egy félelmetesen nagy összeg. Mindebből kiviláglik, hogy a rossz kormányzás sokkal többet tud ártani és árt az országnak, mint a korrupció.


Alapvetően a korrupció mint téma gumicsont, amit a népnek dobálnak, hogy legyen min rágódnia, addig sem szól bele fontosabb kérdésekbe. A népnek korrupciós botrányokkal való foglalkozásra bátorítása egy jó kis hatalomgyakorlási technika.


"Néhány ,4-5, nemzet stratégiai irányt megjelölő terület ahová minden pénzt amit csak lehet bele invesztálni. Természetesen tisztességes közbeszerzésekkel és pályázatokkal."


A korrupciót úgy lehet mérsékelni, ha a beruházásokat nem az állam végzi, hanem a vállalkozások. Ha kevesebb az állami beruházás, akkor alacsonyabbak lehetnek az adók, így a vállalkozók is levegőhöz jutnak és tudnak fejleszteni és beruházni. Költői kérdés, hogy vajon az állam miért ragaszkodik ahhoz, hogy a vállalkozókat agyonnyomják az adóterhek és a fejlesztéseket az állam végezze. Ld. pár sorral feljebb.

2009. júl. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pontozzatok csak le..de..

A szocializmus kinek volt szar ?(Itt a 70-es évek utáni időröl beszélek.)

Szüleinknek ? Ők saját erőből tudtak lakást venni, ma te?. Minden évben üdültünk,..te?. 30 év alatt 1x sem voltak munka nélkül..most mi van?

Nyugodtan mászkálhattál éjszaka pl. a keletiben,legfeljebb igazoltattak a rendőrök. Ma menj végig,és örülj ha nem kötnek beléd,részegek,csavargók.

Akkor tisztelték a rendőrt,ma leköpik,elküldik a q.anyába

Persze voltak akiket eltiport a diktatúra, nem tagadható le,de nem a becsületes dolgozó ember volt a meghurcolt megvert, hanem aki simlisedett.

Sok minden igazságtalanságot műveltek ez tény..de a lakosságból 40-80ezer ember volt akiket megtapostak,de "valami vaj mindig volt ezeknek a füle mögött"ahogy most is annak huligánok,akkor is voltak, de ott volt 9.920.000 ember aki jól élt, munkából-bérből, megtakarítani tudott, és a Merkur telepen is át tudta venni az autóját a fizetéséből,még ha várni is kellett rá.Való igaz a rendszernek kellett volna a hatalmukkal valóban visszaélőkkel kőkeményen bánni. Mielőtt a fejemhez vágjátok hogy apád/anyád kommunista párt tagja volt,,hát nem... Géplakatos volt ,illetve anyám varrónő. A lakosság többségének igenis jobb dolga volt akkor abban a diktatúrában,mint ma a q..va nagy demokráciában..Most éhen is dögölhetsz, a Magyarországra szabadult külföldi vállalatok kiszipolyozzák a magyar lakosságot,és ki nem visznek minden tőkét,és meg nem szereztek minden földet,házat vagyont. Ma nincs létbiztonságban az aki BECSÜLETES,DOLGOZNI AKAR,"máról holnapra élnek" nem védi meg őket eléggé az állam. Mert persze ők is a PÉNZ (Bankok,Tőkések) markában vannak és nem tudják hogy holnap mikor rúgják ki őket vagy cserélik le,tehát az történik amit a gazdagabb mond,diktál és nem az igazság elve dönt.Ma az van hogy egy Megyeri hidat 63 milliárdból !!!! ( Az állami kiadása)építenek meg úgy hogy az építési lánc végén a melósokat ""elfelejtik"" kifizetni.

Hát Milyen világ ez ??????????????????

Én gyerek voltam akkor,de hallom az idősebbektől,akik félve,halkan merik csak ki mondani azt,..hogy akkor a bizony jobb,könnyebb,igazságosabb volt az élet...az emberek többségnek.

Köszönöm szépen hogy elolvastátok kommentemet.

2009. júl. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy nacionalista szoicalizmus; tehát egy erősen szocialista és nacionalista renszer; magyarul: magyar nemzetiszocializmus, azaz hungarizmus
2009. júl. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elég lenne nekünk egy emberbarát kapitalizmus, ami működik.

Az állam adót szed, cserébe szolgáltat, szabályozza a piacot, fejleszti a gazdaságot.

Az állampolgár gondolkodik, adatot gyűjt, elemez, aztán aszerint szavaz.

Együttműködünk a közérdekekben, fejlesztjük az országot.

Szerintem ez a megfelelő rendszer.

Égkékfűzöld2x2négy

2009. júl. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Pontozzatok csak le..de..

A szocializmus kinek volt szar ?(Itt a 70-es évek utáni időröl beszélek.)

Szüleinknek ? Ők saját erőből tudtak lakást venni, ma te?. Minden évben üdültünk,..te?. 30 év alatt 1x sem voltak munka nélkül..most mi van?"


Az átalakulásnak nyertesei ÉS vesztesei is vannak. 1995 körül kb 2:1 arányban a vesztesek javára, ma kb. fele-fele arányról lehet beszélni.


Vannak, akik csak a hátrányokat veszik észre, vannak, akik csak az előnyöket. Mindkettő politikai mítosz.

2009. júl. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Egy nacionalista szoicalizmus; tehát egy erősen szocialista és nacionalista renszer"


Nehogy azt hidd, hogy ez recept a sikerre. Ceauşescu rendszere pl. nacionalista szocializmus volt.

2009. júl. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!