Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugye, milyen abszurd?

Ugye, milyen abszurd?

Figyelt kérdés

Nem értem azokat, akik magyar feliratokat, magyar helynévtáblát követelnek Miškovecben, azokat meg pláne nem, akik Észak-Miskolcnak nevezik. Az már Szlovákia, a sok nagymagyarkodónak bele kéne nyugodni végre. Főleg az ott lakóknak, hiszen Szlovákiában születtek, tehát szlovákok, nem tudom, miért kell majrézniuk egy hülye nyelvtörvény miatt, szerintem szánalmas, amikor valaki nem beszéli az államnyelvet... Ugyanez igaz pl. a Debrețini vagy a Seghedini magyarokra is, hiszen Debrețin (vagy ahogy ők mondják régieskedőn, Debrecen) lakosságának mindössze 12%-a magyar, a többi mind román, akiknek már a nagyszülei is ott éltek. Jó, persze, a Tisza vonalán vannak még magyar többségű falvak, de azok is hogy néznek ki? Lepusztult, elmaradott lepratelep mind. Isten ments, hogy visszacsatolják, még nekünk kéne a saját szintünkre felhúzni azokat a területeket is...

Meg ott van a sok züllött, primitív turbómagyar, akik a Hortoboade-ra járnak át ostort csattogtatni, meg gulyást zabálni, meg autonómiáért tüntetni, nem értem, mire jó ez a népnemzeti hőzöngés?? Miért nem lehet a szomszédainkkal normális viszonyban élni, tisztelni őket? Európa szégyene vagyunk ezzel a magyar mentalitással...

Azok jártak a legjobban, akiket Ausztriához csatoltak, Ödenburg vagy Steinamanger lakói. Ők kimaradtak ebből a szánalmas szittya erőlködésből, sőt, már magyarul sem tudnak, ízig-vérig osztráknak vallják magukat, ők legalább képesek voltak felülemelkedni a múlt sérelmein. Példaként kellene tekintenünk rájuk, persze nem azokra, akik még egy évvel a trianoni béke után is ,,Sopron" maradásáért tüntettek meg lövöldözgettek, hanem az értelmes, frusztrációtól és sovinizmustól mentes nyugatiakra. Egyébként is igazságos volt a szerződés, hiszen a magyarság már akkor is kisebbségben volt a nemzetiségekkel szemben, most pedig legalább modern nemzetállamban élhetünk. A šalgovská tarjany-iak meg a bechesciabaiak meg csak azt kapták, amit érdemeltek, mi is elnyomtuk a kisebbségeket évszázadokon át. Persze a sok iskolázatlan, alkoholista mélymagyar nem tanult történelmet, gyűlölködni viszont nagyon szeretnek - csak az a baj, hogy szánalmas nacionalizmusukkal a többségi 6,5 milliós magyarságot is lejáratják.


------------------------------------------------


Kb. így nézne ki ma egy szokásos balliberális Trianonról szóló írás, ha a határok meghúzásánál az eredeti elképzelések valósulnak meg.


Azért így kicsit másképp hangzik, nem?



2012. aug. 22. 16:37
1 2
 1/13 Pro Patria ***** válasza:
75%

Értem, mit akarsz mondani, ez viszont nem feltétlen az ő hibájuk. Magyarországon egyszerűen bűn volt "irredenta soviniszta fasiszta horthystának" lenni közel fél évszázadig. A történelem legsötétebb időszakának tanították. Ez pedig elég idő ahhoz, hogy felnőjön 2 generáció, akik már egyszerűen ebben a szellemben éltek.

Nézd meg Szlovákiát, Romániát: náluk '45 után sem volt bűn a nacionalizmus, sőt. A szlovák kommunisták a legnacionalistábbak voltak (lásd csak, mit műveltek a felvidéki magyarokkal.) Állami szintű volt a nemzeti öntudat, és a soviniszta, kisebbség-gyűlölő politika.

Nálunk meg hallgatás volt, mert minden, ami magyar, az irredenta-soviniszta-rasszista.


És ez az örökség megmaradt ma is. A szlovák parlamentben nem nacionalista és liberális pártok ülnek egymás mellett, hanem nacionalista és még nacionalistább. Románia dettó. Ott elképzelhetetlen, hogy egy párt a kettős állampolgárság megadása ellen kampányoljon.

Csak nálunk van ez. És ezt magunknak is köszönhetjük, mert engedtük, hogy az MSZMP tovább éljen az új rendszerben is, MSZP néven.

2012. aug. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

Az első 1-2 mondat után döntöttem, úgy, hogy egy antimagyar mitugrász kis balos senki vagy aki elárulja a hazáját az ilyeneknek most ajánlom:

Nyugatra van Bécs!!!

Keletre van Moszkva!!!

Délre van Belgrád!!!

Északra van Oslo!!!

2012. aug. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Pro Patria ***** válasza:
100%

Kedves legutóbbi válaszoló, akkor talán érdemes lett volna mégis csak végigolvasnod, és minimális intelligenciával rájönnöd, hogy a kérdező éppenséggel savas iróniával ír azokról, akik Trianont jogosnak és igazságosnak tartják.


Az ilyen azonnal hőzöngő, kettőig nem gondolkodó, hanem egyből öklöző emberekkel nem lehet mit kezdeni. Most épp olyanra köpködsz, akivel te "egy oldalon állsz".

2012. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi Pro Patria.


Kettes, ha már ekkora anti-antimagyar vagy (mekkora egy buzeráns szó már, hogy antimagyar, legalább annyira, mint a magyarkodó vagy a mélymagyar), akkor Belgrádot miért nem Nándorfehérvárnak írtad? :) Hiszen a Kárpát-medencei négy fehérvár egyike, Gyulafehérvárat sem mondod (remélem) Alba Iuliának...


Ja és mielőtt ilyen intelligens hozzászólásra vetemedsz, azért tényleg elolvashatnád az egészet, hogy legalább tudd, kit akarsz oltogatni.

2012. aug. 23. 14:04
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért fogtam a fejem, hogy mi van. De, azért a vége már megnyugtatóbb volt.
2012. aug. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Végre!


Én ugyanezt (csak más városokkal) a példát szoktam használni! :))


Pécsi vagyok, mi három éves szerb megszállást szenvedtünk el, az se volt piskóta, hiába "csak" három év.

Szóval amennyiben nem kotródnak ki a rácok 1921-ben, ma a következőt olvashatnánk a wikipedián:


Pečuj (magyarul: Pécs)

Szerb város

Teljes népesség: 157 721 fő

(102'505 szerb, horvát 38'000 horvát, 10'216 magyar, 10'000 egyéb)

...



Nem értem: miért mennek nagymagyarkodni egyesek Pecújba?

Tudomásul kell venni, hogy ez egy szerb város, a Sopiane Universitate egy 1367-ben alapított szerb egyetem, miért akarnak magyar nyelven tanulni a magyar fiatalok?

Tagozódjanak be és legyenek jó szerb állampolgárok!

Különben is, már csak tízezer magyar él Pečujba és százezer szerb. És már miért is lenne baj az asszimiláció?


Meg ezek a náci papok is járnak misézni, meg tüntetnek, hogy a Pécsi Székesegyházból szerb ortodox templom lett.

Na és? Nincs elég templom Magyarországon?

Miért kell átmenni a határon és keverni a szószt, aztán meg a határontúli pécsiek szívják meg.


Meg mennek zrínyizni Szigetvárra, holott ott már ezer magyar sem él és böllenkednek a tízszeres többségben lévő horvátokkal.


Revíziós kirándulásokat szerveznek a Meček-be (fasiszták kedvéért: Mecsek), szítva az indulatokat.


Az ilyen turbómagyar a legrosszabb mélymagyar mákonynáci!

Sőt, nácikapitányok!

Raccista, trappista, hortista, artista, masiniszta, gárdista!


Pécs SZERB város! Vegyétek tudomásul.

Ha vissza is csatolnák mit kezdenétek százezer szerbbel?

Szegényekkel mi lenne? Ez már az ő városuk.


Nem kell a múltba révedni, hanem csak a jövőbe nézni!

2012. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mikor még nem tudtam mi lesz a vége, rákerestem a neten Miskovecre, nem tudtam hogy az a fiktív szlovák-Miskolc :D. Hát igen, nem kellett volna sok, hogy ezeket is elcsatolják, de sajnos ahhoz sem, hogy nálunk maradjon egy-kettő azok közül amiket elvettek. Lesz lesz lesz!
2012. szept. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a színmagyar területeket, városokat megtartjuk, lenne egy színmagyar Dél-Felvidék, Délvidék, 70 % magyar többségű Észak-Erdély, 70% feletti Kárpátalja.


Egy 18 milliós ország, ahol legkevesebb 15 millió magyar él!

2012. szept. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mustafa33 ***** válasza:

6-os, ezt eltoltad a Pečujoddal, semmi Pečuj. Ne pičuj! mindenki tudja, hogy Pécs az eredetileg Päťkostolie (még a németek is abból fordították maguknak a Fünfkirchent) mert még Pribina ószlovák (ÓÓÓ de nagy szlovák ÓÓÓ) király (csak tudnák mért nem királynő, ha a neve nőnemű) építette a Nagyszlovák birodalom - Velkoslovenská ríša idejében, nem Nagymorva, fityfenét a cseheknek. Bizonyíték, hogy még Gašparovič elnök szerint is így van. Mindig is ó ó ó szlovákok volt akik a Blatenské jazeró körül laktak meg Panonskoban ami tiszta szlovák név és azt bizonyítjahogy a szlovákok voltak az urak pán = úr. Pánonsko = úri ország. Semmi római kenyér meg ilyesmi, még hogy Pannonia kenyérország. Nem is ettek kenyeret. Chlebát ettek.

(Jókai írta: "aki a kenyeret klebának csúfolja, az rendes ember nem lehet" ☺ )

2012. okt. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatni, hogy éltél az utolsó mondat jogán, mert ha az nincs ott... szereztél volna pár ellenséget magadnak. Másodjára végigolvasva igen reálisnak tűnik, ha az eredeti elképzelések szerint húzzák meg a határokat és még akkorák se lennénk mint Svájc. Így is példátlan amit velünk tettek Európában, egy ezeréves állammal... aminek Európa a létét köszönheti. Ez volt a hála.
2012. okt. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!